HBC HostivařJežci HM
8:3(2:1, 3:1, 3:1)
ne 15. 10. 2023 15:00 @ Praha - Hostivař, Extraliga dorostu / Základní část - Divize Východ

Dorost na první body čeká, bojuje však statečně

Dorostenecká extraliga v ježčím podání přišla před sezónou o dvě klíčová jména z loňské sezóny Václav Kachlík a Josef Sedlák se stali juniory a jsou i nedílnou součástí A týmu v 1.LIZE. Omlazená sestava trenéra Bohumila Kubáta tak má před sebou výzvu, jak nahradit výjimečné osobnosti. Chce to čas a trpělivost. Klukům však věříme!

Pouze Matěj Řivnáč z kádru našeho dorosteneckého výběru prolomil hranici 16ti let (a shodou okolností si v sobotu i odbyl premiéru v mužské 2.LIZE za náš B tým a nevedl si vůbec špatně). Perspektiva týmu tak je spíše na sezóně příští.

HBC Hostivař vs Ježci HM   8:3   (2:1, 3:1, 3:1)

Ačkoliv po pěti kolech náš tým na bodový zisk nedosáhl, nepřijel do Hostivaře v roli ustrašeného týmu. A nezlomili jej ani dva rychlé góly domácích v úvodu. Ještě do první přestávky se ujala souhra Jakuba Peřina s JANEM ŠVADLENKOU a bylo veseleji - 2:1.

Ve druhé třetině rychle reagoval na navýšení skóre Hostivaří MICHAEL STARÝ - 3:2. Hrál se velmi rychlý pohyblivý hokejbal a oba brankáři museli být každé střídání v pozoru. Domácím navíc vyšla pasáž v závěru druhé třetiny, kdy nejprve dostali míček za našeho brankáře počtvrté, aby následně potrestali naše první vyloučení. Ačkoliv skóre uteklo na 5:2 z pohledu našeho soupeře, nebylo rozhodně utkání hrou na jednu branku.

Bohužel se nám však nepovedl začátek třetiny třetí, kdy domácí Hradil dvakrát ukázal své střelecké umění a zkompletoval hattrick. Když přidali pět minut před koncem osmý gól, bylo to vzhledem k průběhu již poměrně kruté skóre. Poslední slovo však patřilo souhře Málka s Marečekm a úspěšnému střelci ONDŘEJI HORÁLKOVI - 8:3, který ač starší žák zapsal svou první extraligovou branku.

Tedy další prohra, nicméně stále je před námi ještě cesta, která nám budoucí vítězství přinese a rozhodně zbraně skládat nebudeme. Velký motiv nám nabídne už příští kolo, kdy doma hostímě Opavu, která dosud v tabulce rovněž bodový zisk nepřipsala - cíl je tak jasný: PŘICHÁZÍ ČAS VYHRÁT!

FOTOGRAFIE Jakuba Seckého najdete na našem FLICKRu!