Junioři14.09.2020Jiří KozelPřečteno: 407x

První extraligové body pro juniorku

První vystoupení juniorů v extralize a rozlosování jim přineslo hned dva soupeře v jeden den. Díky třem omluvenkám ze strany starších hráčů se do dvojutkání postavil ještě mladší tým než se prve čekalo, ale hned si připsal první body, když dokázal v prodloužení udolat Brno. V druhém zápase nebylo o vítězi pochyb již od příjezdu soupeře, ale ačkoliv tomu výsledek nenapovídá, tak se Ježci snažili čelit útokům Kertu až do samotného závěru a zápas nevypustili.

Ježci Heřmanův Městec : HBK Bulldogs Brno 4:3pp (1:1,0:2,2:0-1:0), střely 19:31

 

Start do sezóny nemohl mít lepší start, když hned na začátku utkání byl vyloučen hráč Brna za zdržování hry a stihl si odsedět pouze 13 vteřin a putoval zpět, když ze strany překonal brankáře J. Pilař. Ježky to povzbudilo a pár nadcházejících minut jim ještě patřilo. Nejblíže byl opět  J. Pilař, když jeho střelu zastavilo až břevno. Hra se začala vyrovnávat a i Buldoci začali být velmi nebezpeční, ale obrana Ježků byla pozorná. Vyrovnání hostů přišlo před koncem první části, když propadla do brány dalekonosná střela.

Druhá část přinesla z počátku brněnský tlak plný střelby, ale gólovou radost jim to nepřineslo A. Páv již byl v brance pozorný. Od domácích byl vidět hlavně první útok, kterému se povedlo soupeře několikrát zatlačit a zle mu zatápět, ale problém byl samotné zakončení ke kterému jsme se i přes dobrý pohyb nedokázali vždy prosadit. Během druhé části jsme soupeři nabídli dvě přesilové hry a zde byl soupeř nekompromisní. Odtlačit daleko mohutnějšího hráče z předbrankového prostoru bylo skoro nemožné a dvakrát Ježci inkasovali. Jedenkrát po dorážce a jednou kdy A. Páv mohl jen těžko něco vidět.

Do závěrečné části se domácí vrhli s touhou vyrovnat a po dvou minutách jim nalil ještě více naděje do žil kapitán J. Novák, když perfektně zakončil samostatnou akci. Brno asi ještě věřilo v ubránění nejtěsnějšího rozdílu, ale mezi kruhy seběhl v 6. minutě J. Jožák a střelou nad beton vyrovnal. Následující minuty přinesly několik šancí, ale ke změně výsledku to nevedlo. Ve 43. Minutě však přišla důležitá situace, kdy mimo hru fauluje hostující hráč J. Kimmel, Lukáše Kozla a dává Ježkům šanci utkání rozhodnout. V čase 43:40 navíc další brněnský hráč dostává trest za vyhození míčku a Ježci jdou do přesilovky 5 na 3. Na hráčích však je znát určitá nervozita a nic velkého si nedokázali připravit a počkali si až na prodloužení.

Prodloužení se tak začínalo 4 na 3 a Ježci již při vědomí prvního bodu sehráli přesilovku daleko klidněji. Zakončovat se ji po pár výměnách míčku rozhodl J. Novák, ale minul tak šikovně, že míček se odrazil od hrazení k M. Holému a ten se střelou do prázdné branky zápas ukončil 4:3.

 

Ježci Heřmanův Městec : HC Kert Park Praha 0:18 (0:6,0:4,0:8), střely 3:52

Druhým soupeřem, který dorazil na Ježkovku byl Kert, který chce bojovat v letošní sezóně o příčky nejvyšší a že se setkává spolu úplně jiná liga, bylo vidět již od samotného začátku. Kert neúnavně jezdil v obranném pásmu Ježků a vymýšlel jednu brankovou příležitost za druhou. Domácí se snažili ze všech sil, ale daleko zkušenější a rychlejší tým to příliš nebrzdilo. I Ježci se párkrát za utkání koukli na druhou stranu hřiště, ale soupeř vůbec nic nevypouštěl a do střeleckých pozic nás vůbec nepustil. Navíc následoval hned bleskový protiútok, který se nám již zase těžko chytalo. Soupeře neuspokojilo ani narůstající skóre a neustále aktivně napadali a nakonec nastříleli 18 branek.

 

Jiří Kozel: „Díky omluvenkám jsme nemohli postavit tři lajny a do dvojzápasu jsme měli k dispozici v prvním 12 hráčů a ve druhém 13, když nás doplnil dokonce ještě starší  žák J. Sedlák. Brna jsme se však nezalekli a hráli s velice dobrým pohybem a v obraně zase hodně obětavě. Už v prvním utkání, ale bylo pro nás velmi těžké se dostat do střely a hráči poznali, že přístup hráčů je daleko rychlejší než jsou zvyklý z dorostenecké soutěže. Svoji sílu nevzdat se jsme však opět prokázali a nakonec jsme dokázali i vyhrát. Do druhého zápasu jsme šli už hodně vyčerpaní a proti soupeři, který byl o několik levlů jinde. I přes vysokou prohru musím hráče pochválit, že se snažili až do samotného konce, jinak by bylo výsledkově ještě hůř. Pokud jsem říkal, že se chceme v juniorce učit, tak Kert opravdu vyučoval. Jsem rád, že hráči, kteří zaskočili se hned po zápase vyjádřili, že si juniorku chtějí zahrát i příště a že máme kde brát. Musíme počítat s tím, že výsledky nebudou vždy nejlepší, ale musíme bojovat. Je škoda, že nevyšel navrhovaný model Plzní, který by svedl mužstva proti sobě jedenkrát a následně by se rozdělila na extraligu a ligu, která by nám přinesla více zápasů, delší soutěž a vyrovnanější soupeře v druhé polovině soutěže.“

 

Sestava: Páv – Holý, Daníček, Musílek, Jožák, Pilař, Novák, Šmíd, Málek, Kozel, Baumgartner, Hladký, Munzar (1. Zápas), Zlesák (2. Zápas), Sedlák (2. Zápas)

 

poslední ježčí ČLÁNKY

»Mise Morava body nepřinesla!
Muži A14.10.2021
»Ani béčko z asfaltu body nevyválčilo
Muži B14.10.2021
»Dorost obral Piráty
Dorost14.10.2021
»V Hostivaři juniorka bez bodu
Junioři12.10.2021
»Zápas jako na houpačce
Starší žáci12.10.2021

ježčí ZPRAVODAJSTVÍ

»Muži A
»Muži B
»Junioři
»Dorost
»Starší žáci
»Mladší žáci
»Přípravka
»Minipřípravka
»Mikropřípravka
»Ženy
»Hobby tým
»KLUB