Ježci HMTJ Blatná Datels
7:2(4:1, 1:0, 2:1)
ne 24. 9. 2023 15:00 @ Heřmanův Městec, 1. Liga / Základní část

Beroun zapomenut, Datlové sestřeleni

Heřmanův Městec – k historicky druhému vzájemnému souboji klubů došlo tuto neděli. Přijela k nám Blatná a ta nám měla co vracet, neboť v předminulé sezoně jsme našeho soupeře vyřadili na jejich půdě ve čtvrtfinále Českého Poháru, tenkrát to byla reklama na hokejbal. Skvělé představení se konalo i tentokrát!

Blatná minulý rok suverénně vyhrála divizi západ a jejich kanonýr Braun je postrachem celé ligy. Navíc dokráčeli až do finále, kdy je zastavila Polička. Přesto však patří k top týmům ligy a bylo jasné, že nás nečeká nic lehkého.

My jsme však vytáhli naši skrytou zbraň. Tomáš Hudec se po několikazápasové pauze opět obléknul do ježčího dresu a vyvrátil tak spekulace o jeho konci v Heřmanově Městci. Jeho působení v extraligovém Svítkov Stars mu jde k duhu a ukázal to i v našem dresu.

Trenérský štáb se však musel obejít bez obránců Peciny a Macháčka, a taky novopečeného manžela Lukáše Novelinky, který po sobotní veselce dostal na zápas od vedení týmu zasloužené volno.

Ježci HM v. TJ Blatná Datels   7:2  (4:1, 1:0, 2:1)

Sestava:
Dvořáček (Synek) – Menc „C“ , Zeman – Trojek, Böhm – Musílek, Sedlák – Šmíd, Macenauer, Hudec – Bakus, Hejl, Novák – Pilař J., Kachlík, Pilař T. – Kozel

Stánek otevřen, pivo se čepuje, počasí přeje = ideální hokejbalová neděle. A bylo to znát už od začátku, soupeře jsme začali ždímat a hned po buly o sobě dával vědět střelou Tomáš Hudec, míček však rozvlnil jen síť za brankou. Střílet, střílet a zase střílet - to byl apel trenéra Kozla před zápasem a borci to plnili do puntíku. Hned poté se pěknou akcí prezentoval i náš druhý útok, na jejímž konci byl Hejl. Poté začal úřadovat i třetí útok s kormidelníkem Tomášem Pilařem, který našel přihrávkou VÁCLAVA KACHLÍKA, který otevřel skóre zápasu – 1:0. Soupeř se nestačil zformovat a už zakládal další akci tanečník, který protančil střevíce na Novelinkově svatbě, nestárnoucí hvězda týmu Lubomír Menc, přes Macenauera až na zakončujícího VOJTU ŠMÍDA a bylo to rázem o dvě branky – 2:0. Na přivítanou přidal další pozdrav i JAROSLAV NOVÁK, který ve vzduchu avšak zcela podle pravidel nasměroval míček do branky potřetí – 3:0. Hosté si vzali oddechový čas, ale o dvě minuty později duo Bakus a střílející ROMAN HEJL přidalo další zásah do sítě Blatné - 4:0. Soupeř se snažil o restart, ale proti byl skvěle chytající Dvořáček. V závěru třetiny se však přece hosté dočkali. Krásně sehranou přesilovku na jeden dotek zakončil Vaníček – 4:1. I přes to byl klakson, oznamující konec první třetiny, pro hosty vysvobozením.

Připomenout, kdo je na Ježkárně doma, chtěl hned na začátku druhého dějství Macenauer, ale míček letěl mimo branku. To, co se nepovedlo Dominikovi, se povedlo záhy PATRIKU BAKUSOVI, který druhou trefou v našem dresu připomněl Blatné, že zápas ještě zdaleka nekončí – 5:1. Soupeř byl evidentně pod velmi těžkou dekou. Zvednout ji se pokusil bezprostředně po pátém gólu, ale Dvořáček nás několika zákroky podržel. Zmar přinesl u únik hostujícího Vintra, který blafákovou kličkou zamotal jen sám sebe a zapomněl zakončit. Druhá třetina tak pro soupeře skončila o poznání lépe.

Ukázkovou akcí začala třetina třetí, Novák přenechal míček na modré TOMÁŠI TROJKOVI a rána, která skončila v brance, přidělala vrásky i našemu správci, který bude muset zkontrolovat, zda není síť potrhaná – 6:1. Sedlák o minutu později dal hostům možnost přesilovky, když za brankou složil o hlavu většího a pár desítek kilogramů těžšího soupeře. Blatná však hrozila spíše sporadicky, s několika střeleckými pokusy si opět poradil Dvořáček. O osudu zápasu bylo rozhodnuto, začalo tak přibývat strkanic mimo herní dějství. Do obrovské příležitosti se při hře 4 na 4 dostal hostující Michálek, který se až trestuhodně dostal ke třem dorážkám. Na tu poslední byl Dvořáček už krátký – 6:2. Hosté zahrozili ještě záhy, ale obětavá obrana zblokovala několik střel. Výstavním vikýřem tak mohl zpečetit tohle nečekaně vysoké vítězství v čase 42:11 TOMÁŠ HUDEC - 7:2.

S Blatnou jsme se tak popasovali velmi dobře a díky skvělému výkonu celého mužstva bereme všechny tři body.

Hodnocení asistenta trenéra Lukáše Vajdy:
"Musím smeknout před výkonem celého mužstva, hráli jsme velmi dobře, byli jsme důrazní a efektivní v koncovce, což nám velmi chybělo v Berouně. Já musím pochválit především dobrý výkon Tomáše Dvořáčka, který v nelehké pozici po šesti gólech v Berouně dnes držel ve chvílích, kdy se lámal chléb. Celý tým však podal mimořádný výkon a jsem rád, že jsme Blatné nedali čichnout a vrátit jí do zápasu tak, jak jsme si komplikovali situaci v kolech minulých. Jsem též rád, že nám kluci přinesli pocit klidu v závěru. Soupeři, ač přes zbytečný tah vůči situaci v boxu trestoměřičů, děkujeme a přejeme štěstí do dalších zápasů."

Další kolo čeká náš A tým souboj s Buldoky v Brně - neděle 1.10. a jejich standardní domácí čas 11:00.