Muži B09.09.2020Luka VajdičPřečteno: 401x

Rezerva proti Opatovicím body brala, ale nemuselo to tak být

V neděli odstartovala sezona i našemu rezervnímu týmu, který doma přivítal Opatovický celek.

Rezerva byla jediným mužským týmem, který si odkroutil jedno kolo i na jaře. V přípravě je pak čekal turnaj v Prachovicích, kde prohráli až ve finále s Deltou Pardubice. Ale to byl začátek července. Nyní přišla zápasová zkouška v soutěži.

K týmu se navíc na rozehrání připojilo duo ze soupisky áčka Kopriva Petr + Čejgl Martin. Také jsme po dlouhé době mohli sledovat dvě rarity, když v sestavě figurovali hned dvě rodiny otce a syna. Mlejnkové a Bohatí.

Svou premiéru v drese Ježků si navíc odkroutila Petra Hovorková, která ještě před Covidem hrála právě v dresu soupeře a také úplný hokejbalový nováček Jakub Hrebenar.

Ale k samotnému zápasu:

Ježci HM B v. HBC Opatovice nad Labem 7:4  (1:1, 4:1, 2:2)

Nastoupili jsme takto: Menc – Mlejnek, Bohatý, Kopriva P, Kopriva J, Holý – Mlejnek K, Čejgl, Hrebenar, Šidlo, Hovorková, Svoboda, Bohatý M.

1.třetina:

Hosté se na nás vrhli okamžitě po buly. Naše velmi špatná rozehrávka a prakticky žádná kombinace nás mohla stát velmi draho. A taky stálo a to hned ve druhé minutě se prosadil hostující Sejkanič. A mohlo být ještě hůř, kdyby se trefil v minutě páté Svatuška a hned po něm Kopa, jenže my měli v brance jistotu. Petr Menc čelil několika hostujícím střelcům, všek však do konce třetiny dokázal vyřešit. Naštěstí pro nás se však rozstřílel v tomto zápase Lukáš Svoboda, který pohodlně vyrovnal na 1:1. V závěru nám ještě hosté dali možnost obratu, ale Hovorková tváří v tvář Motyčkovi neuspěla.

2.třetina

V kabině jsme si mnohé řekli a do druhého dějství jsme vstoupili jinak. Dokázali jsme se usadit v pásmu a to neslo své ovoce, když po závaru poslal do vedení naše barvy Kamil Mlejnek 2:1. Hosté na tohle ještě o minutu později dokázali odpovědět, když Kopova střela se odrazila od Lubomíra Bohatého přímo za záda Mence - 2:2 Jenže následný únik Šídla a jeho bravurní skoro klička znamenala opět vedení - 3:2 a když potom přišla mistrovská kombinace Čegl, Mlejnek a zakončující Svoboda, vypadalo to už o poznání lépe - 4:2. Pak se o slovo přihlásit samotný pan Čejgl, který se ve vlastním oslabení prokličkoval k parádní trefě - 5:2.

3.třetina:

Do třetího dějství jsme šli s tím, že musíme přidat ještě alespoň jednu branku a dostat se tak definitivně do klidných vod. A povedlo se, po otci se trefil i syn Viktor Mlejnek a bylo rozhodnuto - 6:2. Hosté se snažili přece jen vykřesat jiskřičku naděje, ovšem tu oslabil svým hattrickem Svoboda, který sice míček kopnul, ale ten se následně odrazil od nohy bránícího Svatušky přimo za Motyčkova záda. Ten zachoval fair play a ihned po odpískání vše potvrdil 7:2. Hosté už v závěru stihli pouze snížit 2 brankami, ale to na radosti z první sezónní výhry nic nezměnilo.

 

Rezerva tak potvrdila papírové předpoklady, ale i s notnou dávkou štěstí. Především v první třetině byl soupeř jasně lepší. Další utkání ji čeká tuto neděli v České Třebové.

Pro případné zájemce je k dispozici i fotogalerie Lůcy Bártové.

ježčí Muži B

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

odloženo
11.04.21 - 17:00
Heřmanův Městec
Muži BKrajská liga 2020-2021Přelouč B

poslední ČLÁNKY

»Vrátit béčku body pomohlo dravé mládí a posily z A týmu
Muži B15.10.2020
»Rezerva prohrála i třetí zápas po sobě
Muži B07.10.2020
»Prachovice dominovaly, béčko si připsalo druhou prohru v řadě
Muži B30.09.2020
»Rezerva bez bodu a s pořádným výpraskem
Muži B15.09.2020
»Legenda mezi legendami - Kamil Mlejnek!
Muži B03.09.2020