Dorost30.06.2021Jiří KozelPřečteno: 629x

Zlatý dorost - 2. díl

Po remíze s Kladnem potřeboval dorost opět bodovat i proti Autosklu a nejlépe za dva body. V první polovině byli Ježci aktivnější, ale šance se střídali na obou stranách. V druhé části Ježci svého soupeře doslova demolovali, ale prosadili se pouze dvakrát.

Ježci Heřmanův Městec : HBC Autosklo HAK Pardubice 2 : 0 (0:0,2:0), střely 36:7

Utkání sotva začalo a V. Kachlík se hned po pár vteřinách řítil sám na brankáře Autosklářů, který však míčku cestu do sítě zatarasil. Před brankou Ježků se blýskalo za další minutu, když si A. Páv musel podobně počínat s hráčem, který se dostal k míčku po dobré přihrávce od hrazení a okupování obranného pásma ze strany Autoskla trvalo i nadále, ale bez střelby. Další šanci přinesl až závěr 4. minuty, kdy se po buly objevil sám před brankářem V. Šmíd, ale soupeřův brankář dobře vystrčil hokejku a zamezil mu možnost skórovat. Následovala pasáž ve které se Autosklo jen osvobozovala z vlastního pásma. Při jednom z protiútoků Pardubic, který opět ztroskotal na obraně Ježků nahrál V. Šmíd nepřesně na J. Pilaře, ale V. Kachlík daleko lépe přečetl odraz míčku než obránce soupeře a na dlouhý míček došáhl těsně před brankářem, který postrčení míčku jen vyrazil před sebe na J. Pilaře, který zakončoval backhandem, který mu v opuštěné brance chytil jeden z doběhnuvších obránců. Skóre se však mohlo měnit i na druhé straně, kde se do přečíslení dostali dva hráči Autoskla, ale A. Páv vytasil zákrok turnaje. Zpět však na druhou stranu V. Musílek vysílá dělovku od modré a vyražený míček sbírá V. Šmíd, který sice překonává brankáře, ale opět v cestě stojí tyč a zámek pokračuje i další minutu, kdy hned několik situací volalo po první brance. A opět i A. Páv v brance Ježků musí zkrotit míček, který na něho šel z mezikruží a u něj čekal další hráč na možnou dorážku. Poslední šanci si přichystal V. Šmíd, když zasekl svůj sprint čímž se zbavil obránce, ale míček šel opět o pár centimetrů mimo. Pardubice se ještě těsně před koncem poloviny provinili proti pravidlům a Ježci šli do přesilovky.

Ihned po začátku druhé půle získávají Ježci pásmo a po dvou přihrávkách využívá J. Čapka prostoru, který mu nabídl soupeř a posouvá si míček blíže k brance a střílí do hloučku těl. U odraženého míčku bylo hned několik hokejek, ale nejdůraznější byl J. Pilař a poslal Ježky do vedení. Za dalších pár vteřin mohlo být ještě veseleji, když L. Kozel nabil V. Baumgartnerovi, ale skóre se prozatím neměnilo, ale vydrželo to pouze chviličku, jelikož se do přečíslení dostal V. Kachlík s J. Pilařem. Prvně jmenovaný střílí do připravených betonů brankáře, ale odražený míček usměrňuje ihned do branky J. Pilař 2:0. A Ježci nemají dost opět rozebírají obranu soupeře, ale V. Kachlík netrefuje zcela prázdnou branku, Autosklo se však po tvrdém direktu nemůže vzpamatovat. Občas se sice dostanou do útočného pásma, ale přes dobře hrající Ježky se nedokáží dostat k zakončení. Naopak Ježci jsou při chuti a J. Pilař jde sám na brankáře, jeho střelu však z posledních sil vytěsňuje, stejně tak další střelu z mezikruží od V. Šmída. Ježci se do svého soupeře doslova zakousli a Pardubice namísto snahy vyrovnat řešili jak další branky neinkasovat. Střely na branku se zastavili na 36:7, Ježci si však góly nechali až na pozdější fázi turnaje.

 

Jiří Kozel: „Věděli jsme, že toto utkání potřebujeme zvládnout, abychom zvýšili šance na postup a trošku nám to svazovalo ruce. Někdy jsme řešili složitěji opuštění pásma než bylo vhodné a soupeř si vypracoval pár šancí, které však pochytal A. Páv a kluci získali pocit jistoty, že pokud se nám snad něco nepovede stále tam je Adam a ten to případně chytne. Postupem času jsme se neustále zlepšovali. Na začátku druhé půlky jsme konečně sestoupili v přesilovce trošku blíž k brance a míček za záda brankáře dorvali. Pak už to byl koncert ve kterém jsme zahazovali jednu šanci za druhou, ale Pardubice neměli prakticky nic z čeho by mohli zahrozit a zaslouženě jsme si došli pro vítězství, které mohlo být daleko výraznější.“

 

Sestava: Páv – Čapka, Daníček, Musílek, Holub, Zmek, Pilař, Kachlík, Šmíd, Málek, Kozel, Baumgartner, Sedlák, Kovář, Munzar

 

Fotogalerie ZDE

Záznam utkání ZDE

ježčí Dorost

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

7 : 0
22.05.22 - 11:00
Heřmanův Městec
DorostExtraliga dorostu 2021-2022Kyjov

poslední ČLÁNKY

»Chtěl bych zabojovat o místo v reprezentaci U18, hlásí před sezónou Josef Sedlák
Dorost06.08.2022
»Stále dorostenec, přesto již zvučné jméno = Vít Musílek!
Dorost21.01.2022
»Dorost doma neinkasoval
Dorost27.10.2021
»Dorost obral Piráty
Dorost14.10.2021
»Dorost podlehl až po nájezdech
Dorost21.09.2021