Dorost03.07.2021Jiří KozelPřečteno: 849x

Zlatý dorost - 5. díl - finále, aneb pohádka nekončí

První utkání finálového turnaje svedlo Ježky a Kladno proti sobě a trenéři obou týmů si řekli, že se potkají opět až ve finále a tak se i stalo. Ježci pokračovali ve famózním výkonu a nedali svému soupeři příliš šancí si finále užít. Ježci tak napsali ve finále zlatou tečku.

JEŽCI HEŘMANŮV MĚSTEC : HBC KLADNO 4 : 0 (4:0,0:0), střely 27:11

Před samotným utkáním si oba týmy poslechly státní hymnu a následně se šlo již na finále. Do první šance se dostal V. Kachlík, když si naběhl na přihrávku J. Pilaře, ale brankář mu první pokus chytil. Na gól se však čekalo jen o pár vteřin déle L. Kozel oběhl branku a přihrál na modrou čáru V. Musílkovi a ten propálil vše co mu stálo v cestě 1:0. Následující střídání přináší také gólovou situaci, ale V. Kachlík s dorážkou střely V. Šmída neuspěje. Kladno se dostává k první šanci ve 4. minutě kdy se dostává jejich útočník k dorážce, ale A. Páv již svoji svatyni zamknul před několika zápasy. Na začátku 5. minuty však T. Málek až příliš dorážel na brankáře, který již schoval míček pod rukavice a dostal dvouminutový trest. Ježci však oslabení zvládli, když se střely zastavily hlavně o bránící hráče. Následovala přesilová hra Ježků, ta se však ze začátku příliš nedaří, ale těsně před jejím koncem se V. Šmíd osmělí a zkusí nahodit míček na branku, jelikož se mu zdál prostor před ní dostatečně zastíněný a skutečně, brankář vidí míček až v brance. Vzápětí to mohlo být 3:0, ale V. Kachlík přečíslení překombinoval a V. Šmíd trefil pouze připravenou vyrážečku. Ve 12. minutě se tváří v tvář brankáři objevil V. Kachlík, ale střelou neuspěl. Za pár vteřin se však už výsledek měnil, když J. Pilař nahrál mezi kruhy V. Kachlíkovi a ten střelou backhandem a teči obránce sice brankáře nepřekonává, ale v těžké pozici brankář Kladna dokázal jen míček vyrazit před V. Šmída a ten dal míček tam kam patří – do brány Kladna 3:0. Ježkům to nestačí i druhý útok si vytváří několik dalších šancí, ale tentokrát vše pokryl velice dobře chytající brankář Kladna. Co nevyšlo druhé pětici vyšlo té první, bleskový přechod z obranné třetiny do útočné střela V. Šmída se zastavuje mezi betony soupeřova brankáře a ten vidí J. Pilař a posílá ho do branky 4:0. Kladno udrželo těžký direkt a to si Ježci během zbývajících 30 vteřin co chyběli do poloviny utkání připravili další dvě příležitosti, ale V. Kachlík je tentokrát neproměnil.

Hru na údržbu však od Ježků nečekejte. Opět začali aktivně, ale nakonec se druhá bule vhazuje před A. Pávem, který musel zkrotit backhandovou střelu soupeře a vzápětí vyřeší ještě ošemetnou situaci před brankovištěm. Rychle však na druhou stranu, kde se do úniku procpal V. Baumgartner, ale klička mu nevyšla podle jeho představ z následného tlaku stojí za zmínku ještě dobrá souhra L. Kozla s T. Málkem, ale i ta zůstala nevyužita. Tlak neustává v dalším střídání zahrozí postupně střelami všichni útočníci. Nabídnutou přesilovou hru Ježci nevyužívají, ale mrzet je to nemusí do konce utkání zbývá 7 minu, které až na výjimku odehráváme v útočném pásmu. Poslední půlminutku držíme míček na svých hokejkách a soupeři ho nepůjčujeme. ZLATO PATŘÍ JEŽKŮM!

 

Jiří Kozel: „Kladno jsme si do finále přáli a nebylo to z důvodu, že bychom si snad mysleli, že je slabší než Hostivař, ale s těmi hráči a trenéry se potkáváme už od malička a pojí nás myslím mnohá přátelství. Alespoň nám s trenéry Kladna vyšlo přání před prvním zápasem, tak si to rozdáme teď a pak zase ve finále. V posledním zápase jsme nechtěli dopustit, aby se nám stalo to co ve finále MČR starších žáků a to uspokojení se, že je jistá medaile. Heslo bylo jasné – konec druhých míst. Mám i trochu pocit, že zrovna tohle se stalo tentokrát Kladnu, které proklouzlo o fous přes semifinále a už se u nich projevila spokojenost. Nástup jsme měli opět famózní a navíc jsme nepolevovali a Kladnu dali úplné minimum šancí s výsledkem něco udělat. Je to klišé mluvit, že turnaj vyhrál tým, ale tahle pravda prostě platí. Ano o velkou většinu branek se postarala první útočná řada, ale každý v mužstvu hrál to co jsem po něm chtěl. Stále mám hokejbal, jako sport, který nás musí bavit a nás baví...hrajeme, útočíme...nestojíme jako většina dnešních týmů na značkách, tak a zavřeme střední pásmo - s tím bych u kluků neuspěl a ani mě by to nebavilo. S touhle partou máme ze dvou MČR stříbrné medaile, nyní konečně zlatou dalo by se říct, že pohádka tím končí, ale já věřím, že s nima ještě něco zažijeme.“

 

ZLATÁ sestava: Páv – Čapka, Daníček, Musílek, Holub, Zmek, Pilař, Kachlík, Šmíd, Málek, Kozel, Baumgartner, Sedlák, Kovář, Munzar

 

Nejlepší hráč týmu Ježci Heřmanův Městec: Vojtěch Šmíd

Nejužitečnější hráč turnaje: Václav Kachlík

Nejlepší obránce turnaje: Vít Musílek

 

Fotogalerie ZDE

Záznam utkání ZDE

 

ježčí Dorost

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

7 : 0
22.05.22 - 11:00
Heřmanův Městec
DorostExtraliga dorostu 2021-2022Kyjov

poslední ČLÁNKY

»Chtěl bych zabojovat o místo v reprezentaci U18, hlásí před sezónou Josef Sedlák
Dorost06.08.2022
»Stále dorostenec, přesto již zvučné jméno = Vít Musílek!
Dorost21.01.2022
»Dorost doma neinkasoval
Dorost27.10.2021
»Dorost obral Piráty
Dorost14.10.2021
»Dorost podlehl až po nájezdech
Dorost21.09.2021