Dorost29.06.2021Jiří KozelPřečteno: 744x

Zlatý dorost - 1. díl

Ježčí dorost se kvalifikoval na finálový turnaj nejlepších 8 týmů z celé České republiky. Do skupiny jim byli nalosováni Alpiq Kladno, HBC Autosklo HAK Pardubice a DDM Elba Ústí nad Labem.

Ježci Heřmanův Městec : HBC Alpiq Kladno 2 : 2 (1:1,1:1), střely 29:12

Vstup do utkání byl ze strany Ježků skvělý, když hned první útočná řada zavřela kladenské v jejich pásmu a vypracovali si pár příležitostí. Druhá útočná řada chtěla na to navázat, ale V. Baumgartner se při aktivním napadání dopustil útočného faulu a Kladno šlo hrát první přesilovou hru. Dokázali ji využít hned po pár vteřinách, když se prosadili po střele a skvělém clonění před brankářem. Radost Kladna však vydržela pouze minutu, když z pozabranky nahrál V. Šmíd zcela volnému J. Pilařovi a ten nedal brankáři šanci. I druhá pětice si připravila první šanci, když se dostala do přečíslení 2 na 1, ale dvojici L. Kozel a T. Málek se nepodařilo zakončit. Následně vyšíval v útočném pásmu kladenský K. Daníček, ale také se nedostal k zakončení. Následovala pasáž bez větších šancí a ke střelám ze střední vzdálenosti se dostávali pouze Ježci, za zmínku stojí pěkná přihrávka V. Kachlíka po modré na V. Šmída se kterou si však brankář poradil. V 10. minutě se díky vyhození míčku za mantinel z obranného pásma dostávají Ježci do dalšího oslabení, to však po minutě přerušuje další hvizd rozhodčího, když odpískal Kladnu hru v šesti a počet hráčů na ploše se vyrovnal.

Ježci začínali druhou půlku krátkou přesilovou hrou a hned první střela V. Šmída letěla těsně vedle pravé šibenice. Krátkou přesilovou hru nahradila klasická, když byl vyloučen další hráč Kladna za hákování. Ježci Kladno zavřeli do obranného pásma a hrozili hlavně z pravé strany. V. Šmíd vyslal hned čtyři střely ta nejpřesnější orazítkovala břevno. Tlak vytrval i po přesilové hře a Ježci pomalu a jistě utahovali smyčku kolem branky soupeře. Navíc přišlo další vyloučení Kladna za podražení, ale tato přesilová hra kromě pár dalekonosných střel nic nepřináší. Po přesilové hře je hra chvilku neurovnaná a V. Kachlík chybuje na modré, když si myslí, že není zavezeno pásmo a Kladno míří do brejku 2 na 1 který využívá a jde do vedení. Asi nikdo netušil, že to bude poslední branka, kterou za celý turnaj A. Páv pustí za svoje záda. Pro Ježky pěkná sprcha pět minut před koncem. V. Kachlík chtěl odčinit svoji chybičku a procpal se za záda obránců a ti museli zatáhnout za záchranou brzdu, další přesilová hra Ježků a Kladno si bere oddechový čas. Ježci se opět dostávají jen ke střelám ze střední vzdálenosti. V 10. minutě přichází přerušení a oddechový čas si berou naopak Ježci. Vyhraná bule putuje na V. Musílka, ten rychle předává V. Šmídovi a ten prostřeluje vše co mu stojí v cestě 2:2. Ježci ještě jednou zahrozí, když míček skáče před brankovištěm soupeře, ale změnu skóre to nepřineslo. V prvním utkání si tak Ježci připisují bod za remízu.

 

Jiří Kozel: „Do utkání jsme vstoupili dobře, ale brzy nás schladil gól z přesilové hry. Povedlo se sice rychle vyrovnat, ale trošku nás ta první branka poznamenala. Od druhé poloviny se soupeř dostal k naší brance jen sporadicky o to víc nás zasáhla inkasovaná branka, ale nezlomila nás. Nechtěl jsem odvolávat brankáře, jelikož i skóre mohlo hrát velkou roli a tak jsme vsadili na to, že to zvládneme i v pěti. Povedlo se. Po utkání byly pocity spíš smíšené, protože v utkání jsme byli lepším týmem, ale vyrovnání zase přišlo na poslední chvíli.“

 

Sestava: Páv – Čapka, Daníček, Musílek, Holub, Zmek, Pilař, Kachlík, Šmíd, Málek, Kozel, Baumgartner, Sedlák, Kovář, Munzar

 

Fotogalerie ZDE

 

Záznam utkání ZDE

 

ježčí Dorost

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

7 : 0
22.05.22 - 11:00
Heřmanův Městec
DorostExtraliga dorostu 2021-2022Kyjov

poslední ČLÁNKY

»Chtěl bych zabojovat o místo v reprezentaci U18, hlásí před sezónou Josef Sedlák
Dorost06.08.2022
»Stále dorostenec, přesto již zvučné jméno = Vít Musílek!
Dorost21.01.2022
»Dorost doma neinkasoval
Dorost27.10.2021
»Dorost obral Piráty
Dorost14.10.2021
»Dorost podlehl až po nájezdech
Dorost21.09.2021