Související zápas

Ježci Heřmanův Městec
HBC Pardubice BJežci HM
2:3(1:1, 1:2, 0:0)
ne 27. 11. 2022 14:00 @ Pardubice - Polabiny, 1. Liga
2500.jpg

Černá série je u konce! Z Pardubic vezeme tři body

Pardubice – Trenérské rošambó bylo ke sledování poslední hrací víkend roku 2022. Josef Kozel výrazně zamíchal sestavou, v prvních svou pěticích našel prostor hned pro sedm juniorů a dorostenců a i odvážně postavil první útok čistě jen z juniorů, kterým se letos v obou soutěžích mimořádně daří. Směr byl jasný - impuls mužstvu a zlepšit střeleckou potenci v přesilových hrách.

HBC Pardubice B v. Ježci H.Městec   2:3  (1:1, 0:1, 1:1)

Sestava Ježků: Menc P. (Novelinka P.) – Sedák,Musílek – Trojek, Macháček – Menc L., Čapka – Bohatý – Pilař J., Kachlík, Šmíd – Hejl, Kozel, Pilař T. -  Kopriva, Macenauer, Novelinka L.

A byl to právě Josef Kozel, který ihned po začátku utkání musel prokázat své technické dovednosti, když se na střídačce bravůrně oháněl šroubovákem tak, aby náš Jan Pilař mohl se svou přilbou zasáhnout do hry. Po několikazápasové pauze se v kleci opět objevila naše stálice Petr Menc, jenž minulý týden oslavil své kulatiny. Čerstvý padesátník musel hned od začátku čelit náznakům tlaku soupeře, ale s úsměvem pod přilbou jim zkušeně odolal.  Poté se ve velké příležitosti ocitnul Lukáš Novelinka, ale netrefil odkrytou branku soupeře. Pak následovalo přečíslení prvního útoku, ale střílející Kachlík vyděsil spíše lidi u bufetu. To co se však nepovedlo první lajně před tím, to se parádně zdařilo při nabídnuté přesilové hře od soupeře. Musílek rychlým míčkem našel Šmída, ten do středu pásma načechral přihrávku pro střílejícího JANA PILAŘE, který se z této pozice nemýlí – 0:1. Bohužel po krátkém čase jsme nabídli výhodu i soupeři a ten svou šanci proměnil také – 1:1.

Křikli jsme si v kabině, pojedli ovoce a hurá na druhou třetinu. A slovo hurá bylo úspěšné. Hned při prvním střídání třetího útoku napřáhl zkušený Macenauer, a jeho tvrdý projektil zasáhl brankáře Smekala, poté se od ramene odrazil za záda, kde již číhal LUKÁŠ NOVELINKA a ten pohotově míček dorazil – 1:2. Euforii nám ukončil však tlak domácích, kdy Jan Čapka špatně zhodnotil situaci a dal soupeři možnost nahodit padáčkem míček na branku. Petr Menc neměl šanci míček vidět – 2:2. Jenže tajná zbraň v podobě prvního útoku udeřila podruhé v zápase, po Sedlákově nahození se nejlépe zorientoval před brankou VOJTA ŠMÍD a bylo veselo – 2:3.

Úsměv celého týmu nás provázel i třetinu třetí, sice ne vždy jsme souhlasili s výrokem rozhodčích, ale jak se říká, maminka, učitelka a rozhodčí mají vždycky pravdu a pokud tomu tak náhodou není, platí bod jedna, tak jsme z taktického hlediska soupeře k ničemu nepustili a dobrou obranou hrou na konci jsme jim i nedovolili závěrečný tlak. Díky této hře jsme se tak mohli rozloučit s podzimní části vítězně.

 

"Utkání bylo zajímavé a konečně opět dobře takticky zvládnuté. Změna prvního útoku přinesla své ovoce a výsledkem byly dva důležité góly. Přesto je do jarní fáze, kde půjde opravdu o hodně, stále co zlepšovat. Je ovšem velkým pozitivem, že máme nahráno trošku více bodů a situace tak bude pro nás přeci jen mnohonásobně lepší, než v sezoně minulé," zhodnotil závěrečný duel Lukáš Vajda, který přidal i závěrečné slovo: "Za celý A – tým jsme tak poděkovali svému fanclubu za pomoc a jejich hlasivky v roce 2022 vítězstvím. A přejeme všem fanouškům hokejbalu a i mimo něj Veselé Vánoce a především štastný, zdravý a bezkonfliktní rok 2023."

FOTOGALERIE Romana Nedbala = https://www.rajce.net/a18219886