KLUB15.09.2021Jiří KozelPřečteno: 650x

Reportáž napříč mládeží

Ježci disponují v letošním roce všemi kategoriemi mládeže a až na ty úplně nejmenší dvě mikro a mini přípravku se o víkendu zapojili do zápasového kolotoče.

Junioři

 

Ježci Heřmanův Městec : HBC Pardubice 4 : 0 (0:0,2:0,2:0), střely 38:28

Heřmanův Městec - Do zápasu jsme vstoupili obřím tlakem a Pardubice nevěděli kudy kam. Vytvořený tlak jsme však nedokázali přetavit na přesné zakončení natož na gól. Hra se začala postupně vyrovnávat a navíc jsme se dopustili faulu. Trošku v nás hrklo, že se může opakovat scénář z prvního klání, kde jsme první branku inkasovali z přesilové hry. Oslabení jsme však zvládli velice dobře, a tak první třetina skončila 0:0.

Ve druhé části jsme ještě přitlačili na pilu a tlačili se ještě víc do brankoviště. Po jednom průniku V. Vohralíka se pískalo trestné střílení, ale to V. Šmíd neproměnil. Neproměněné trestné střílení na chvilku Ježky opařilo a minutu se bránili tlaku soupeře, který přerušil útočný faul Pardubic. Dobře sehraná přesilová hra, kdy se po sérii přihrávek rozhodl pro střelu V. Musílek a za záda brankáře ji usměrnil V. Vohralík. Gól jako živá voda na mlýn a začali se množit velké šance. Asi největší spálil V. Šmíd, když po kombinaci na jeden dotek K. Daníčka a L. Kozla byl sám mezi kruhy, ale trefil pouze nohu obránce. I další závar si přichystala nově sestavený první útok, když se do úniku 2na1 dostala dvojice K. Daníček a V. Šmíd, ale nejdříve K. Daníček míček jen lízl hokejkou, ale ten směřoval zrovna na hokejku V. Šmída, který měl před sebou pouze obránce, ale ani on nedostal míček do branky. Dalším dobíhajícím byl L. Kozel, který si netroufl zakončovat do změti těl a odtáhl hru a nahrál na modrou čáru J. Jožákovi a ten svou tradiční střelou vymetl pavučiny 2:0.

Ve třetí třetině se asi dal čekat tlak Pardubic, ale Ježci hráli precizně a hlavně dokázali uklidnit vždy míček na svých hokejkách a soupeř odstoupil do středního pásma a příliš nepresoval. Rozehrávka se dařila i přes zaplněné střední pásmo. V 37. minutě se dočkal zaslouženého gólu nejaktivnější střelec utkání D. Zlesák, který vyslal svoji nejhorší střelu toho dne, ale ta tak nepříjemně skočila před brankářem hostí, že si ji srazil za svoje záda. Na konečných 4:0 dali Ježci gól po nádherné kombinaci, když V. Šmíd našel v rohu T. Málka a ten ihned namazal míček L. Kozlovi a ten ho uklidil za bezmocného Kuryviála.

 

Jiří Kozel: „Po minulém né-příliš povedeném utkání jsme chtěli ukázat, že hokejbal hrát umíme. S napadáním jsme šli opravdu vysoko a soupeři dělalo značné problémy na našem menším hřišti vymyslet, jak se dostat konstruktivně na druhou stranu. V druhé polovině zápasu bylo znát, že začínají někteří jejich hráči vadnout a prvním gólem dostala ránu i jejich psychika. Čím víc čas ukrajoval jejich naděje, tím častěji se uchylovali k tomu, že chtějí rozhodnout utkání jako jednotlivci. Naši hráči navíc dokázali perfektně podržet míčky a do protiútoku jsme šli vždy s rozvahou. Utkání se myslím muselo líbit a dokázali jsme, že i na juniorský hokejbal se vyplatí přijít podívat.“

 

Sestava: Páv, Vašák – Holý, Čapka, Jožák, Musílek, Daníček, Kozel, Šmíd, Málek, Vohralík, Zlesák, Sedlák, Kovář

 

Dorost

HBC Svítkov Stars Pardubice : Ježci Heřmanův Městec 5 : 0 (2:0,2:0,1:0), střely 44:27

 

Pardubice /Svítkov – Dorost prošel oproti minulé sezóně velkou generační obměnou a i díky dalším omluvenkám byla sestava do poslední chvíle velkou neznámou. Tak jak je však u Ježků běžné pomůžeme si kategorií mladší a premiéru v extralize dorostu si tak na žhavé půdě Svítkova odehrálo daleko víc hráčů než bylo původně plánováno.

 

Svítkov potvrdil, že i letos bude patřit k tomu nejlepšímu v republice a po většinu utkání nás přehrával a postupně navyšoval skóre. Nám se nepovedlo naopak využít vůbec nic z vytvořených příležitostí a to nás mrzí asi nejvíce, jelikož šance na snížení nepříznivého skóre určitě bylo dost.

 

Sestava: Vašák – Musílek, Bičík, Zmek, Holub, Málek, Kovář, Kachlík, Řivnáč, Kubátová, Sedlák, Novotný, Švadlenka

 

Starší žáci

TJ Sršni Svitavy : Ježci Heřmanův Městec 8 : 0 (1:0,3:0,4:0), střely 28:14

Do sezony vstoupil i tým kategorie starších žáků, který zavítal do krásného hokejbalového prostředí ve Svitavách, kde se utkal s domácími Sršni.

 

Domácí byli již od začátku opticky lepším týmem, ale i my jsme si vyprodukovali pár nadějných akcí na bránu, naše snažení však dostalo nejprve v 5. minutě ránu, kdy se poroučel na trestnou lavici Málek. Domácí situaci o jednoho hráče na víc využili dokonale a z hole Švandy otevřeli skóre. Trest dostal o chvíli později i Mareček, kdy byl vyloučen za sporné vyhození míčku mimo hřiště. Toto oslabení jsme však přečkali bez obdrženého gólu.

Matyáš Slaný hned na začátku druhé třetiny musel likvidovat pár slibných šancí domácích a když už se zdálo, že budeme mít šanci vyrovnat, přišel krutý kontr domácích, kdy se trefil Zavoral. 2:0. Domácí dostali pak více prostoru, a daleko častěji nás zavírali v obraném pásmu a to přineslo ve 26. minutě své ovoce. Nejprve Prokop a po něm ihned po buly Kloupar překonal našeho strážce svatyně 4:0.

Závěrečná třetina se odehrávala víceméně v prostoru středního pásma. Jediný, kdo občas hrozil pěknými šancemi byli bohužel domácí a na konci 35. minuty Boháče, který vystřídal Slaného, překonal Červený. O dvě minuty později se prosadil svitavský Kačuřík, který vystřelil za modrou čárou a vyražený míček brankářem vysoko do vzduchu nakonec zapadl do naší branky. Poté přidal Švanda svůj druhý a hned potom i třetí gól v zápase a tím dal definitivní podobu výsledku zápasu.

Soupeři děkujeme a gratulujeme. My jsme nebyli o tolik horší, jen nám chybělo potřebné štěstí.

 

Jiří Kozel: „V letošní sezóně starších žáků se naši hráči musí nejdříve zabydlet, jelikož velká část hráčů nemá v této kategorii žádné zkušenosti, ale o to větší výzvou soutěž je. Přes to všechno rozhodně nechci hrát s tímto týmem „zanďoura“, ale budeme chtít hrát co nejvíce aktivně, což možná přinese daleko více branek v naší síti, ale na to se rozhodně nebudu ohlížet. V první třetině jsme byli určitě vyrovnaným týmem a soupeři dělali velké problémy. Sršni byli v zakončení přesnější a ujali se vedení. V dalších třetinách některým hráčům díky velmi aktivní hře docházeli síly, ale i přesto jsme se do pár zajímavých situací dostali a výsledek mohl být daleko příjemnější, kdyby na naší straně nesvítila 0. Kluky však musím všechny pochválit, bojovali i za nepříznivého stavu, ačkoliv někteří již byli značně vyčerpaní.“

 

Sestava: Slaný (Boháč 30:00) – Licek, Málek, Mareček, Švadlenka, Horálek, Kozel, Němeček, Peřina, Řivnáč, Roztočil, Vodehnal

 

Mladší žáci

Přelouč – do turnajového kolotoče se zapojili i naši mladší žáci, kteří chtěli uspět na hřišti v Přelouči.

Ve třech utkáních si nejdříve hravě poradili s domácím výběrem a to výhrou 7:0.

 Ve druhém zápase jsme těsně, ale přece, porazili HBC Pardubice 3:2

Poslední zápas jsme si potom hravě poradili s Opočnem a to 11:3.

 

Turnajem jsme tak prošli bez jediné prohry, chlapcům děkujeme za vzornou reprezentaci.

 

Jiří Kozel: „Turnaj se nám vydařil, dávali jsme spousty branek a vyhrávali, ale musíme vidět i určité nedostatky, které ale k této kategorii prostě patří. Jako je třeba proti slabším soupeřům individuálnější řešení akcí, tak aby si hlavně každý dal gól, než abychom si přihráli. Všechny tři soupeře jsme přehráli pouze proti Pardubicím jsme měli chvilkový výpadek, kdy nám během pár vteřin soupeř srovnal z 2:0 na 2:2, ale kluci ukázali, že nás to nezlomí a hned v následném střídání opět brankově odskočili.“

 

Sestava: Šulc – Mareček, Kuklík, Peřina, Ludvíček, Janeček, Vodehnal, Roztočil, Vašáková, Kozel, Kuchař, Dvořák

 

Přípravka

Pardubice /Svítkov – Do nové sezony vstoupila o víkendu i naše přípravka, která se utkala se soupeři na turnaji ve Svítkově, kde se prezentovali velmi slušným výkonem.

Hned v úvodu turnaje jsme sehráli vyrovnaný zápas se Svítkovem, ve kterém se nakonec body rozdělily pro oba celky za remízu 4:4.

Druhý zápas jsme však museli sklonit hlavu proti Brnu, které nás i přes dobrý výkon o všechny body obralo. 3:5

Závěr turnaje, nám už ale vyšel na výbornou, nejprve jsme jasným způsobem, po zlepšení hry porazili HBC Hradec Králové 6:1. V posledním zápase jsme si poradili v zajímavém utkání s Jeleny z Letohradu 5:3.

Turnajem jsme tak prošli pouze s jedinou kaňkou a to prohrou proti Brnu. Naší přípravce gratulujeme k parádnímu výkonu a děkujeme za vzornou reprezentaci klubu.

 

Jan Ludvíček: „Celkově hodnotím turnaj velmi pozitivně. Kluci předvedli parádní výkon. Na to, že hráli po dlouhé době tak se dost snažili a postupně se zlepšil i herní obraz.“

 

Sestava:  Ludvíček J., Janeček, Horečka, Dvořák, Štefek, Kuchař, Zavadil, Voženílek, Honek, Jung