Muži A07.09.2019Josef KozelPřečteno: 780x

Soupisky mužů před startem soutěží mají 27 jmen, hned 7 pak uvidíme i ve vyšších soutěžích

Dnešním dnem odstartuje sezóna 2019-2020 - v dějinách klubu jednadvacátá. Nový trenér Miroslav Peřina neměl snadný úkol a ani zdravotní stav hráčů mu příliš pozici neusnadnil.

Muži A - 2.liga

Nový trenér, nový rukopis - to se dá očekávat v průběhu sezóny. Změny vždy přináší i do kabiny a kolektivu nový vítr, a tak v tomto duchu proběhla i příprava na sezónu. Nutno však přiznat, že změny, které přináší aktuální znění soupisek způsobil spíše zdravotní stav hráčů, než nějaký radikální zásah nového trenéra.

Přesto soupiska A obsahuje dvě nová jména. Zatímco Josef Macháček (širší kádr reprezentace do 20ti let) se na prvním listě trenéra Peřiny dal očekávat, tak posun z B týmu pro Filipa Bahníka je v jeho 32 letech premiérou. V přípravě však přesvědčil více než výrazně.

Brankářské duo je shodné jako v sezóně uplynulé. Lukáš Synek a Petr Novelinka (zůstává mateřským hráčem Chrudimi, k nám přichází na střídavý start) už takto úspěšně působili a vždy jim byl připraven krýt záda i nestárnoucí Petr Menc z B týmu.

Sestavu oživí jistě dvacetiletý Tomáš Hudec, který přichází na roční hostování z Přelouče, pokračuje v režimu střídavého startu z Chrudimi i Lukáš Novelinka. Návrat ohlásil Radek Böhm, který po zdravotních lapáliích mění opět trenérské desky za hokejku a chuť útočit. Přestup jeho parťáka z útoku Martina Čejgla z Chrudimi natrvalo do ježčího dresu byl jistě i pro něho motivací. O nejlepšího hráče loňského ročníku 2.ligy a vítěze kanadského bodování byl logicky zájem i výše. S námluvami uspěl pardubický prvoligový Svítkov, kde bude působit na střídavý start. Bohužel ani Böhm, ani Čejgl zdravotně úvodní kolo nestihnou.

Útočný prim by měli hrát především hráči, kteří mají umožněn start do vyšších soutěží - Ondřej Běloušek, Tomáš Pilař, Petr Kopriva, ale i ke zmíněnému obránci Macháčkovi jeho reprezentační dvojče v kádru do 20ti let Daniel Valenta. Očekávat se dá i zapojení dravého mládí z extraligového dorostu a také spolupráce s některými mladými hráči B týmu, což už naznačila příprava.

Na startu soutěže tak soupiska čítá 17 jmen (2 brankáři a 15 hráčů) - věkový průměr je lehce nad 25 let, nejstarším hráčem je 45letý Lubomír Menc, benjamínkem pak 18letý Josef Macháček.

Detail soupisky naleznete ZDE.

Muži B - Regionální liga

Zde je před startem soutěží sestava o poznání skromnější. Na vině je několikrát zmiňovaný zdravotní stav hráčů, kteří z nejrůznějších důvodů dosud nemohou zahájit přípravu a po těžkých zraněních je možné, že je nejprve uvidíme v sestavě naší rezervy.

Brankářské duo je stabilní. Ondřej Kučera společně s Petrem Mencem jsou základním pilířem už několik let. Diamantem sestavy je pak nejstarší hráč soutěže, přesto stále velice platný 54letý Kamil Mlejnek. Nechybí ani dvojice otec Lubomír Bohatý a syn Matěj Bohatý, z Chrudimi na přestup přišel Štěpán Šídlo, který však v našem béčku už dva roky úspěšně působil. Další mladí Robin Padyšák a Jan Stehlík už úspěšně v Regionální lize válčí a Lukáš Vajda je univerzál od útoku po branku...

Na soupisce je rovněž uveden dlouholetý hráč A týmu Jakub Novák, který se do soutěže zapojí v průběhu - měl by být prvním z navrátilců, kterého trenér Peřina bude jistě bedlivě sledovat.

Velký prostor by tak měli dostat extraligoví dorostenci a očekává se i využití hráčů A týmu, kteří do vyšších soutěží nemíří.

Na startu soutěže tak soupiska čítá 10 jmen (2 brankáři a 8 hráčů) - věkový průměr je 31 let, nejstarším hráčem je 54letý Kamil Mlejnek, benjamínkem pak 18letý Jan Stehlík.

Detail soupisky naleznete ZDE.

 

Ježci ve vyšších soutěžích přehledně:

  • Ondřej Běloušek = Extraliga hokejbalu - HBC Hradec Králové 1988
  • Martin Čejgl = 1.liga - HBC Svítkov Stars Pardubice
  • Tomáš Pilař = 1.liga - HBC Svítkov Stars Pardubice
  • Petr Kopriva = 1.liga - HBC Svítkov Stars Pardubice
  • Josef Macháček = 1.liga - HBC Svítkov Stars Pardubice (širší kádr reprezentace U20)
  • Daniel Valenta = 1.liga - HBC Svítkov Stars Pardubice (širší kádr reprezentace U20)
  • Lubomír Menc = 1.liga - HC Jestřábi Přelouč

ježčí Muži A

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

2 : 5
09.11.19 - 14:00
SVITAVY
Svitavy2.LIGAMuži A

nejbližší ZÁPAS

2.LIGA
logo Ježci Heřmanův Městec Muži A - logo TJ Lokomotiva Česká Třebová Č.Třebová
14.03.2020
16:00

poslední ČLÁNKY

»Zimní příprava mužů začne 7.ledna
Muži A28.12.2019
»Úspěšný trenér Miroslav Peřina končí, A tým převezme Josef Kozel
Muži A20.12.2019
»Další korálek navléknut - rezerva Pardubic si odvezla sedm kousků
Muži A05.11.2019
»Hradec i podruhé v sezóně poražen aneb loupili jsme u Pirátů
Muži A27.10.2019
»Chlumec deklasován 7:1, jsme zpět v čele 2.ligy!
Muži A21.10.2019