Muži A19.03.2020Lukáš VajdaPřečteno: 428x

Týmu věřím na sto procent, říká snajpr A týmu Martin Čejgl

Velmi zajímavý rozhovor s Martinem Čejglem jistě trošku zpestří šedé dny bez hokejbalu a sportu všeobecně. Místo přilby se Martin Čejgl momentálně kryje rouškou. I přes zranění nastoupil k poslednímu utkání rezervy možná i v této sezoně a rozhodně toho nelituje. Vždyť nastřílel hattrick a k tomu přidal pár nahrávek.

Jak Martin sám hodnotí svoje výkony a celkově výkony mužstva?

Ahoj Martine, ještě před týdnem jste se chystali na Českou Třebovou, ty si v hektickém zápase za rezervu nastřílel hattrick a teď nic a nevíme jak to dopadne, co ty říkáš na tenhle stav?

V prvé řadě, když se na podívám z pohledu "A" týmu, tak těžko si tato situace mohla vybrat horší načasování. Tým vedený nově pod Josefem Kozlem měl jasně definovaný cíl. Po úspěšné "Podzimní misi" a přezimování tak na čele tabulky se před následujícím pokračování nic nepodcenilo. Kvalitně připravená zimní příprava od začátku ledna až po závěrečné víkendové soustředění bylo dobrým předpokladem pro pokračování v soutěživě větší formě než tomu bylo v první části. Do boje se hlásily 4 kvalitní formace včetně třech skvělých gólmanů. Měl jsem pocit se vší úctou k soupeřům a mé přirozené skromnosti, že nás letos opravdu nemůže nic zastavit. Ovšem vzhledem k nynější situaci jsem se mýlil, a tak nezbývá doufat, že se nějakým zázrakem letošní sezóna dohraje nebo minimálně se podaří vymyslet nějaký řešení, aby celá sezóna nebyla anulována. A k tomu hattricku... škoda, že jsem nevěděl, že to bude možná vůbec poslední zápas, loupnul bych tam rovnou dva. (smích)

Dle tvých slov, tedy výběru hodně věříš, jenže v případě dlouhé odstávky může být problém. Jak se dá připravovat, když je vlastně všude zavřeno? Máš nějaký tréninkový plán v této nucené odstávce?

Tomu týmu věřím na 100 %. Všechno funguje - obrovský nasazení pro tenhle sport, neskutečná parta, touha po úspěchu, stoupající kvalita jednotlivců a celého týmu, a zároveň se nesmí ani opomenout podpora trenéra a vedení. Jsem hrdý, že jsem tohohle týmu součástí. Stejně tak věřím, že i kluci jsou hrdí, že mě mají v týmu. Takže si vlastně vzájemně nic nedlužíme. Momentálně je z hlediska legitimity a zdravotního ohrožení zakázaný i bago, takže za jedinou přípravu považuji jediné a to nepřežírat se.

Proti Třebové "B" si prokázal svou pověst střelce, máš nějaký recept na góly? (Petr Sýkora říkal, že zavíral oči při střele)

Já to řeším o trochu víc srabácky. Narozdíl od něj mám ty oči otevřený, takže pak už to je hračka. (smích)

Když by si měl hodnotit nejlepší tvůj zápas dosavadní sezóny, který by to byl a proč?

Po operaci kotníku jsem naskočil až někdy v šestým kole a musím sportovně uznat, že to byl nezvykle z mé strany hodně slabý podzim. I přesto se tam našel jeden zápas a to proti Chlumci, ve kterém několikrát musela i střídačka hostí sundat helmy a smeknout před moji genialitou.

Patří Chlumec k tvým oblíbeným soupeřům, nebo je jiný tým?

K nejoblíbenějším. Člověk se sice na 45 minut promění v magora, ale o to víc ho to baví.

Jak si již zmiňoval zranění, není tahle přestávka i výhodou k úplnému uzdravení?

Na začátku Zimní přípravy a během Zimní ligy jsem si obnovil zranění kotníku a předního a zadního stehna. Doléčený jsem to ještě 100 % neměl, takže pokud by se na této situaci mělo hledat něco pozitivního, tak je to právě tohle.

Jak se k tomu stavěli trenéři, že i přes zranění si chtěl hrát v rezervě?

Měli rozhodně větší rozum než já. Nebylo mi doporučeno nastoupit. Nakonec jsme se domluvili, že s max. ohledem na zdraví, zápas odehraji a zároveň se i trochu otestuji, co je tělo schopné utáhnout.

Takže risk byl nakonec opravdu zisk. Martine kdybys měl vybrat největší osobnost Ježků za celou historii, kdo by to byl?

Tady lehce poupravím otázku a nezvolím pouze jednoho. Jednoznačně mezi elitu patří předseda klubu Josef Kozel, který se zasloužil o vznik a chod celého klubu, od zrodu do současnosti. Zároveň si zaslouží uznání i vzhledem k jeho pracovním potažmo rodinným aktivitám, že se zhostil další funkce a převzal post trenéra "A" týmu a zároveň k tomu přistoupil s velkým nasazením a Profi připraveností. Další dvě velké osobnosti jsou bratři Mencovi. Péťa je bezesporu i v jeho letech nadále postrach všech střelců, je obrovským příkladem pro mladý, ukazuje velkou oddanost tomuhle sportu a klubu. Zároveň není důležitým článkem pouze na brankovišti, na střídačce, v kabině ale je nepostradatelný pro celý areál. Jeho bratr Luboš též patří do síně slávy. V současnosti asi největší energie, kterou lze v Ježkárně nebo lépe řečeno mezi mantinely viděl. Celá kabina za ním stojí. Má obrovský dar stmelovat celou kabinu. Zároveň excelentně vyztužuje defenzivu. Jeho turbo-kondice ve srovnání s námi mladšími ročníky je bez nadsázky skoro až ponížení. Zjednodušeně shrnuto je to osobnost, kterou by chtěla každá kabina. Opomenout se nedá ani na Radka Böhma, který již za několik let zažil několik funkcí a ani v jedné nezklamal. Za mě převážně velký respekt, jak se loni vypořádal s rolí trenéra. Dal tomu tu správnou formu a řád a jeho pojetí včetně připravených tréninků by sneslo extraligové měřítko. Neméně kvalitně zvládá i post útočníka a i přes jeho lenivý pohyb dokáže z jeho strany trefit takový úhle, který se vymykají fyzikálním zákonům.

Rád bych jsem ještě zapojil zástupce Kamila Mlejnka, který jakožto nejstarší matador atakující brzy 60tku stále dokazuje, že hlava a srdce jsou více než datum narození v občance. Rozhodně je třeba ocenit přístup a postoj, jaký zaujal v "B" týmu. Snaží se vytvořit komfortní podmínky pro všechny hráče nehledě na individuální dovednosti. Radost ze hry je pro něj prioritou, což lze jednoduše vyčíst z jeho upřímného výrazu z obličeje pod tou modrou skořápkou. A na závěr musím ocenit hlavně sebe i všechny další, kteří jsou tohohle sympatického klubu součástí.

Martine, já ti moc děkuji za skvělý rozhovor a popřeji ti hodně štěstí a pevné doufám, že se brzy uvidíme na hřišti