A tým v přípravě porazil Pardubice, o víkendu už čeká ostrý start v Brně

Pardubice - V neděli 28.srpna odehrál v Polabinách Ježčí A tým jediné přípravné utkání před startem sezóny. A dopadlo vítězně. Domácí extraligová rezerva představila obměněný kádr pro letošní ročník 1.ligy a také trenér Kozel vyzkoušel řadu jmen, které dres A týmu nevyzkoušeli.

HBC Pardubice B v. Ježci Heřmanův Městec   2:5  (0:1, 2:2, 0:2)

Trenér Josef Kozel nemohl počítat z řadou hráčů základní sestavy a tak složil čtyři útoky a tři obranné dvojice i z řady nováčů. V brance dvě třetiny testoval svou formu Petr Novelinka, třetí třetinu a premiérový start za A si připsal teprve šestnáctiletý Patrik Vašák a nevedl si vůbec špatně.

Utkání se v prvních minutách neslo v duchu vyrovnané partie. S prvními šancemi si poradili brankáři na obou stranách celkem v klidu. Větší vážnější měli po chybě druhého útoku Ježků domácí, ale Petr Novelinka dokázal odolat. Skóre otevřel ve 14.minutě ONDŘEJ BĚLOUŠEK, kterého skvěle našel Jan Pilař - 0:1. Navíc závěrečnou minutu skvěle dohrála obranná dvojice Tomáš Trojek - Jan Čapka, která nepůjčila domácím míček a tak do šaten po vyrovnané třetině odcházel spokojenější náš tým.

Druhou třetinu náš tým začal velmi dobře. Měl hru pod kontrolou a začal si vytvářet i dostatek šancí. V páté minutě během patnácti vteřin první útok dvakrát rozebral domácí obranu a bylo veseleji. Nejprve se trefil JAN PILAŘ a chvíli po něm opět ONDŘEJ BĚLOUŠEK - 0:3. Zápas se zdál v naší moci, ale přišla pasáž, kde se domácí vrátli do hry. Zbytečně složitá řešení a chybičky v osmé a dvanácté minutě vrátily domácí do hry - 2:3.

Do třetí části se mezi tři tyče postavil Patrik Vašák a drobné korektury v sestavě pomohly zlomit zápas na naši stranu definitivně. V osmé minutě se po dobré souhře nádherně do víka trefil TOMÁŠ HUDEC (už třetí asistenci si připsal Jan Pilař) - 2:4 a v minutě desáté potrestal nepochopitelný faul domácího hráče nádhernou ranou v přesilovce ONDŘEJ BĚLOUŠEK - 2:5. Závěr ještě patřil domácím, ale obětavý Vít Musílek a pozorný Patrik Vašák už další změnu skóre nepřipustili.

Sestava Ježků: Novelinka Petr (od 3.třetiny Vašák) - Menc Lubomír, Musílek, Trojek, Čapka, Sedlák, Jošt - Hejl, Běloušek, Pilař Jan, Macenauer, Novelinka Lukáš, Šmíd, Kopriva, Kozel, Hudec, Kříž, Blažek.

Hodnocení trenéra Josefa Kozla: "Protože nám nevyšel plánovaný přípravný duel s Hradcem Králové uvítali jsme nabídku z nedalekých Pardubic. Náš prvoligový soupeř nám v loňské sezóně sebral hodně bodů, takže to byla i vítaná prověrka. Bohužel ale změna termínu zápasu nám nedovolila úplně ideálně poskládat sestavu. Příležitost ale dostali i kluci z širšího kádru a rozhodně nezklamali. Tomáš Kříž i Petr Blažek dosud téměř výhradně nastupovali za B tým a musím říct, že mne mile překvapili. Hodně dobrý pocit mám i z mladých pušek. Dorostenec Josef Sedlák odehrál svůj part v obraně skvěle, stejně jako junioři Vít Musílek a Jan Čapka. Rozhodně si hodně řekli o místo v základu A týmu. Stejně jako jako jejich vrstevníci v útoku. Jan Pilař, Vojtěch Šmíd i Lukáš Kozel zvládli zápas rovněž velmi dobře. Naopak opory byly trochu v útlumu, zejména na triu Kopriva, Hudec, Macenauer byla znát z únava z jejich sobotního herního testování v extraligových týmech. Vyhráli jsme, což je dobrý pro pocit do startu soutěže, ale v Brně budeme muset náš výkon ještě výrazně posunout. V některých situacích jsme chybovali až zbytečně opakovaně a to by zkušený soupeř jistě potrestal. Každopádně pojedeme do Brna se zvednutou hlavou."