Dorost24.10.2018Jiří KozelPřečteno: 255x

Pětiminutová powerplay

Ježci se rvali o body a ačkoliv již ztráceli celé 4 góly nakonec k nim nebylo zase tak daleko.

Ježci Heřmanův Městec : TJ Sršni Svitavy 2 : 4 (0:0,0:2,2:2)
Góly: Kozel, Vohralík

Do zápasu Ježci vstoupili, tak jak se na domácí tým sluší a to tlakem, který však soupeř ustál a začal se i on postupně dostávat do příležitostí, ale stále platilo, že Ježci byli nebezpečnější. Radovali se i z prvního gólu, když míček přesně zasunul pod břevno V. Šmíd, radost to však byla velmi krátká, protože rozhodčí rozpažil a k překvapení většiny se pokračovalo dál ve hře. Za pár vteřin navíc mohlo být ještě hůř, jelikož našich oslav využil soupeř k rychlému brejku ten však A. Páv zlikvidoval. První část tak skončila 0:0.
Prostřední dějství přineslo trošku jiný obrázek hry, když Svitavy přestali napadat a spíš bránili střední pásmo, které jsme najednou nedokázali přecházet a soupeř dokázal následnými kontry ohrožovat naši branku a dokonce otevřel skóre. Následně se domácí dopustili chyby v rozehrávce a najednou byl výsledek 0:2.
V poslední části se chtěli Ježci hnát za vyrovnáním, ale přišla další hrubka, tentokrát brankáře, který nezpracoval kutálející míček a na místo stáhnutí míčku pod sebe připravil soupeři lehký gól na 0:3. S Ježky to zatřáslo a navíc přišla branka čtvrtá po další hrubce a zdálo se být vymalováno. Ježci však ukázali, že zbraně nesložili, když nejprve ve 40. minutě snížil L. Kozel a následně v 41. V. Vohralík již na 2:4 - tato branka již padla, když hráli Ježci bez brankáře. Tato powerplay trvala prakticky celých 5 minut při kterých jsme několikrát mohli vstřelit další branku a zápas mohli ještě více zdramatizovat, ale někdy to již vypadalo, že je branka snad zakletá a utkání skončilo 2:4.

Jiří Kozel: "Škoda toho prvního neuznaného gólu, ačkoliv jsme si zakázali o tom již následně mluvit a snažili se plně koncentrovat, tak po inkasovaných gólech to v nás asi trošku stále bylo. Naše první lajna se trošku zadřela a ačkoliv si dokáže vytvářet brankové příležitosti tak gól za dvě utkání vstřelila pouze jeden. Jsem rád, že i za stavu 0:4 jsme se nevzdali a zase tolik moc nechybělo, abychom při závěrečné powerplay, kterou jsme hráli prakticky posledních pět minut, utkání zdramatizovali ještě více. Soupeř potrestal naše obrovské chyby a tak vyhrál. Pro nás stále platí, že se v této soutěži teprve rozkoukáváme a učíme - holt někdy to učení je právě na základě učiněných chyb."

 

Fotogalerie z utkání (M. Dyčka)

ježčí Dorost

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

2 : 1
24.05.19 - 17:00
Letohrad
LetohradExtraliga DDorost

poslední ČLÁNKY

»Ježci porazili Sršně
Dorost23.05.2019
»Statečně proti lídrovi
Dorost16.05.2019
»Dorost nestačil na Porubu
Dorost10.05.2019
»Fanoušci zatleskali oběma týmům
Dorost02.05.2019
»Dorost bral 6 bodů
Dorost25.04.2019