Muži A10.11.2021Lukyč VajdičPřečteno: 753x

Válka nakonec body nepřinesla, půl kůň svou tvrz uhájil!

Pardubice/Polabiny – standart posledních dní byla opět vysoká marodka, tentokrát se na lavičku marodů usadil během dopoledne Lukáš Kozel a Martin Čejgl. Ondřej Honek zatím do bojů v první lize nezasáhl a tak torzo sestavy našeho týmu vyrazilo na půdu velmi běhavého soupeře jen v této sestavě a tým netušil, že se stav ještě zhorší...

Menc (30.Páv) – Menc L., Böhm J., Pecina, Trojek – Novák, Běloušek, Hudec – Macenauer, Škoda, Pilař – Macháček, Drápalík.

 

HBC Pardubice B v. Ježci HM  6:4  (0:0, 5:1, 1:3)

1.třetina

Čekali jsme, že na nás soupeř vlítne a zatáhne nás do pásma, jenže to se nedělo, paradoxně jsme tlačili od začátku my. Nejprve se do pěkné šance dostal Hudec, ale míček minul klec domácí svatyně. Poté pálil z mezikruží Macenauer, ale i tohle neskončilo gólem. Za obranu soupeře poté unikl i Běloušek, ale toho před zakončením zpracovala domácí obrana.

Domácí měli vážnější příležitost až v šesté minutě, ale Menc byl pozorný. Poté se vytáhl skvělým zákrokem proti Kohoutkovi a ani střelu domácího Blažka nepustil za svá záda. Na konci třetiny měl obrovskou příležitost probuzený střelec Pilař, ale ani jeho tah neskončil gólem.

2.třetina

Souboj začal mít úplně jiný rozměr ve třetině druhé. Nejprve Lubomír Menc dostal direkt od domácího hráče, ten byl nepotrestán, jenže záhy domácí Blažek zahrál vysokou holí právě na našeho kapitána, který však udajně soupeře držel. A šlo se do čtyřech. A když o minutu později fauloval Filip Pecina, rázem to byla komfortní přesilovka 4 na 3, se kterou si poradil domácí Licek - 1:0. Trojek dostal za minutu však další trest a to trestal domácí Deml - 2:0. Poté po krásné kombinaci zkoušel štěstí opět Hudec, ale Foršt v domácí brance se dnes jevil pozorným dojmem a ani tuto střelu za svá záda nepustil. Domácí pak nabili právoplatně dojmu, že menší prohřešky jim v tomto zápase projdou, Lickovu gólu předcházela celkem jasná sekera na našeho Dominika Macenauera, ale gól bohužel i přes naše protesty platil - 3:0. Duo Blažek a Menc se o chvíli opět opakovalo, nejprve Blažek našeho kapitána na hranici nedovoleného bránění dvakrát pozdržel, to ovšem Lubomír již nevydržel a rozdal pár ran soupeři do zadní části helmy, za což byl právoplatně odměněn 5 trestnými minutami a musel předčasně do sprchy. Rozhodčí však předešlý zákrok opět pustili a tak měli domácí komfort v podání luxusní přesilovky a tu samozřejmě potrestali, a byl to opět domácí Licek - 4:0. Frustrovaný Macenauer v závěru třetiny pozdně  dohrál domácího beka a díky této přesilovce domácí vedli již 5:0. Tragickou druhou třetinu ovšem malinko přeci jen vylepšil TOMÁŠ PILAŘ, který po přihrávce Macenauera skóroval za Fořtova záda těsně před druhou sirénou - 5:1

3.třetina

Trend na Ježky faul neplatí pokračoval i v závěrečné třetině. Ta ovšem vypadala úplně jinak. Domácí vědomi si velkého náskoku začali hrát dost profesorsky. My jsme bohužel již nemohli počítat s Patrikem Škodou, který se díky problému s prstem přidal k marodům. V brance již stál Adama Páv, trenér Kozel tak reagoval impulsem směrem dopředu. A to se povedlo. Ve druhé minutě jednu z našich přesilovek, které byly opravdu 5 na 4 využil opět TOMÁŠ PILAŘ a bylo veseleji - 5:2. Na hřišti byl v tu chvíli úplně jiný tým. Do rychlé šance vyslal Běloušek Hudce, ale Fořt držel. O minutu později pálil Macháček, ale i tohle Fořt s vypětím všech sil vyrazil. Pak vběhl do souboje Tomáš Trojek, a při tom si bohužel špatně šlápnul a zápas a sezona do konce tohoto kalendářního roku pro něj skončila. To ovšem nakoplo skvěle hrajícího TOMÁŠE PILAŘE, který po Hudcově přihrávce dal našemu týmu naději a připsal svůj premiérový hat-trick v 1.lize - 5:3. Když minutu před koncem opět skvěle hrající Tomáš Hudec přihrál DOMINIKU MACENAUEROVI parádní pas, soupeř značně znervózněl. 5:4. To však bylo bohužel všechno z naší strany, domácí v čase 44:59 trefili prázdnou branku a zápas tak skončil nakonec o dvě branky.

 

K výkonu některých aktérů zápasu se vyjádřit nemá smysl, u nás je to opravdu skvělá zkušenost, protože za stavu 5:0 jsme zbraně nezabalili a naopak ještě více přidali a nakonec z ostudného zápasu udělali velké drama. Velkou poklonu smekáme před výkonem Tomáše Pilaře, který předvedl to, co jsme od něj zvyklý a co mu prozatím v této sezoně chybělo a byl to právě on spolu s Tomášem Hudcem, který režíroval hru po odchodu Lubomíra Mence, díky kterým jsme se loučili z hlavou nahoře. Adama Páv navíc zavřel ve třetí třetině svou svatyni což bylo strašně důležité.

FOTO z utkání:

https://stillboy123.rajce.idnes.cz/HBC_Pardubice_B_-_Jezci_Hermanuv_Mestec_6_4/

Ted náš čeká souboj se Svítkovskými Hvězdami, kdy si konečně zahrajeme na naší Ježkárně. A to v neděli 14.11 od 14:00

#MYJSMEJEZCI

 

 

ježčí Muži A

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

2 : 3
27.11.22 - 14:00
Pardubice - Polabiny
Pardubice B1.LIGA 2022-2023Muži A

nejbližší ZÁPAS

1.LIGA 2022-2023
logo SK Kometa Polička Polička - logo Ježci Heřmanův Městec Muži A
05.03.2023
11:00

poslední ČLÁNKY

»Černá série je u konce! Z Pardubic vezeme tři body
Muži A02.12.2022
»Petru Mencovi jsme dárek ke kulatinám nepřinesli. Boleslav odjíždí se všemi body.
Muži A22.11.2022
»Stopka v Českém Poháru, Hradec byl nad naše síly!
Muži A18.11.2022
»Drama v Českém Poháru rozhodlo duo Macenauer - Novelinka.
Muži A04.11.2022
»Dva góly Tomáše Pilaře na body nestačily. Z Malenovic bez bodu!
Muži A03.11.2022