Muži A19.04.2022Lukyč VajdičPřečteno: 608x

Víkendový výlet s maximálním úspěchem! Jsme mezi 4 nej týmy ČR v Českém poháru!

Heřmanův Městec / Blatná – výlet do neznáma, i tak by se dal pojmenovat víkendový výjezd do Blatné ke čtvrtfinálovému souboji v Českém Poháru. Pro nás to byla šance, jak si o něco zahrát, protože vidina playoff skončila s domácím neúspěchem.

TJ Blatná Datels v. Ježci HM  4:5  (1:1, 1:3, 2:1)

Trenér Josef Kozel mohl počítat se všemi, kteří hráli proti Hodonínu, vyjma juniorů, kteří sváděli doma boj o play-off s Pardubicemi.

Sestava:

Menc P. (Synek) – Menc L., Böhm, Pecina, Trojek, Novák, Macháček, Bohatý – Kišš, Běloušek, Hejl – Macenauer, Novelinka, Pilař – Novák, Škoda, Čejgl.

 

Soupeř byl početný a to i v hledišti. Ovšem náš vyjímečný fanklub, který ani při tomto souboji nechyběl, nás povzbuzoval za naší střídačkou vytrvale po celý zápas. Soupeř byl ve vstupu do utkání jednoznačně lepší a to jak na mantinelu, tak především svým pohybem, ale Petr Menc, byl precizní. Jenže Josef Macháček se svým pasem snažil nalézt volného Lukáše Novelinku, ten však dostal pas za sebe a o míček přišel, následně domácí z okamžitého protiúderu skórovali - 1:0. Jenže domácí se dlouho neradovali, protože Jan Böhm našel LUKÁŠE NOVELINKU a ten se trefil nejlépe jak mohl - 1:1. Pro domácí to byla těžká rána z ničeho nic.

A jejich zklamání bylo ještě větší, protože vstup do druhé třetiny jsme měli excelentní. Prakticky po vhození buly v čase 15:17 nádhernou střelou pod víko nás do vedení dostal TOMÁŠ HUDEC - 1:2. Soupeře jsme začali konečně přehrávat a to tak, že musel použít time out, protože jejich lajna byla uzavřena v pásmu skoro přes čtyři minuty. Náš obrovský tlak vyústil v další trefu, Filip Pecina našel volně postaveného DOMINIKA MACENAUERA a ten navýšil skóre na 1:3. A nebyl našemu útočení konec. Navrátilec do sestavy Martin Čejgl se pak blýskl parádním pasem ve vzduchu na MARKA KIŠŠE a tomu stačilo už jen vložit hůl - 1:4. Fantastický výkon za domácí podával David Braun a byl to i on, kdo vykřesal pro domácí na konci třetiny naději, když se prosadil v naší přesilovce - 2:4.

Kdo očekával tlak domácích tak ho očekával marně. Dobře jsme si hlídali střední pásmo a když už něco prošlo, skvělý Petr Menc to pokryl. Odměnou za dobrou práci byl gól v končící 38. minutě, kdy se trefil parádně FILIP PECINA - 2:5. Domácí začali hrát vabank a to nás přimělo k faulům, které se nám vymstily. Ve 42. minutě zahájili dlouhou power-play a přes šanci Romana Hejla, který jen těsně minul prázdnou branku přišel trest z hole Maňaska, který vykřesal naději na zvrat - 3:5. Blatná odvolala brankáře a tlačila dál, ale až čtyři sekundy před koncem to přineslo ovoce, Vaníček snížil na 4:5. Více času už domácí neměli. Uzavřel se tak pro nás zápas, ve kterém jsme dokázali postoupit mezi čtveřici finalistů.

Reklama na hokejbal, v Blatné nechybělo nic. Fantastická kulisa obou fanouškovských základen a dobrá nálada všech i za nepřiznivý stav. Tento zápas byl úrovní hodně vysoko a skvělá kulisa tomu jen dodávala opravdový skvělý hokejbalový zážitek, který by mohl závidět nejeden účastník extraligy. Děkujeme za to!

Josef Kozel, hlavní trenér: "Hokejbalový svátek jsme zvládli díky povedené druhé třetině. První část měli lepší domácí, my ji dokázali uhrát v remízovém stavu. Druhá třetina byla naše, utekli jsme na 4:1 a ve třetí až do poslední pětiminutovky měli při vedení 5:2 vše pod kontrolou. Závěr odehráli domácí s powerplay ve stylu hop nebo trop a snížili těsně před koncem, na víc už čas neměli. Musím však před soupeřem smeknout. Blatná má skvělý tým a jak klub přistoupil k zápasu bylo parádní! Skvělá divácká kulisa, doprovodný program - a nadstandardní zápas byl na světě. Takhle se má hokejbal dělat, pak je to radost i vztyčená hlava i přes porážku. Za mne velká poklona Datlům."

 

Prohlédněte si: