Muži A27.09.2021Lukyč VajdičPřečteno: 576x

Reparát prodloužení nevyšel, ze Svítkova s bodem!

Pardubice/Svítkov – první rivalský supersouboj se odehrál ve Svítkově, kam dorazila i velmi početná skupina fanoušků z našeho města a skvěle a vytrvale povzbuzovala.

HBC Svítkov Stars Pce v. Ježci HM  5:4 pp (1:3, 2:1, 1:0 - 1:0)

Souboj to byl ještě pikantnější, když šestice mužů s ježkem na prsou ještě minulý rok pomohla získat stříbro právě Svítkovským hvězdám v 1.NHBL.

Sestava: Novelinka P. (Synek L.) – Pecina, Macháček, Trojek, Menc L., Drbohlav, Böhm J. – Macenauer, Novelinka L., Böhm R. – Drápalík, Běloušek, Novák – Pilař, Škoda, Kopriva P. – Jošt, Kopriva J.

1.třetina

A začalo se pěkně z ostra, neuběhla ani minuta a už jsme vedli! Drápalík našel skvěle hrajícího ONDŘEJE BĚLOUŠKA a radovali jsme se poprvé - 0:1. Radost nám vydržela ale jen 19 sekund, to už zvedali ruce nad hlavu domácí z hole zkušeného Wabera - 1:1. Ukazovalo se tak od úvodních vteřin, že tenhle souboj bude ozdobou hokejbalu. Jenže hned o pár minut později skončil díky většímu úsilí u mantinelu na trestné Patrik Škoda a situace začala dost zavánět obratem. Jenže JAROSLAV NOVÁK výborně přečetl hru a dostal se s míčkem až před domácího Šťovíčka, kterého bez problému vymíchal - 1:2. Domácí Král pak prověřil po přihrávce Bureše našeho Petra Novelinku, ale ten bez problém chytil. Pak mu od modré vyprášil betony Černický, ale ani to brankou naštěstí neskončilo. Hrozili jsme i my, nejprve Patrik Škoda nešel Petra Koprivu, ten svůj pokus ovšem nenamířil přesně. Poté pálil Macenauer, ale ani on nepřidal další korálek. A tak musel vše řešit na konci třetiny opět skvěle hrající JAROSLAV NOVÁK, který tak přidal svůj druhý gól v zápase - 1:3.

2.třetina

Domácí potřebovali výrazně přidat, jenže hned z kraje je zbrzdil faul Bureše. Nejprve v dobré příležitosti pálil Běloušek, poté Menc, do šance se dostal i Honza Böhm, ale vše skončilo na Šťovíčkovi nebo velmi obětavě hrající domácí obraně. Po konci oslabení se v našem pásmu dostal k míčku Paukrt a ukázal, že pokud nedáš, dostaneš - 2:3. O dvě minuty později domácí vyrovnali a zase u toho byl Paukrt, který nám vzal radost z tváří - 3:3. Oddechový čas trenéra Kozla pomohl uklidnit tým a vrátit jej k poctivé hře. Nejprve se však před naší brankou pokoušel něco vymyslet Bláha, ale Novelinka jeho pokus zneškodnil. Začali jsme opět odpovídat pěknou šanci měl Tomáš Pilař, ale míček letěl těsně vedle levé tyče. Byla potřeba dát gól, a my jsme se mohli opřít o fantasticky hrajícího Nováka z Bělouškem kteří po své kombinaci našli JANA BÖHMA, a bylo u nás opět veselo - 3:4.

3.třetina

Domácí, i když se jim podařilo ve druhé třetině vyrovnat, přesto pořád tahali ve hře za kratší konec. Do větších příležitostí se dostávala spíše naše družina. Běloušek se zjevil úplně sám před brankou, ale míček jen těsně proletěl nad tyčí. Poté po pěkné souhře střílel Škoda, ale i to skončilo mimo tři tyče. Za domácí hrozil skvěle hrající Waber, ale Novelinka si z jeho střelou poradil. Poté v přečíslení pálil Král, ale míček skončil naštěstí pro nás mimo hřiště. Přežili jsme i oslabení tři proti pěti, v zápětí nevyužili sami stejnou přesilovku a shcylovalo se k závěru. Bohužel však přišla rána, kdy se po faulu poroučel ve 42. minutě na trestnou Macháček. Domácí tlačili a nakonec se dočkali a to střelou Jakuba Krále - 4:4. My jsme se pokoušeli rozhodnout ještě v normální hrací době, kličkovaná před brankou, kterou předvedl Tomáš Pilař půl minuty před koncem však brankou neskončila.

Prodloužení

Bylo opatrnější, přesto se dostali do šance domácí, naši branku ohrozil Malý, který se snažil i v leže dorážet, to však nelíbilo Filipovi Pecinovi, který zápasnickým chvatem pomáhal ubránit situaci, pro oba to bylo za dvě minuty na trestné. Následovala velká šance Bělouška, která jen těsně minula tyč domácí branky. Bohužel pro nás přišla pěkná trefa od Bureše a tím nám ani druhé prodloužení v roce nevyšlo. Z bodu navíc se radovali domácí.

 

Celkový dojem naší hry byl velmi povzbudivý, protože jsme většinu zápasu tahali za delší provaz. Bohužel, na to se dějiny ptát nebudou a nám nezbývá nic jiného, než se smířit s tím, že i když jsme předvedli opravdu velmi slušný výkon, tak bod na navíc bere soupeř. Sledovat takhle poutavý zápas je radost pro diváky a jsme rádi, že nás doprovází i na venkovní zápasy. Pomáhají nám a ženou nás dopředu.

Josef Kozel, hlavní trenér: "První venkovní zápas a hned k velkému rivalovi do Svítkova. Jak my tak i oni jsme zápas vnímali prestižně. Řada kluků ví jaké to je nosit dres toho druhého. A musím přiznat, že nás domácí překvapili nasazením Ondřeje Wabera, který jim velmi pomohl. Každopádně pro nás takové malé dežaví z minulého týdne. Vedli jsme rychle 1:0, pak 3:1 po první třetině. Řádilo hlavně trio Drápalík - Běloušek - Novák, které bylo u všech našich gólů. Pak ale domácí dokázali srovnat krok. Trochu jsme jim to v této fázi usnadnili. Šli jsme ještě jednou do vedení na 4:3 a závěr zápasu byl zase podobný tomu před týdnem s tím rozdílem, že nejdříve neuspěli s přesilovkou 5 na 3 domácí, poté jsme neuspěli ani my a tak v poslední možné příležitosti srovnal v přesilovce skvěle hrající domácí Král. Prodloužení nám zatím není souzeno, naše šance jen těsně minula - domácí střela Burdy naopak ne. Musíme se ještě více naučit, jak zvládat koncovky zápasů. Na druhou stranu na nováčka zatím dobrý... A co zatím je na naší straně nejlepší, to jsou fanoušci. Veřím, že nám doma proti Hodonínu pomohou urvat tři body!"

 

Další představení Ježčí síly bude již tuto neděli, kdy přivítáme v naší Aréně Ježkárna HBC Hodonín od 14:00. Těšíme se na další skvělou domácí atmosféru. Přijď nás podpořit a staň se šestým hráčem na hřišti.