Muži A20.04.2022Lukyč VajdičPřečteno: 454x

Prokletí s názvem Malenovice prolomeno!

Do Malenovic jsme se v neděli vydali po velmi těžkém sobotním zápase s Blatnou s odpočinkovou zastávkou u Vltavy, aby hráči nabrali chuť do zápasu a společně si užili večer mimo domov.

HBC Malenovice v. Ježci HM   4:7   (0:3, 4:0, 0:4)

Trenér Kozel musel však řešit jedno zranění a to Matěje Bohatého, který se zranil po průletu soupeře dvířky u naší střídačky v Blatné. Nešťastný moment tak připravil mladého obránce o premiéru v A týmu od úvodních vteřin utkání v 1.lize. Přejme brzké uzdravení a věříme i v návrat k A týmu.

Sestava na Malenovice:

Synek (Menc P.) - Menc L., Pecina, Böhm, Trojek, Macháček, Novák Jar. – Hejl, Běloušek, Hudec – Macenauer, Novelinka, Pilař – Čejgl, Škoda, Kišš.

 

Jestli jsme domácího brankáře nemohli doma prostřelit, tak tady se to povedlo hned raketově v úvodu. Po devití sekundách se trefil ROMAN HEJL, když obranu rozebralo duo Běloušek - Hudec a střela bez přípravy udělala radost hlavně trenéru Kozlovi, který ji na týmu neustále vynucuje a v trénincích s týmem piluje - 0:1 O dvě minuty později přidal úspěšný zásah TOMÁŠ HUDEC - 0-2 a na konci třetiny využil zaváhání obrany JAN BÖHM - 0:3. Do kabiny se tak šlo za jasného stavu a asi nikdo nepředpokládal, že se to bude měnit. Přesto trenér Kozel v posledních střídání musel začít zvyšovat hlas.

A věděl proč. Zůstali ve hvězdách a soupeř naopak neměl co ztratit a tak se minutu po začátku trefil domácí Kužílek - 1:3. A začala série zbytečných vyloučení, které se nám krutě vymstilo, nejprve David Ševčík snížil na 2:3 a při dalším zbytečném vyloučení stejný hráč srovnal stav na 3:3. Na konci třetiny, světe div se při další zbytečné trestní eskapádě poslal domácí do vedení Nohál - 4:3.

Trenér Kozel o přestávce musel reagovat a použil všechny varianty, které se na probuzení týmu sluší a patří. V sestavě nezůstal kámen na kameni. To neslo své ovoce a po Hudcově přihrávce srovnal brzo obrozený střelec LUKÁŠ NOVELINKA - 4:4. Nově vzniklý útok Kišš+Běloušek+Hejl ukázal svou sílu, když po souhře se přesnou střelou prezentoval MAREK KIŠŠ a vedení bylo zpět - 4:5. Markovi gól nestačil a tak našel ONDŘEJE BĚLOUŠKA a ten zasadil další ránu domácímu snažení - 4:6. A když o pár sekund na to přidal další gól LUKÁŠ NOVELINKA bylo hotovo - 4:7. Zbytek zápasu se víceméně v klidu dohrál a my měli tak další důvod k radosti.

Z Malenovic jsme konečně odvezli body. Tenhle zápas nám však jasně ukázal naše velké mezery v zvládání určitých fází zápasu, což nás stálo body v minulých zápasech a tím i v podstatě místenku do play-off. Stále se učíme a v premiérové sezóně v první lize nám už nemá kdo sebrat páté místo. Zisk 25 bodů ze 17 zápasů je rovněž slušná vizitka pro nováčka soutěže. Nyní nás čeká poslední soupeř a to tým z Poličky, který prožívá skvělé jaro a má nakročeno k celkovému vítězství po základní části. Pro nás to je poslední duel letošního ročního 1.ligy a budeme se tak chtít dobře naladit před závěrečným turnajem Českého Poháru, který se uskuteční o víkendu 11.-12.6.2022. O místu konání není dosud rozhodnuto.

Trenér Josef Kozel:

"Měli jsme raketový start. Vedení po devíti vteřinách 1:0 a celkově povedená první třetina 3:0. Druhá část však byla z našeho pohledu katastrofa a asi si i od Malenovic zasloužíme podobná školení. V tuto fázi nám jasně ukázali jak se má hrát a bylo z toho 3:4. Musel jsem před třetí třetinou hodně zvýšit hlas, aby se tým vrátil ke hře kterou umí. Povedlo se a z těžkého KO jsme se vrátili do hry a dokázali zápas opět strhnout na svou stranu. Když zapomenu na výpadek ve druhé třetině, tak mám pro svůj tým za náročný víkend jen a jen slova chvály! Jsem na ně pyšný!"

A pyšní jsme i na skvělý fanklub, který za námi zamířil i do Zlína! Stejně jako fotograf Roman Nedbal - můžete se tak pokochat obrazovou galerií: https://www.rajce.net/a17811656