Muži A18.11.2022Lukyč VajdičPřečteno: 119x

Stopka v Českém Poháru, Hradec byl nad naše síly!

Heřmanův Městec – K dalšímu utkání Českého Poháru jsme nyní nikam necestovali, ale dostali jsme možnost hrát s extraligovým hradeckým „A“ týmem o postup do další fáze Českého Poháru. Začátek zápasu byl určen na sváteční ráno, takže si mnozí slibovali velkou návštěvnost a úspěšný postup do další fáze.

Ježci HM v. HBC Hradec Králové 1988   2:5  (0:0, 1:2, 1:3)

Sestava: Novelinka P. (Vajda) – Menc, Musílek – Trojek, Böhm – Čapka – Pilař T., Šmíd, Pilař J. – Macenauer, Novelinka L., Hudec – Kopriva, Kozel, Sedlák

Ze začátku jsme kontrolovali hru a čekali na naši pořádnou příležitost. Soupeř měl náznaky šancí, ale vše končilo na Novelinkovi, nebo pozorné obraně. K větší příležitosti se dostal po pravé straně v 11. minutě Hudec, ale jeho sólo nemělo valný uspěch. Na druhé straně poté hrozili hostující, ale Novelinka vyrážečkou nedal soupeři šanci.

A tak se skóre zápasu měnilo až na začátku druhé třetiny. Postaral se o to náš druhý útok, kdy po spolupráci s Tomášem Hudcem zakončil s velkým úspěchem svou střelu DOMINIK MACENAUER – 1:0. Jenže odpověď přišla bleskově, kdy Rakovský skóroval po pěkné souhře se Šimůnkem – 1:1. Šimůnek však zcela zbytečně dohrál našeho Lukáše Kozla a to nezůstalo bez odezvy. Petr Kopriva se dral jako zastánce slabších a Šimůnka atakoval krosčekovým způsobem. Za hrdou obranu si vysloužil předčasné sprchování v kabině. Toho bohužel v 5. minutové přesilovce Hradec dokázal využít a otočení bylo na světě – 1:2. Hosté mohli jít do trháku, ale famózní zákrok předvedl opět Petr Novelinka. 

Na začátku třetího dějství jsme se přece jen dočkali vyrovnání, když VOJTĚCH ŠMÍD prolomil svoji střeleckou smůlu a prostřelil Bryknera jemnou tečí střely Tomáše Trojka – 2:2. To nám vrátilo chuť do zápasu a začali jsme soupeře opět tlačit do jejich obraného pásma, ale zápas na svoji stranu nakonec strhnul Hradec. Ve 37. minutě dával vítězný gól Černý. Trenér Kozel potom zkusil zariskovat a poslal do hry šestku bez brankáře, ale ani z tohoto gól nebyl. Naopak skórovali opět hosté – 2:4. Po situaci ve 43. minutě se na zemi ocitl další junior, tentokrát si ho vytipoval hradecký Zeman a bez jakéhokoliv důvodu napadl Vojtěcha Šmída. Po mele bylo údivem, že na trestnou se potácel i náš junior, oba dostali shodně 2+2 minuty. V následném 4 na 4 trenér Kozel opět risknul hru bez brankáře. Hosté tento risk opět potrestali a uzavřeli tak účet na – 2:5.

Utkání zhodnotil Lukáš Vajda:

"Zápas, kde při některých věcech zůstal rozum stát a to opravdu z velké části mimo náš klub. Prohráli jsme si zápas sami, naší četností vyloučení, které nás opravdu velmi trápí. Nehrajeme jinak, než na začátku, jen jsme v některých fázích až příliš čitelní a bohužel neudržíme emoce na uzdě. Nezbývá než soupeři s velkou hořkostí poblahopřát a se skřípáním v zubech popřát hodně štěstí do další fáze."

FOTOGALERIE Romana Nedbala = https://stillboy123.rajce.idnes.cz/Jezci_A_-_Hradec_Kralove_A_2_5/

ježčí Muži A

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

2 : 3
27.11.22 - 14:00
Pardubice - Polabiny
Pardubice B1.LIGA 2022-2023Muži A

nejbližší ZÁPAS

1.LIGA 2022-2023
logo SK Kometa Polička Polička - logo Ježci Heřmanův Městec Muži A
05.03.2023
11:00

poslední ČLÁNKY

»Černá série je u konce! Z Pardubic vezeme tři body
Muži A02.12.2022
»Petru Mencovi jsme dárek ke kulatinám nepřinesli. Boleslav odjíždí se všemi body.
Muži A22.11.2022
»Drama v Českém Poháru rozhodlo duo Macenauer - Novelinka.
Muži A04.11.2022
»Dva góly Tomáše Pilaře na body nestačily. Z Malenovic bez bodu!
Muži A03.11.2022
»Nervy, pot a zápletka až do posledních sekund! Brno nakonec zdoláno.
Muži A27.10.2022