Junioři08.06.2021Jiří KozelPřečteno: 338x

Vem si roušku

Juniorský tým odehrál svůj první zápas v Beko poháru proti HBC Hostivař. V týmu soupeře se sice neobjevil J. Čejka, ale i tak obsahovala jejich soupiska pět hráčů, kteří hrají i za extraligový tým mužů.

Všechny tréninky probíhaly v chladných a mnohdy deštivých podmínkách, ale na první zápas juniorů se sluníčko rozsvítilo parádně. Vrásky to nadělalo hlavně správci hřiště P. Mencovi, ale společně s J. Kozlem a postupně přicházejícími hráči stihli přerovnat polovinu hřiště právě včas na rozcvičku.

 

Ježci Heřmanův Městec : HBC Hostivař 2 : 7 (0:3,1:1,1:3), střely 28:37

Ježci, kteří namíchali sestavu hned ze tří kategorií, nezačali vůbec špatně a šance se střídali na obou stranách. Ježky přibrzdil až faul M. Holého, který ještě nebyl potrestán gólem, ale nedlouho poté inkasovali Ježci poprvé, když se od mantinelu uvolnil A. Šťastný. Za dvě minutky na to přišlo další vyloučení M. Holého, tentokrát za zdržování hry a Hostivař šla do dvougólového vedení. Ježci se nenechali odradit od svých útočných výpadů, ale střela V. Šmída skončila pouze na tyči Palečkovi branky. Třetí gól vstřelila Hostivař po uvolnění Svobody z rohu přes našeho nováčka v sestavě juniorů F. Kováře.

Druhá třetina přinesla celkem podobný obrázek hry, kdy se hrálo na obou stranách. Góly si však tentokrát rozdělily týmy spravedlivěji, když se za domácí trefil kapitán J. Kopriva za pomoci dotlačení míčku očima za brankovou čáru všemi přítomnými Ježky. A na straně druhé s prosadil Vosátka, když si seběhl od červené čáry na přesnou přihrávku. Ježci nakonec však mohli třetinu i vyhrát, když 10 vteřin před koncem sebral samostatný únik J. Novákovi pískot rozhodčího za milimetrový ofsajd, který by snad mohla potvrdit snad až elektronická tužka.

V třetí třetině si odbyl v brance premiéru v juniorce teprve starší žák P. Vašák, kterého přivítal stylově v 17 vteřině J. Vosátka. Do poloviny třetí části ještě stihli přidat góly za hosty opět J. Vosátka a Š. Ferfecki. Poslední radost však vykouzlil na líci V. Šmíd, když přesným vymetením pavučin využil přesilovou hru 4 na 3.

 

Jiří Kozel: „Zápas se mi líbil. Měl spád, tlačili jsme se do šancí a hlavně předvedli to proč ho hrajeme. Je to pro nás prostě zábava, nehodláme slepě bránit a daleko víc než ubráněné co nejnižší skóre nám udělá vstřelený gól soupeři. Vyspělejšímu soupeři jsme se postavili čelem a potrápili ho daleko víc, než napovídá výsledek. Soupeř byl lepší hlavně v zakončení. Užili jsme si i spoustu srandy, když si kluci vzpomněli na slova delegáta, že mají nosit mimo střídačku roušky a hráče Hostivaře, který inkasoval desetiminutový trest vyprovodili pokřikem: Vem si roušku ty už s námi nehraješ.“

 

Sestava: Páv A., Vašák P. (3. třetina) – Kopriva J., Holý M., Čapka J., Musílek V., Daníček K., Vohralík V., Novák J., Šmíd V., Málek T., Kozel L., Baumgartner V., Sedlák J., Kovář F.

 

poslední ježčí ČLÁNKY

»Mise Morava body nepřinesla!
Muži A14.10.2021
»Ani béčko z asfaltu body nevyválčilo
Muži B14.10.2021
»Dorost obral Piráty
Dorost14.10.2021
»V Hostivaři juniorka bez bodu
Junioři12.10.2021
»Zápas jako na houpačce
Starší žáci12.10.2021

ježčí ZPRAVODAJSTVÍ

»Muži A
»Muži B
»Junioři
»Dorost
»Starší žáci
»Mladší žáci
»Přípravka
»Minipřípravka
»Mikropřípravka
»Ženy
»Hobby tým
»KLUB