Muži A05.09.2022Lukyč VajdičPřečteno: 162x

Přesně jako před rokem, start proti Brnu za tři body!

Brno-Nový Lískovec – K prvnímu duelu 1.LIGY v nové sezóně jsme zavítali na horkou půdu Buldoků, kde nás nečekal jednoduchý souboj.

Do Brna jsem odjížděli v omlazené sestavě. Trenér Kozel do sestavy zařadil hned čtveřici juniorů Jana Pilaře, Lukáše Kozla, Vojtu Šmída, Jana Čapku a jednoho dorostence Josefa Sedláka. Obejít se musel naopak bez některý zraněných opor a absenční list doplnil i další mladík Vít Musílek.

Sestava:
Novelinka Petr (Synek) – Menc Lubomír, Hudec – Trojek, Böhm – Čapka, Macháček – Hejl, Běloušek, Pilař Jan – Macenauer, Novelinka Lukáš, Šmíd – Kopriva Petr, Kozel, Sedlák

 

Soupeř byl ve značně menším počtu než jsme nastoupili my. Nabádání od začátku třetiny k aktivní hře však dlouho neneslo kýžený úspěch. Pozorný Sterenčák však musel i ze začátku vytáhnout pár důležitých zásahů. Soupeř v útoku moc nebezpečný nebyl, přesto domácí udeřili jako první. V 11. minutě při přesilové hře nejprve udrželi velmi těsně útočné pásmu a z následné střely Kuntoše padl gól - 1:0. Odpovědí na to mohla být dorážka Koprivy, ale svou snahu v gól neproměnil.

Aktivně hrající třetí formace však hrozila dál, když svým aktivním přístupem vytvořila tlak hned na začátku třetiny, na který se podařilo navázat i dalším útokům. Jenže Sterenčák svůj tým držel a když už se zdálo, že je překonán, tak pomohla i aktivně hrající obrana. Co se nám stále nedaří hrát, tak jsou přesilové hry, kdy nám soupeř několikrát nabídl možnost vyrovnat právě v početní výhodě, to se však minulo účinkem.

Třetí dějství tak mělo rozhodnout, zda torzo domácí sestavy udrží těsný výsledek, nebo se budeme radovat my z prvních bodů tabulky. Odpověď přišla naštěstí krátce po úvodním buly této třetiny. Lukáš Novelinka vybojoval míč DOMINIKOVI MACENAUEROVI a ten pěknou střelou k pravé tyči otevřel i náš účet zápasu - 1:1. Soupeř už značně znaven se pokusil na gól okamžitě odpovědět vracením vedení na svou stranu, ale Petr Novelinka byl v brance pozorný. Sílící tlak a aktivní hra v útočném pásmu, ale nemohoucnost překlopit hru na naší stranu vedla trenéra Kozla ke stažení na dvě útočné řady ve snaze zlomit zápas na naší stranu. A to se povedlo, ve 41. minutě po závaru před brankou se k odraženému míčku dostal JAN BÖHM a nadvakrát nakonec Sterenčáka překonal podruhé - 1:2. A veselo bylo ještě více, když ani ne o minutu později svou střelou prostřelil gólmana domácích i VOJTĚCH ŠMÍD po souhře celého druhého útoku - 1:3. Tímto výsledkem skončil i úvodní zápas sezóny a nám tak přibadly i prvné body do tabulky.

Hodnocení trenéra Kozla:

"Start soutěže se nám povedl. Brno ač v kombinované sestavě nám dlouho vzdorovalo, i když jsme měli více míček na našich hokejkách my. Ujali se vedení a až do druhé třetiny držel nulu i výborný Lukáš Sterenčák v jejich brance. Kouzlo odčaroval až v 33.minutě Dominik Macenauer a tři minuty před koncem jsme během necelé minuty zápas otočili díky brankám Böhma a Šmída. Dobré tři body pro nás, dobrý start do soutěže. Těšíme se na domácí premiéru proti Malenovicím."

Použitá fotografie je z alba https://www.rajce.net/a18066109 - děkujeme!

ježčí Muži A

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

2 : 7
18.09.22 - 11:00
Praha - Palmovka
KOVO Praha1.LIGA 2022-2023Muži A

nejbližší ZÁPAS

Český pohár
logo HBC Hradec Králové 1988 Hradec Králové B - logo Ježci Heřmanův Městec Muži A
28.09.2022
14:30

poslední ČLÁNKY

»Petr Novelinka musel nastoupit do rozjetého zápasu, vše však zvládnul s velkou parádou a díky němu vezeme tři body.
Muži A21.09.2022
»Prodloužená jízda, z Prahy za tři body!
Muži A21.09.2022
»Šli jsme do zápasu s čistou hlavou, říká Roman Hejl po vysoké výhře nad Malenovicemi
Muži A14.09.2022
»Nepříznivá série z minulé sezóny vyrovnána, Malenovice odjíždí bez bodu!
Muži A14.09.2022
»Gól na 1:1 zápas zlomil v náš prospěch, říká Dominik Macenauer
Muži A05.09.2022