Dorost12.09.2018Jiří KozelPřečteno: 561x

Premiéra v extralize dorostu na výbornou!

První utkáni v extralize mladšího dorostu a první vítězství přinesl nedělní výlet do Brna, kde Ježci nastoupili proti Buldokům. Ježci po většinu utkání diktovali tempo zápasu, ale gólově soupeři nedokázali odskočit a utkání vyhráli nejtěsnější možným rozdílem.

HBK Bulldogs Brno : Ježci Heřmanův Městec 2 : 3 (1:2,1:0,0:1), střely 17:24

Ježci již proti Buldokům nastupovali před dvěma lety v kategorii starších žáků a ačkoliv oba venkovní zápasy tenkrát proti tomuto soupeři těsně prohráli, tak si na Brno věřili. Do utkání vstoupili aktivněji a vypracovali si ihned územní převahu a pár náznaků šancí. Soupeř se hned v úvodu dopustil trestu za vyhození míčku mimo plochu a zdálo se, že by Ježci mohli skóre otevřít, ale výsledkem pohnulo Brno ačkoliv zřejmě gól vůbec nevstřelilo. Za gól uznali rozhodčí střelu do břevna. Po super začátku jsme prohrávali 1:0 a mohlo být ještě hůř, jelikož jsme se následně dopustili dvou trestů a šli jsme do tří proti pěti. Ani soupeři se však přesilová hra nevydařila a po vychmátnutí přihrávky se řítil V. Vohralík sám na brankáře v této situaci byl faulován a bylo nařízeno trestné střílení, které V. Vohralík střelou mezi nohy proměnil 1:1. Po vypršení trestů jsme opět převzali iniciativu. Odměnou nám byla další branka V. Vohralíka, který se prosadil po přihrávce V. Šmída.

Druhé dějství přineslo stejný obrázek. Byli jsme aktivnější, ale soupeř nás dokázal vytláčet do mantinelů a naši kostrbatou kombinaci se mu dařilo ubránit, navíc byl neskutečně nebezpečný z protiútoků, kdy chodil díky naší útočné hře do rychlého přečíslení. Jeden takový únik znamenalo vyrovnání a za nedlouho mohlo být ještě hůře, ale A. Páv dokázal nebezpečnou střelu schovat pod betonem. Šanci na změnu skóre jsme měli i my, když proti Brnu bylo nařízeno trestné střílení za zalehnutí míčku v brankovišti hráčem, tentokrát se ujal míčku V. Šmíd, ale na brankáře nevyzrál.

Před třetí třetinou jsme museli pozměnit obranné řady, když pro zranění ruky odstoupil z utkání V. Musílek a na postu obránce ho nahradil L. Kozel. Hru jsme stáhli na dva útoky, kdy první byl v klasickém složení a druhý se pokaždé měnil. Chtěli jsme utkání zlomit na svoji stranu a pomohla nám k tomu doznívající přesilovka z třetiny druhé a V. Vohralík zkompletoval hattrick. Ježci cítili šanci soupeři odskočit, ale brankář Brna již další gól nepustil. Závěr utkání si již Ježci zkušeně pohlídali a mohli se radovat z prvních bodů v extralize.

Hodnocení trenéra:

Jiří Kozel: "Hned první zápas nám ukázal, že kategorie mladšího dorostu je zase o stupínek výš. Všechno je ve větší rychlosti a hlavně u mantinelu to o mnohem více jiskří. Do Brna jsme jeli s touhou získat nějaké body a povedlo se. Jsem rád, že jsme se dokázali celkem dobře vypořádat s celkem malým hřištěm a hlavně asfaltem, který nám dělá problémy. Utkání bylo z obou stran velmi bojovné a většinu času se utkání odehrávalo u hrazení. Pro soupeře bylo nejtěžší, když jsme se dokázali prosadit jeden na jednoho a následně nevěděl, kdo koho má hlídat. Ve třetí třetině jsme věřili, že odskočíme gólově, ale nepovedlo se. Začátkem 40 minuty jsme změnili taktiku a utkání zkušeně dohráli v útočném pásmu, když se soupeř přes náš blok nedokázal dostat a zahrozil jen jedním nahozením ze středního pásma."

Sestava: Páv – Holý, Čapka, Musílek, Synek – Šmíd, Vohralík, Pilař, Kozel, Daníček, Baumgartner, Munzar, Málek, Kubátová

ježčí Dorost

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

2 : 1
24.05.19 - 17:00
Letohrad
LetohradExtraliga DDorost

poslední ČLÁNKY

»Ježci porazili Sršně
Dorost23.05.2019
»Statečně proti lídrovi
Dorost16.05.2019
»Dorost nestačil na Porubu
Dorost10.05.2019
»Fanoušci zatleskali oběma týmům
Dorost02.05.2019
»Dorost bral 6 bodů
Dorost25.04.2019