Muži A21.09.2022Lukyč VajdičPřečteno: 177x

Prodloužená jízda, z Prahy za tři body!

Praha/Palmovka – Pražská mise, kterou jsme absolvovali v neděli nejen s naším A – týmem, ale i dorostenci.

Kovo Praha bylo minulým účastníkem nejvyšší soutěže, což dle papírových předpokladů naznačovalo, že favoritem je domácí celek, který měl v kádru i borce na úrovni reprezentace. Pikantní souboj okořenila ještě početná družina Ježků za mantinelem, kteří byli opravdu slyšet.

TJ KOVO Praha v. Ježci HM  2:7  (1:3, 0:2, 1:2)

Sestava Ježků: Synek (22. minuta Novelinka P.) – Menc „C“, Musílek – Trojek, Böhm – Macháček, Čapka – Hejl, Běloušek, Hudec – Macenauer, Novelinka L., Šmíd – Kopriva P., Kozel, Pilař, J. Sedlák

Jde se hrát, hází se buly a soupeř prakticky okamžitě zavelel směr naše branka a Lukáš Synek se musel mít pořádně na pozoru. Kovo začalo ve velkém tempu a na našem týmu byl znát první dvě střídání počáteční šok. Jenže s příchodem třetí lajny ve složení Petr Kopriva a dva junioři Lukáš Kozel a JAN PILAŘ, dochází k překvapivé odpovědi. Sice neposlechli pokyn trenéra bránit, ale vykoupili se úvodní brankou zápasu - 0:1. Mohli jsme přidal i další korálek, jenže Hudcovi v poslední chvíli míček sjel z hokejky. Domácí se do větší gólovky dostali až na konci deváté minuty, Synek vyrazil nejprve střelu jednoho z domácích a postupnou dorážku ovládnout lapačkou již nedokázala - 1:1. A tak musel přijít opět neposlušný třetí útok a souhra dvou juniorů, Honza Pilař však prokázal, že není sobec vrátil příhravku LUKÁŠOVI KOZLOVI a ten vrátil zpět vedení na naši stranu - 1:2. Ani né o minutu později našel Dominik Macenauer VOJTĚCHA ŠMÍDA a ten si připsal čtvrtou branku do své osobní statistiky v této sezóně a pro nás to znamenalo důležitý třetí zásah v zápase - 1:3.

Druhá půle nezačala vůbec špatně, už po 7 sekundách se totiž vytrhl z nastaveného zápasového spalování dobrých šancí prvního útoku ONDŘEJ BĚLOUŠEK a po nádherné souhře s Tomáše Hudcem přidal rychlý gól na úvod druhé třetiny - 1:4. Jenže to bylo na dlouho dobu všechno, protože následovala serie vyloučení, nejprve Jan Böhm zabranil domácímu hráči v pohybu, aby ihned v zápětí hákoval Dominik Macenauer svého soupeře a z přesilovky 4 na 5, bylo najednou 4 na 3. Prakticky celé oslabení však bravůrně zvládla trojce Běloušek, Hudec a náš kapitán Lubomír Menc. Fantastiky si vedl i brankář Lukáš Synek. Na konci přesilovky soupeře přišla však velká rána, při parádním zákroku se Lukáš Synek zranil a odkulhal v sevření statného ošetřovatele Matěje Bohatého rovnou do kabiny. Do branky tak nastoupil studený Petr Novelinka, což byla pro něho velmi složitá situace. Oslabení jsem ustáli, ale domácí se stále a dravě vrhali do útoku. To vedlo k úniku jednoho z domácích, který se řítil osamocen přímo na Novelinku, ten však vytáhl parádní zákrok lapačkou. Tím se dostal do optimální pohody a zlomový moment zápasu jsme tak ustáli. Navíc nám odmácí dopřáli také přesilovou hru a tu po povedené souhře rychle s Dominikem Macenaurem ukončil TOMÁŠ TROJEK - 1:5.

Soupeř přitvrdil hru a to vedlo ke snížení, Kabát prošel přes naší obranu a zakončil svůj únik za záda Novelinky 2:5. Jestli někdo zaručeně střílí ostrýma tak je VOJTĚCH ŠMÍD, který po souhře v další přesilové hře s Macenauerem vrátil pohodlné vedení na naší stranu a tím definitivně uzemnil domácí snažení - 2:6. A nakonec se trefil i TOMÁŠ HUDEC, který parádním provedením nařízeného trestného střílení uzavřel stav utkání na 2:7.

 

Jsme rádi, že se nám začíná projevovat velmi dobrá práce s mládeží, kdy jsou naše mladé naděje velmi produktivní. To jsme konec konců viděli i v následném zápase, kdy i dorost si hravě s Kovem poradil. Je též dobré, že Lukáš Synek není nijak vážně zraněn a pevně věříme, že se připojí k týmu co nejdříve. Teď máme víkend volno, ale hned ve středu nás čeká soupeř v Českém Poháru. Velikým potěšením je i opravdu značná podpora fanoušků Ježků, kteří slušně zaplnili hřiště Na Palmovce!

 

Josef Kozel, hlavní trenér: "Výsledek je skvělý, zápas to byl povedený, ale rozhodně KOVO nebylo snadným soupeřem. Zápas se zlomil při jejich dlouhé přesilovce, kterou jsme ustáli. Skvěle zachytali oba brankáři a dali tak týmu naději zápas sebrat pro nás. Skvělé je i, že čtyři ze sedmi branek dali junioři. Máme povedený start do sezóny, je za ním povedená příprava. Myslím, že je na nás vidět :-)"

FOTOGALERIE Romana Nedbala = ZDE -> https://stillboy123.rajce.idnes.cz/KOVO_Praha_-_Jezci_2_7/ 

 

Upozornění pro regionální redakci hokejbalu východ a svazu. Na tento článek se vztahují naše autorské práva, důrazně žádáme, aby nebyl bez vědomí členů redakce žádný z našich článku kopírován a ani jakkoliv přepisován. Žijeme v době slušnosti a férovosti, pevně věříme, že se podobné vykrádání našeho webu bez našeho vědomí nebude opakovat. Děkujeme. Tým redakce Ježci Heřmanův Městec.

ježčí Muži A

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

2 : 7
18.09.22 - 11:00
Praha - Palmovka
KOVO Praha1.LIGA 2022-2023Muži A

nejbližší ZÁPAS

Český pohár
logo HBC Hradec Králové 1988 Hradec Králové B - logo Ježci Heřmanův Městec Muži A
28.09.2022
14:30

poslední ČLÁNKY

»Petr Novelinka musel nastoupit do rozjetého zápasu, vše však zvládnul s velkou parádou a díky němu vezeme tři body.
Muži A21.09.2022
»Šli jsme do zápasu s čistou hlavou, říká Roman Hejl po vysoké výhře nad Malenovicemi
Muži A14.09.2022
»Nepříznivá série z minulé sezóny vyrovnána, Malenovice odjíždí bez bodu!
Muži A14.09.2022
»Gól na 1:1 zápas zlomil v náš prospěch, říká Dominik Macenauer
Muži A05.09.2022
»Přesně jako před rokem, start proti Brnu za tři body!
Muži A05.09.2022