Starší žáci28.03.2020Lukáš VajdaPřečteno: 613x

Příští rok bych se chtěl dostat do reprezentace U16, netají se ambicemi Vít Musílek

O tom, že se dobrý hokejbal s názvem Ježci nehraje jen v mužské soutěži, ale také v mládežnických kategoriích, svědčí i první příčka našich starších žáků ve východočeské skupině. A samozřejmě i loni titul vicemistrů ČR. Já si tedy pro změnu vybral teď pro rozhovor jednoho z hlavních opor žákovské, ale i dorostenecké kotageorie, a to Vítka Musílka.

Co o sobě a o sezóně prozradil Vítek nechám už jen na něm.

Ahoj Vítku, již několikátou sezónu hraješ za náš klub, jak ses ale dostal k hokejbalu?

Ahoj, k hokejbalu jsem se dostal už ve školce díky náboru. Pamatuji si, že se mi na první trénink vůbec nechtělo, ale táta mě nějak přemluvil a nakonec jsem za to moc rád.

Jak dlouho už hokejbal hraješ?

Poprvé jsem na hokejbalový trénink přišel někdy na jaře 2011. Takže to bude už nějakých 9 let.

Ty si reprezentoval náš kraj i ve výběru Pardubického kraje, je tomu tak?

Tak to se bohužel mýlíš. Zúčastnil jsem se několika přípravných kempů, ale do finální nominace jsem se ani v jednom případě nedostal. Ale dvou krajských turnajů jsem se účastnil za reprezentaci do čtrnácti let.

I to si myslím, že je velký úspěch.. Jak ale prožíváš tuhle nucenou odstávku? Máš nějakou individuální přípravu?

Je to velice nepříjemné. Všichni jsme se těšili na začátek jarní části sezóny a potom přišla rána v podobě přerušení soutěží. Příprava i přes přestávku je velice důležitá, a tak i já se snažím něco doma dělat a ideálně každý den. Samozřejmě doufám, že se na hřiště vrátíme co nejdříve a ideálně v ještě lepší formě.

Podzim se vám vydařil na jedničku, čím to bylo?

Pokud se na tuto otázku budu koukat jako hráč starších žáků, tak mi nezbývá nic jiného než souhlasit. Po podzimu se nacházíme na prvním místě a to je rozhodně to, co jsme chtěli. Všichni po loňském úspěchu toužíme po republikových medailích a tým na to rozhodně má. Pokud se však na tuto otázku podívám jako hráč dorostu, není to už tak růžové. Na podzim jsme odehráli pěkná utkání, ale v některých zápasech jsme měli velkou porci smůly a ztráceli tak cenné body. I tak jsem s podzimem velice spokojený, hrajeme přece hokejbal hlavně pro radost.

To je moc pěkný závěr odpovědi. Když bys měl vybrat oblíbeného a neoblíbeného soupeře v obou kategoriích, kteří by to byli a proč?

Oblíbený soupeř v SŽ i v dorostu je rozhodně Svítkov. Zápasy s ním jsou velice napínavé, těžké a zábavné. Na tyto zápasy se vždy těším nejvíce. Neoblíbeného soupeře v starších žácích nemám, ale v dorostu mohu s klidem říct, že nerad hraju proti týmům z Moravy. Jsou vždy dobře fyzicky připraveny a moc velká podívaná to taky není, často je to taková plácaná.

Oprav mě pokud se pletu, ale nebyly Hvězdy jediný přemožitelé starších žáků na podzim?

Ano, to byly. Myslím, že jsme měli v tomto zápase více šancí, ale Svítkov svou zodpovědnou defenzivní hrou vymazal až na jednoho všechny naše střelce a sami pak dokázali z protiútoků dávat góly. Na tento zápas nevzpomínám moc rád.

Proč na tento zápas nevzpomínáš rád?

Před zápasem jsme si řekli, že chceme vyhrát a odskočit na prvním místě tabulky. Bohužel se nám to nepovedlo, ani s mým předvedeným výkonem jsem nebyl spokojený. Zařadil bych to mezi ty zápasy podzimu, které se nepovedly.

Jaké jsou tedy tvé hokejbalové cíle ať už krátkodobé, tedy v dohledné době, nebo ty dlouhodobé?

Pokud se tato sezóna dohraje, tak je to určitě medaile z MČR starších žáků. Příští rok bych se chtěl dostat do reprezentace U16, bohužel tenhle rok už to asi nedopadne...

Vítku já ti moc děkuji za skvělý rozhovor a popřeji ti, aby tě hokejbal dál v s Ježkem v srdci bavil.

Také ti moc děkuju a přeju všem čtenářům hlavně hodně zdraví!

ježčí Starší žáci

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

- : -
26.09.20 - 10:00
Heřmanův Městec
Starší žáciLiga starších žáků 2020-2021Hradec Králové

nejbližší ZÁPAS

Liga starších žáků 2020-2021
logo Ježci Heřmanův Městec Starší žáci - logo HBC Hradec Králové Hradec Králové
DNES
10:00

poslední ČLÁNKY

»Svítkov Ježky nešetřil
Starší žáci21.09.2020
»Druhé představení starších žáků
Starší žáci16.09.2020
»Vítězný vstup starších žáků do sezóny v Opočně
Starší žáci07.09.2020
»Jak tým bez ambicí k vítězství přišel
Starší žáci23.03.2020
»Starší žáci podlehli Svítkovu
Starší žáci19.11.2019