Muži A04.10.2021Lukyč VajdičPřečteno: 458x

Skvělí fanoušci a hezké počasí, taková byla tříbodová neděle

Heřmanův Městec – přivítali jsme na svém hřišti další Moravský celek, tentokrát k nám dorazil Hodonín. Byl to taky poslední domácí zápas v měsíci říjnu, protože poté nás čeká dlouhá série hostujících zápasů.

Ježci HM v. HBC Hodonín  5:2  (2:1, 1:0, 2:1)

Proto bylo před zápasem jasné, že je potřeba vyhrát a to rozdílově, aby se do této serie vstupovalo lépe.

Sestava: Synek (Novelinka P.) - Trojek, Pecina, Menc, Böhm J., Drbohlav, Macháček – Novelinka L., Macenauer, Hudec - Šmíd, Běloušek, Novák – Pilař, Jošt, Kopriva P. – Böhm R.

 

1.třetina

A začali jsme z vesela, hned první závan před brankou a byl s toho gól, Dominik Macenauer přistrčil na TOMÁŠE HUDCE a Hudy rozvlnil síť poprvé - 1:0. Uplynulo pouze čtrnáct vteřin. Okamžitě poté hrozil Běloušek, ale míček jen těsně minul levou tyč. Pěknou šancí se prezentoval i Tomáš Pilař, ale brankář hostí tuhle střelu ještě vyrazil. Jenže pak se k míčku dostal Petr Kopriva, který uviděl velmi dobře postaveného HONZU BÖHMA a ten rozveselil skvělé publikum za mantinelem podruhé - 2:0. Hosty studená sprcha probrala a nejprve se dostali k pěkné střele od modré, náš Lukáš Synek to ovšem s přehledem zvládnul. Bohužel, ale v osmé minutě přišla chyba ve středním pásmu, k míčku dostal Švagerka a nedal našemu strážci šanci - 2:1. Náš tým to přibrzdilo a navíc se schvěle rozchytal hostující brankář Krýsa.

2.třetina

Nástup do druhé části nám vyšel. Do tlaku se dostal opět skvěle hrající první útok, ale Hudec mezi kruhy trefil jen hostujícího brankáře Krýsu. Ten pak čelil ještě souhře, Novák – Běloušek a střílející Šmíd, ale i to bylo bez chtěného efektu. Hosté vycítili, že mohou dát vyrovnávací gól, ale Synek nejprve likvidoval dorážkovou šanci, a poté se skvěle přesunul a pravý betonem vytěsnil střelu Švagerky. V dalším přečíslení dva na jednoho hrozil hostující první útok, ale Synek i tuto šanci s přehledem kryl. Hostům jsme nabídli i přesilovku, ale paradoxně největší šanci měl náš Jaroslav Novák, který nádhernou střelou orzítkoval břevno soupeřovy branky. Už to vypadalo, že budeme druhá třetina bez gólu, jenže v závěru nám hostující Maloušek nabídnul přesilovou hru. Na světelné tabuli svítilo 14:51 (2. třetina), když vystřelil přesně svůj projektil usměvavý FILIP PECINA a po této střele skončil míček tam, kde měl - 3:1.

3.třetina

Trenér Kozel nabádal ke klidu, minimu chyb a nulovém vyloučení. Jenže krátce po zahájení třetí třetiny se na trestnou pakoval Dominik Macenauer, a i díky zbytečně riskantní hře v oslabení a chybě ve středním psámu se hosté vrátili díky této přesilovce do zápasu - skóroval Helešic - 3:2. Jenže zanedlouho stejnou výhodu poskytli i hosté nám. Své vyloučení se pokusil odčinit Macenauer, ale míček trefil jen Krýsu který vyrazil před sebe, tam ale číhal náš TOMÁŠ HUDEC, který neomylně svou druhou brankou v zápase zarazil hřebíček hostům do jejich snažení - 4:2. Tomášovi Pilařovi to sice nestřílí, ale přihrávky rozdává parádní, o 31 sekund později našel ideálně postaveného benjamínka v naší sestavě VOJTĚCHA ŠMÍDA, který ukázal neskutečný hlad po góle - 5:2. Coby dravé mládí i patřičně rozdovádil domácí fanklub, který s chutí vyvolával jeho jméno. Pak se u mantinelu otočil Roman Jošt, ale Drbohlav jeho přihrávku nevyužil. Lukáš Novelinka zkoušel po přihrávce Hudce své štěstí o minutu později, ale Krýsa byl na místě. Do šance poté pobídl i Novák, Bělouška, ale míček skončil za brankou. Závěr jsme si pohlídali a dokráčel tak v klidu ke třem domácím bodům.

 

Toto vítězství pro nás bylo opravdu hodně důležité. Předně kvůli nejprve domácímu a poté i venkovnímu nezdaru, ale také kvůli začínající venkovní sérii, kterou začneme tuto neděli v Malenovicích. Jediné, co bylo v zápase chybou bylo časté vyloučení na naší straně.

Josef Kozel, hl.trenér "Dvě prohry v prodloužení v posledních dvou kolech nám naložily trošku starosti do našeho sebevědomí a tak jsme chtěli proti Hodonínu uspět za tři body. Povedl se nám úvod, hned první střela na branku znamenala gól a za chvíli jsme i vedli 2:0. Hosté však potrestali hned první naši chybu, snížili na 1:2 a tím na delší čas zastavili gólový příděl. Velmi dobře se jim rozchytal i brankář Krýsa a tak i když jsme měli střeleckou převahu, tak třetí branku jsme dokázali vstřelit až devět vteřin před druhou sirénou. Hosté ještě korigovali zkraje třetí části v přesilovce, kdy jsme v oslabení zbytečně zariskovali, ale povedená půlminutka zanedlouhlo přinesla dvě uklidňující branky. Trefil se premiérově v mužích i benjamínek Vojtěch Šmíd, což byla velká radost pro pokladníka týmu. Přišla opět slušná divácká kulisa, povedlo se počasí a výhra za tři body. Pojede se nám tak na následující čtyři duely ven lehčeji."

Poslední neznámá je Zlín - tam zamíří náš A tým tuto neděli. V Malenovicích na neoblíbeném asfaltu odstartuje utkání ve 14:00.