KLUB12.03.2020Josef KozelPřečteno: 1067x

Prohlášení klubu Ježci Heřmanův Městec k nařízení ČMSHb a nereakci RSHb

Určeno funkcionářům ČMSHb a Regionálního svazu hokejbalu Čechy Východ,
dále pak všem klubům v hokejbalových soutěžích, hráčům, rodičům a příznivcům hokejbalu.

Ve středu 11.března bylo vydáno Nařízení ČMSHb v návaznosti na mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 10. 3. 2020.

Vzhledem k mimořádnosti situace, která je řízena a mimořádnými opatřeními i koordinována Vládou ČR, což je pro všechny občany této země autorita nejvyšší, bez ohledu na to, co si myslíme o volených osobách, vyjadřujeme tímto odpor a nesouhlas s alibistickým nařízením ČMSHb.

S ohledem na fakt, že předseda RSHb Lukáš Diviš nikterak s kluby nekomunikuje, (s výjimkou FB příspěvku, kdy vyzval všechny, aby se zdrželi komentářů) a ani další funkcionáři regionu nezaregovali, tak tímto OZNAMUJEME:

  • naše týmy účastnící se turnajových soutěží (ml.žáci, přípravka, minipřípravka, mikropřípravka) s platností od dnešního dne do odvolání přerušují účast ve všech regionem vyhlášených turnajích

  • zároveň, že opět do odvolání náš klub nebude pořadatelem těchto turnajových klání

Současně VYZÝVÁME:

  • představitele ČMSHb a RSHb Čechy Východ, aby se jednoznačně postavili oni k odpovědnosti za vydané nařízení svazu a jeho naplňování. V amatérském prostředí hokejbalu je mírnými slovy neslušné přenášet odpovědnost na pořádající kluby v otázce účastníků utkání a karantén, stejně tak opatření počtu osob v momentě, kdy sám svaz nereaguje na rozpis soutěží (viz. jednoduchý příklad dvou utkání po sobě jdoucích, kdy uvedenou 100 mohou překročit pouze hráči s RT a rozhodčími atp.)

  • řídící orgány soutěží, aby přehodnotili svůj postoj a zasadili se o jasné sdělení, jak přistupovat k soutěžnímu hokejbalu - tzn. úpravou rozpisů anebo (k tomu se nyní přikláníme i my) přerušením chodu soutěží například do 29.3.2020 tak, jak to udělal ČSLH. Rozhodněte v řádu hodin, ať neztratíte zbytky kreditu, který do vás jako klub vkládáme.

 

Velmi nás mrzí, že musíme vydat toto razantní prohlášení, ale nařízení ČMSHb ve formě, jak bylo vydáno a nulová sebereflexe regionu nás k tomu donutila. Chceme si zachovat zbytky rozumu, členskou základnu a podporu rodičů tak, jak jsme o ni 20 let usilovali. Nechceme propadat šílenství, ale nehodláme na sebe brát odpovědnost vyplývající z nařízení svazu. Považujeme to za svoje svobodné právo a věříme, že obdobně uvažuje i drtivá většina republiky, napříč hokejbalovými soutěžemi.

 

Josef Kozel
předseda klubu Ježci Heřmanův Městec