Muži A27.09.2020Luka VajdičPřečteno: 678x

V souboji prvního s druhým jsme důrazně řekli, kdo povede tabulku!

Zápas podzimu - tak se dalo nahlížet k duelu, který sehrálo naše áčko v domácím prostředí proti České Třebové.

Zatím neporažená Česká Třebová přijela v početné sestavě a také s brankářem Strenčákem, který až dosud nepustil v nové sezoně za svá záda ani jeden míček. Bodově sice byli Kohouti horší o tři body, ale dosud měli zápas s HC Jestřábi Přelouč k dobru.

Naše barvy nastoupily opět v plném počtu a k tomu se do sestavy zařadil dlouho nehrající Lukáš Drbohlav, který absentuje již skoro dva roky. Trenér Josef Kozel tak musel vyřešit dilema, jak vhodně tým pro tento těžký podzimní duel poskládat.

Ježci HM v. Lokomotiva Č.Třebová  9:1  (1:1, 4:0, 4:0)

1.třetina:

Od začátku zápasu byl sledován atraktivní hokejbal, který se vzhledem k postavení obou týmů dal čekat. Plno pohybu a rychlosti na obou stranách, ale také nečekaně hodně chyb v obou obranách. Přečíslení na jedné i druhé straně, samostatný nájezd třebovského Válka a po něm na straně Ježků Radka Böhma. Prozatím však bez gólů. Oba brankáři dominovali. Kouzlo, které držel hostující Sterenčák, však překazil v sedmé minutě PATRIK ŠKODA, který hraje poslední zápasy opravdu velmi dobře - 1:0. Soupeř byl z pohledu střel v první třetině přece jen aktivnější, ale nás držel výborným výkonem Lukáš Synek. Do konce první třetiny chybělo šest sekund, když zvedali ruce nad hlavy i hosté, jmenovitě Ondřej Hudec, který prostřelil vše po vyhraném vhazování - 1:1.

2.třetina:

Gól do šaten byl pro hosty vzpruhou. Trenér Kozel musel o přestávce tým uklidňovat a nabádat k důslednosti a také větší jednoduchosti v zakončení. Čtyři minuty stačily ze druhého dějství, aby si naši borci ověřili jeho slova a dokázali, že Sterenčák může pro tento zápas na neprůstřelnost zapomenout. Druhá útočná řada zrychlila souhru a po ose Hudec - Macenauer se odražený míček dostal k připravenému LUKÁŠI NOVELINKOVI a ten se nemýlil - 2:1. Že je něco divné? Ano do této chvíle se do statistik nezapsal Ondřej Běloušek, to se však změnilo ve 25. minutě, kdy našel přesně RADKA BÖHMA a ten navýšil skóre zápasu - 3:1. Poté si vzali slovo hosté, ale zcela je umlčel brankář Synek dvěma superzákroky. Zejména jeho roštěp po křížné přihrávce a střele z první byl doslova excelentní. Vzápětí jsme mohli díky jeho bezchybnosti udeřit my. 28.minuta a svědomitý nahrávač v tomto zápase Macenauer opět rozdával, tentokrát se míček dostal k TOMÁŠI HUDCOVI a ten nás definitivně dostal do klidných vod - 4:1. Dominikovi, ale něco chybělo, ano byl to gól, a to hráči jeho formátu nesmí v zápase chybět a tak ani ne o minutu později přidal i sám MACENAUER gólový pozdrav do šatny soupeře - 5:1.

3.třetina:

V sestavě pro závěrečnou třetinu udělal trenér Kozel drobné korektury v obraně a bylo to znát. Závěrečná pasáž už téměř hosty k vážnějším akcím nepustila. Nezastavilo to však útočné choutky. Tomáš Hudec už už zvedal ruce nad hlavu, ale Sterenčák skvěle vyrazil - k jeho smůle jen před LUKÁŠE NOVELINKU a ten se již nemýlil - 6:1. Že to bude debakl pro Třebovou potvrdilo opět duo Macenauer a na konci TOMÁŠ HUDEC, který svým druhým gólem zápasu nedal Sterenčákovi šanci o chvíli později - 7:1 Že stačilo?? Tak to ani náhodou, ve 43.minutě totiž dovršil svůj hattrick LUKÁŠ NOVELINKA - 8:1. Již jednou se řvalo v zápase v hledišti „deset“, ani teď však nebylo dovršeno, ale aby to Třebovským nebylo líto, poslal jim luxusní pozdrav na cestu ONDŘEJ BĚLOUŠEK, který svým bekendem uhranul všechny - 9:1.

Už jen jeden tým je v druhé „národce“ neporažen a to my. Zápasovou šňůru tak držíme i po tomto víkendu a dokazujeme, že jdeme po správné cestě, ale ta je ještě dlouhá a soupeři nám to jistě budou chtít znesnadnit.

Sestava: Synek (Novelinka) – Kopriva, Škoda, Jošt, Novák, Macháček, Macenauer, Novelinka L., Hudec, Pecina, Trojek, Drápalík, Běloušek, Bohm R., Menc L., Bohm J., Čejgl, Drbohlav, Honek.

Hodnocení trenéra Josefa Kozla: "Výsledek je až krutý pro soupeře. Čelili jsme dosud nejtěžšímu týmu, který nám dělal zejména v první polovině utkání obrovské problémy, ale dnes zafungoval faktor Lukáš Synek. Jeho brankářské zákroky nám daly prostor pro zlom v utkání. Zejména v pasáži, kdy se zápas lámal nás neskutečně podržel. Závěr už patřil nám. S každým gólem jsme soupeře dostávali níž a níž, třetí třetina tak byla pro nás už za odměnu. Přesto si musíme vzít hodně ponaučení ze zápasu. Jsem rád, že se nám do sestavy vrací další jména. Těšíme se na pohár do Jihlavy, chceme i tam uspět!"

Fotogalerie opět bohatá od Aleny Čížkové ZDE!

ježčí Muži A

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

3 : 0
12.09.21 - 14:00
Heřmanův Městec
Muži A1.Liga 2021-2022Brno

nejbližší ZÁPAS

1.Liga 2021-2022
logo Ježci Heřmanův Městec Muži A - logo HBC Pardubice Pardubice B
19.09.2021
14:00

poslední ČLÁNKY

»Den D v náš prospěch!
Muži A14.09.2021
»Přípravné utkání v Polabinách vítěze nepřineslo
Muži A29.08.2021
»Jihlavská mise splněná na výbornou. Přípravné zápasy jsme odstartovali vítězně!
Muži A19.08.2021
»Ježci se vrací na prvoligovou mapu!
Muži A20.07.2021
»Nadstandardní zápas rozhodl těsně před koncem Radek Böhm
Muži A11.10.2020