Minipřípravka07.04.2016Miloš ŠvadlenkaPřečteno: 1542x

Turnaji minipřípravek kralovala mužstva domácích Ježků a Svítkova

Heřmanoměstská Ježkárna hostila 3.4.2016 4 turnaj Východočeského přeboru minipřípravek za účasti dvou mužstev TJ Sršňů Svitavy (černý tým a žlutý tým), TJ Nový Bydžov (Tygři a Tygříci), HBC Autosklo-HAK Pardubice (modrý tým a bílý tým),  HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice, SK Komety Polička, HBC Chlumec nad Cidlinou, SK Hokejbal Letohrad a našich Ježků.

Vzhledem k účasti celkem 11 mužstev byl Heřmanoměstský pohár rozlosován do dvou nezávislých turnajů a to Modrý turnaj a Červený turnaj. Naši Ježci byli zařazeni do Modrého turnaje a soupeři jim byla postupně mužstva TJ Sršni Svitavy (černý tým), HBC Autosklo-HAK Pardubice (bílý tým), SK Komety Polička a TJ Nový Bydžov (Tygříci).

 

Do turnaje jsme vstupovali s obavami, jak mužstvo zvládne tento turnaj doma, protože turnaj této kategorie se do Heřmanova Městce vrátil po delší době.

Prvním soupeřem nám bylo mužstvo TJ Sršni Svitavy (černý tým), kde jsme po kvalitním výkonu všech hráčů slavili první výhru v turnaji a kde se hlavním dílem na výhře podílel Erik Kropáček, kterému se podařilo vstřelit 4 branky. Úspěšnou premiéru v dresu Ježků si zde odbyl Matěj Vítek, který v premiérovém zápase vstřelil i svůj premiérový gól za Ježky. 

Dalším soupeřem nám bylo mužstvo SK Kometa Polička. Proti tomuto soupeři se nám už dlouhodobě špatně hraje a bylo to znát. V zápase jsme prohrávali, vedli, prohrávali, ale 12 sekund nám bod za remízu vystřelil Jan Švadlenka. Krásný zápas!!!

Po tomto zápase jsme se utkali s mužstvem HBC Autosklo-HAK Pardubice (bílý tým) a zkusili jsme změnu. Naši brankářskou jedničku Šimona Kapičku nahradil Erik Kropáček. Změna byla úspěšná a Šimon si vstřelil svůj první gól v této kategorii a Erik udržel čisté konto.

Posledním soupeřem ve skupině nám bylo mužstvo TJ Nový Bydžov (Tygříci) a pokud jsme chtěli mít finálovou účast v turnaji ve svých rukou, museli jsme zvítězit. Soupeř nás ze začátku zaskočil a brzy se ujal vedení, ale zde nás podržela na druhá trojka (Jan Švadlenka, Jakub Peřina, Michal Starý), kteří zařídili celkem pět gólů ze šesti a mohli jsme slavit vítězství ve skupině a s očekáváním jsme vyhlíželi soupeře pro finále. 

Soupeřem ve finále nám bylo mužstvo SK Kometa Polička, která ve skupině také ztratila pouze body po vzájemném zápase. Zápas, kterému předcházela kvalitní kulisa byl velmi vyrovnaný se štastným koncem pro nás a my mohli slavit vítězství v Modrém turnaji Heřmanoměstského poháru.

Vítězem Červeného turnaje Heřmanoměstského turnaje se bez ztráty stalo mužstvo HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice. 

 

Miloš Švadlenka: "Závěrem bych řekl, že již delší dobu jsme žádali o možnost pořádat turnaj minipřípravek v naší Ježkáně. S radostí jsme přivítali možnost pořádání tohoto turnaje, ale zároveň vznikli obavy, zdali vůbec zvládneme turnaj s 11 přihlášenými mužstvy. Myslím si, že jsme to i s nějakými nedostatky zvládli a musím všem poděkovat. 

V turnaji si odbyl premiéru Matěj Vítek a byla to premiéra úspěšná, podařilo se mu  vstřelit branku a doufáme, že se mu tento kolektivní sport ještě více zalíbí.Nebudu zde hodnotit jednotlivce, protože hokejbal je kolektivní sport, ale na ostatních hráčích bylo znát, že už spolu nějaký ten čas hrají a tak z toho byla krásná slunná neděle zakončená vítězstvím v Modrém turnaji.

Ještě jednou chci poděkovat všem hráčkám, hráčům, rodičům a fanouškům za bezproblémový průběh turnaje a těšíme se na další turnaj ve Svitavách."

Stále hledáme nové Ježky a pokud chcete zažít skvělou atmosféru jak na hřišti, tak mimo něj, neváhejte a přijděte se podívat!!

 

Za Ježky nastoupili: Kapička Šimon - Matyáš Krbec, Erik Kropáček, Matěj Vítek - Jan Švadlenka,  Michal Starý, Jakub Peřina - Oskar Meissner, Adéla Nepovímová, Jakub Málek

 

Výsledky:

Ježci HM  : TJ Sršni Svitavy (černý tým) 9 : 0 (4 :0)  

branky: 4x Erik Kropáček, 2x Jakub Peřina, Matyáš Krbec, Matěj Vítek, Jan Švadlenka

 

Ježci HM  : SK Kometa Polička 3 : 3 (2 : 2)   

branky: Erik Kropáček, Jakub Peřina, Jan Švadlenka

 

Ježci HM  : HBC Autosklo-HAK Pardubice (bílý tým)       7 : 0 (1 : 0)   

branky: 2x Jakub Málek, Jan Švadlenka, Matěj Vítek, Michal Starý, Šimon Kapička

 

Ježci HM  : TJ Nový Bydžov (Tygříci)        6 : 1 (3 : 1)   

branky: 3x Jakub Peřina, Michal Starý, Jan Švadlenka, Matyáš Krbec

 

Finále:

Ježci HM  : SK Kometa Polička      3 : 0 (1 : 0)   

branky: Jan Švadlenka, Jakub Peřina, Jakub Málek

 

FOTOGALERIE

 

 ježčí Minipřípravka

»Zpravodajství
»Soupiska

poslední ČLÁNKY

»MČR minipřípravek 2014 - Hodonín
Minipřípravka01.12.2020
»MČR minipřípravek 2013 - Rakovník
Minipřípravka23.11.2020
»MČR minipřípravek 2012 - Svítkov
Minipřípravka09.11.2020
»Počasí minipřípravku Ježků nezastavilo
Minipřípravka13.11.2019
»Minipřípravka na prvním turnaji
Minipřípravka04.10.2019