HBC Hradec Králové 1988 BJežci HM
4:9(2:2, 1:5, 1:2)
st 28. 9. 2022 14:30 @ Hradec Králové, Český Pohár

A tým v Českém poháru postoupil do druhého kola, v Hradci proti jejich rezervě vítězíme! Uspěla i rezerva!

Hradec Králové – jiná soutěž a vše otevřené, inu i tak by se dala nazvat soutěžní hra s názvem Český Pohár, kde jsme se měli možnost utkat v minulém ročníku s extraligovými kluby v závěrečném turnaji FINAL FOUR.

To vše je však minulostí a vzhledem k tomu, že jsme minulý ročník obsadili bohužel až páté místo tabulky 1.ligy, byl i náš elitní tým nasazen do prvního kola. Soupeřem pro nás byla Hradecká rezerva, se kterou jsme naposledy odehráli těžké předcovidní utkání, kde jsme až v samotném závěru rozhodli o tříbodovém zisku.

HBC Hradec Králové B v. Ježci HM  4:9  (2:2, 1:5, 1:2)

Sestava: Novelinka (30. minuta Petr Menc) – L. Menc „C“, Musílek – Trojek, Čapka, Macháček – Kopriva, Běloušek, Pilař – Macenauer, Novelinka, Šmíd – Pilař J., Kozel, Hejl

Domácí ve snaze útočit začali nebezpečně a bohužel i gólově, po střele od modré čáry, která se třepotala za zády Novelinky, se radoval Šimůnek - 1:0. Rychlý kontr po dobře sehrané souhře však přichystal šikula VOJTĚCH ŠMÍD - 1:1. Jenže nepřešla ani šestá minuta a soupeř byl opět ve vedení, tentokrát z hole Fanderlíka - 2:1. Důkaz, že se sám zápas prostě nevyhrává a tak za podpory houfu našich fanoušků jsme museli zase dobývat soupeřovu svatyni. A povedlo se, o šest minut později se trefil TOMÁŠ TROJEK a do kabiny jsme šli přece jen o malinko veselejší - 2:2.

Druhá třetina na rozdíl od té první začala o poznání lépe a hned při prvním střídání po zahájení hry nás do vedení poslal DOMINIK MACENAUER - 2:3. Ihned po tom zasadil ránu domácím ROMAN HEJL - 2:4. Do další parádní akce se o minutu později dostal JAN PILAŘ a navlékl tak další korálek - 2:5. Netrvalo to dlouho a zvedl ruce nad hlavu i PETR KOPRIVA, pro něj je to první trefa v téhle sezóně - 2:6. A skvěle nacvičenou souhrou v přesilové hře se gólově prosadil i JOSEF MACHÁČEK - 2:7. Zápas byl tímto skvělým nástupem do druhé třetiny rozhodnut. Nic na tom neměnil ani fakt že i domácí se na konci druhé třetiny prosadili - 3:7.

Do třetí třetiny přenechal Petr Novelinka místo v brance nestárnoucímu Petru Mencovi. A ani závěrečná třetina nezačala špatně, již v její třetí minutě se prosadil navrátilec do sestavy TOMÁŠ PILAŘ - 3:8. Hrálo se však již o poznání klidněji a z naší strany i velmi pohodově. Krásný okamžik se stal na konci 10 minuty ve třetí třetině, kdy se za ovace nejen publika, ale i střídačky se luxusně prosadil po opravdu hodně dlouhé době i nesmrtelný kapitán LUBOMÍR MENC - 3:9. Soupeř sice ještě snížil na 4:9, ale to byla již jen kosmetická úprava.

Již nyní trpělivě sledujte náš web, další zápas v Českém poháru totiž může přinést derby A- týmu, proti B-týmu, který postoupil přes Letohrad „B“.