Muži A29.08.2021Lukyč VajdičPřečteno: 824x

Přípravné utkání v Polabinách vítěze nepřineslo

Pardubice – k dalšímu utkání před začátkem ligy jsme zajeli na horkou půdu Pardubického HBC. Deštivé počasí, osm branek a šarvátku - to přinesly čtyři čtvrtiny zajímavého klání. My jsme se museli obejít bez zraněného Ondřeje Honka, Radka Böhma a pracovně vytíženého Romana Jošta, Dominika Macenauera a Matěje Bohatého. Příležitost tak dostali i hráči dorstu a juniorky.

HBC Pardubice B v. Ježci HM 4:4 (0:1, 2:1, 0:1, 2:1)

Sestava: Novelinka P., Synek – Böhm J., Menc „C“, Holý, Trojek, Macháček, Pecina, Musílek – Kopriva P., Kopriva J., Pilař T., Hudec, Čejgl, Běloušek, Novelinka L., Drbohlav, Kozel L., Novák

1. čtvrtina

Vydatný déšť už od počátku zápasu naznačoval, že tenhle zápas bude bolet. Avšak přesto jsme do toho šli naplno a branku soupeře jsme začali usilovně dobývat. První velkou šanci měl střílející Petr Kopriva, ale domácí brankář byl pozorný. Poté se do šance verval i Běloušek, kterému parádně naservíroval míček Lukáš Kozel, ale i to nemělo gólový účinek. Domácí nebezpečně hrozili spíše z brejků, kdy v polovině čtvrtiny se dostali do úniku dva na jednoho, ale Petr Novelinka ukázal svou kvalitu. A protože v hokejbale platí heslo nedáš dostaneš, byli jsme to my, konkrétně MARTIN ČEJGL, který se dostal k odraženému míčku a s přehledem zakončil - 0:1.

2. čtvrtina

Domácí tým se s námi trápil dál, prakticky po celý zápas jsme je nepustili k nějakému většímu tlaku a naopak byli jsme to my, kdo ukazoval útočnou kvalitu. Nejprve po tvrdé střele Macháčka domací brankář ještě odolal, ale v zápětí se do akce dostat skvělý třetí útok, kde Kozel doslova lišácky a nebojácně namazal ONDŘEJI BĚLOUŠKOVI, a ten se prezentoval pěkným zakončením - 0:2. Pak ale na hřišti zavlála vlna zbytečných vyloučení. A jedno takové způsobili hosté, to si svůj těžký zločin na trestné odpykával Milan Holý, domácí tento počin náležitě odměnili gólovou nadějí - 1:2 Kdo, ale čekal tlak na bránu Petra Novelinky, tak musel být velmi zklamán, naši borci si plnili obrané povinnosti na jedničku. Jenže při nenápadném vyhození při nás stála i smůla. Filip Pecina dobíhající míček v obrané třetině si hnul s kolenem a soupeř tak nikým neatakován vyrovnal - 2:2. Tím i tato čtvrtina skončila. Nutno přiznat, že tato pasáž se nám příliš nepovedla a domácí naopak vrátila do hry.

3. čtvrtina

Pokračovali jsme opět ve snaze zápas zvrátit na naší stranu, v brance však už s novým mužem a tím byl Lukáš Synek. A zde krom skvělého umu z hokejkou předvedl své boxerské umění Tomáš Hudec, který srdnatě šel hájit práva Petra Koprivy, se kterým si to ze zadu a dost zákeřně přišel vyřídit domácí útočník, ovšem pár ran Tomáše ho vrátilo zpět do reality, že na nás si troufat nemá. Následnou přesilovku, která trvala pouze nepochopitelné čtyři minuty trestal skvělou střelou od modré JOSEF MACHÁČEK, který pečetil ježčí pomstu - 2:3. Poté se unikem blýskl i Lukáš Kozel, ale míček minul branku.

4. čtvrtina

Po dohodě obou celků přišla na řadu čtvrtá patnáctiminutovka a jestli někdo opravdu vyčníval z davu, tak to byl paradoxně nejmenší hráč na hřišti. Po kombinaci Bělouška s Novákem se k míčku dostal opět skvělý Kozel, ale ani tato rána mu míček s datem prvního gólu v áčku do kapsy nepřihrála. A třetí útok hrozil dál, Běloušek vybojoval míček pro Jardu Nováka, ale i toto gólem neskončilo. A tak trestali opět domácí, vyslaná dorážka skončila za zády Lukáše Synka a domácí útočník svou radost neskryl - 3:3. Pak jsme opět udeřili my, když po Musílkově vyhraném souboji, našel Kozel ONDŘEJE BĚLOUŠKA a bylo opět veselo - 3:4. Už to vypadalo, že vítězi bude rozhodnuto, ovšem v čase 14:59 domácí v power-play vyrovnali - 4:4

 

Do utkání se zapojili hned hned tři junioři, čtvrtý v sestavě Jan Pilař se bohužel zranil při rozcvičce a jeho premiéra v dresu A týmu se tak posouvá. Jistě však svou šanci dostane. Všichni však ukázali svojí kvalitu a jestli někomu patřil zápas, pak to byl jednoznačně Lukáš Kozel, který sice nedal gól, ale prezentoval se výborným přehledem a skvělou hrou.

Utkání hrané na čtyři čtvrtiny jsme zvládli dobře. Skvělou práci odvedli naši brankáři, oba chytali skvěle. Chlapci předvedli, že i s takhle silným soupeřem dokážou hrát a diktovat tempo hry. Nějaké šrámy si bohužel vezeme, ale celkový projev hry byl velmi dobrý.

Josef Kozel, trenér A týmu: "Utkání splnilo vše, co jsme od něj očekávali. Začátek se povedl, ale občas jsme podlehli hektičnosti utkání a zbytečně se nechávali strhnout hrou, která nám není vlastní. Nicméně s postupem času jsme začali do hry vkládat i věci, které trénujeme a tak mohu určitě kluky pochválit. Velký prostor dostali hráči juniorky a ukázali, že jsou na dospělý hokejbal dobře připravováni. Věřím, že postupem času budou v A týmu vidět víc a víc. Vezeme si ale i nějaké šrámy, snad nám příliš nezkomplikují sestavu pro start ligy. Máme čtrnáct dní na to vše dobře vyladit."

ježčí Muži A

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

2 : 3
27.11.22 - 14:00
Pardubice - Polabiny
Pardubice B1.LIGA 2022-2023Muži A

nejbližší ZÁPAS

1.LIGA 2022-2023
logo SK Kometa Polička Polička - logo Ježci Heřmanův Městec Muži A
05.03.2023
11:00

poslední ČLÁNKY

»Černá série je u konce! Z Pardubic vezeme tři body
Muži A02.12.2022
»Petru Mencovi jsme dárek ke kulatinám nepřinesli. Boleslav odjíždí se všemi body.
Muži A22.11.2022
»Stopka v Českém Poháru, Hradec byl nad naše síly!
Muži A18.11.2022
»Drama v Českém Poháru rozhodlo duo Macenauer - Novelinka.
Muži A04.11.2022
»Dva góly Tomáše Pilaře na body nestačily. Z Malenovic bez bodu!
Muži A03.11.2022