Muži A07.09.2019Josef KozelPřečteno: 698x

První tři body zůstaly doma! Premiéra trenéra Peřiny byla vítězná.

Očekávaný start 2.ligy byl příležitostí k pomyslné odvetě za vyřazení v play-off v sezóně minulé. Hradec Králové po velké bitvě odjel s prázdnou - první tři body do tabulky jsou naše!

Ježci Heřmanův Městec v. HBC Hradec Králové 1988 B  5:3 (2:1, 2:0, 1:2)

Tři extraligové posily včetně slovenského snajpra Patrika Mitry přivezl trenér Salák do Heřmanova Městce a tak už při nástupu do utkání bylo zřejmé, že se nebude jednat vůbec o jednoduchý duel. Trenér Peřina nemohl počítat hned s trojicí útočníků Běloušek - Čejgl - Böhm a ani z jedním brankařem A týmu. Nastoupil tak osvědčený veterán Petr Menc a na střídačce si premiéru odbyl dorostenec Adam Páv.

První příležitost v utkání na sebe nenechala dlouho čekat. Ještě v první minutě nám hosté nabídli 4 minutovou přesilovku, ale jako by tím náš tým zcela vypnuli. Hráli důrazně, v tempu a o poznání kombinačně klidněji. Přesilovku v klidu přečkali a následně se i radovali z první branky v sezóně. Nevstřelili ji oni, ale míček za záda Petra Mence nešťastně uklidil jeho vlastní bratr Lubomír Menc - 0:1. Poté až do poslední minuty první třetiny trpělivě odolávali zlepšené hře našeho celku a až na drobné náznaky jej k ničemu nepouštěli.

Zlom nastal 22 vteřin před koncem první třetiny. Po břevnu Tomáše Hudce správně zamířil k pravé tyči Petr Kopriva - 1:1. Za dalších dvanáct vteřin už jsme vedli. Akci Filipa Bahníka zakončil bezpečeně do odkryté branky Dominik Macenauer - 2:1.

Druhá třetina byla naše. Lépe jsme se pohybovali a také i soupeře několikrát přikovali v obranném pásmu. Odměnou byly dvě slepené branky ve 25. a 28.minutě - Tomáše Hudce a Romana Jošta - 4:1. Poměr střel v té době 27:16 dával jasně najevo zvýšené úsilí našeho celku a naopak zvýraznil hradeckou pasivitu.

Ta byla šmahem pryč na začátku třetí třetiny. Hned po 25 vteřinách přišlo snížení z hole Jandála a hosté se nadechovali k náporu. Záhy si vynutili i přesilovou hru a Petr Menc včetně pozorné obrany musel napnout všechny síly, aby hosté nesnížili na rozdíl jedné branky. Vysvobození z tlaku soupeře přinesla jednoduchá akce, kdy Ondřej Honek našel rozeběhnutého Lukáše Novelinku, který nevymýšlel nic složitého a prostě a jednoduše vymetl hradeckému brankáři za zády pavučinky - 5:2. V poslední minutě ještě skóre upravil důrazný Jakub Ježek - 5:3, ale to byla jediná hradecká - ježčí radost v utkání.

První tři body do tabulky tak bere náš tým a tak premiéra trenéra Peřiny dopadla úspěšně: "Začali jsme hodně roztěkaně a nervozně. Ale bojovnost a fyzický fond byl na naší straně, což se začalo v zápase postupně projevovat. Hodně nám pomohla poslední minuta první třetiny, kdy jsme z 0:1 otočili na 2:1 a ve druhé třetině jsme i trochu zklidnili náš projev na hřišti. Spokojený jsem s nasazením a bojovností. Neduhy máme stále v organizaci hry a někdy nám i škodí přemíra snahy. Zbytečně blázníme. A cením si i toho, že pod pět branek je podepsáno 5 střelců, to je dobře do dalších zápasů."

Branky Ježků: 15.Kopriva, 15.Macenauer (Bahník), 25.Hudec (Macháček), 28. Jošt PP, 40. Novelinka L. (Honek)

Sestava Ježků: Menc P. (náhr.Páv) - Valenta, Macháček, Menc L., Honek - Hudec, Kopriva, Pilař, Macenauer, Novelinka L., Jošt, Bahník, Škoda, Bohatý M.

ježčí Muži A

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

2 : 5
09.11.19 - 14:00
SVITAVY
Svitavy2.LIGAMuži A

nejbližší ZÁPAS

2.LIGA
logo Ježci Heřmanův Městec Muži A - logo TJ Lokomotiva Česká Třebová Č.Třebová
14.03.2020
16:00

poslední ČLÁNKY

»Zimní příprava mužů začne 7.ledna
Muži A28.12.2019
»Úspěšný trenér Miroslav Peřina končí, A tým převezme Josef Kozel
Muži A20.12.2019
»Další korálek navléknut - rezerva Pardubic si odvezla sedm kousků
Muži A05.11.2019
»Hradec i podruhé v sezóně poražen aneb loupili jsme u Pirátů
Muži A27.10.2019
»Chlumec deklasován 7:1, jsme zpět v čele 2.ligy!
Muži A21.10.2019