Muži A25.08.2020Fesoj LezokPřečteno: 594x

Penalty SHOW a JnTJ HM-CUP 2020 otevřou naplno hokejbalovou sezónu

Pátek 28.srpna v Aréně Ježkárna a poté sobota - neděle 29.-30.8. naplno otevřou hokejbalovou sezónu. Vždy vyhlížená soutěž hokejbalových kouzelníků v penaltových dovednostech a unikátní turnaj mužských týmů jsou tou správnou předehrou před startem soutěží, které vypuknou od 5.září.

Penalty hokejbal v Heřmanově Městci - pátek 28.8.2020

Dnes již legendární soutěž, která ukrojí svůj 17.ročník, opět svede do Arény Ježkárna 32 dvojic plných energie a nápadů, jak vyzrát v bitvě 1 na 1. Nenechte si ujít tuto specifickou podívanou, která startuje slavnostním rozlosováním nasazení do skupin v 18:00. A jak je zvykem finále se s největší pravděpodobností bude blížit 22. hodině.

Ve startovní listině najdeme jak vítěze let předchozích, tak nováčky této devodnostní disciplíny od hráčů české hokejbalové reprezentace, po nadějné mládí a hráče krajských soutěží. Nechybí ani zástupkyně ženského hokejbalu a samozřejmě i domácí klub vysílá do boje celou řadu bojovníků.

Stánek s občerstvením a novým provozovatelem je připraven dokreslit ojedinělou atmosféru k dokonalosti.

JnTJ HM-CUP 2020 - ZS Skuteč - 29.-30.8.2020

Detailní program turnaje je k dispozici v grafické podobě plakátu a fanouškům skvělého mužského hokejbalu nezbývá než dorazit podpořit Ježky na Zimní stadion do Skutče. Bude se jistě na co dívat. Ježci Heřmanův Městec, coby vyzyvatel a hlavní pořadatel turnaje, si na závěr přípravy ukrojí velké sousto. A tým poměří své síly se dvěma extraligovými a dvěma prvoligovými celky, kteří jeho připravenost jistě náležitě prověří.

"Nečeká nás jednoduchá porce zápasů, ale jsem za formát a dohodu klubů, co přijali naše pozvání, moc rád. Všem vrcholí příprava a tak vzájemná měření sil ve specifickém hracím čase 2x20 minut na neutrálním stadionu jistě ukáží, jak je kdo na sezónu připraven. Ačkoliv jsou všichni naši soupeři favority ve vzájemných zápasech, tak se na tuto ojedinělou konfrontaci těšíme. Je to pro nás další korálek k budoucímu návratu do 1.ligy. I proto se námi objeví hned čtveřice hráčů z juniorky, " říká trenér A týmu Josef Kozel.

Předpokládaná sestava Ježků: Synek, Novelinka P., Menc P. - Menc L., Bohatý M., Böhm J., Pecina, Novák, Trojek, Macháček, Holý, Musílek, Jožák - Čejgl, Běloušek, Böhm R., Macenauer, Novelinka L., Hudec, Kopriva P., Škoda, Pilař, Kopriva J., Drápalík, Jošt

 

SOBOTA 11:00 - HBC Hradec Králové 1988 (EXTRALIGA)

Úvodní utkání celého dvoudenního turnaje obstará duel Ježků s Hradcem Králové. Extraligový velkoklub byl jedním z prvních, kdo aktivně přislíbil účast. Snad proto, že předsedou klubu je ježek :)

Jakub Ježek, předseda klubu: "Na turnaji máme více cílů, ať už je to otestování hráčů šíršího kádru, tak samozřejmě už i "ostrý" herní test před začátkem sezóny. Jsme rádi, že budeme mít možnost konfrontace s týmy z rozdílných soutěží. Naší prioritou nebude výsledek, ale spíše testování a zkoušení možností. Jsme rádi, že nám tato možnost byla nabídnuta.

Ohledně sestavy zatím jasno nemáme, jedná se o poslední prázdninový víkend. Starší kluci mají v sobotu jeden ze svých srazů, takže pravděpodobně budeme mít v sobotu a v neděli jinou sestavu. Nicméně předpokládám, že ve čtvrtek už bude ohledně toho jasněji."

Historie obou klubů na úrovni elitních mužských týmů nabídla měření sil v minulosti třikrát, a to vždy v Českém poháru. Vždy vítězně odcházeli borci z královehradeckého velkoměsta. Nejblíže tak byl náš tým k pozitivnímu výsledku v posledním vzájemném měření sil v červnu 2016 na finálovém turnaji v Českých Budějovicích, kdy tehdy padl 0:1 (nostalgici si mohou utkání připomenout na onlajny.cz)

Z V R P Skóre
3 0 0 3 3:14

 

SOBOTA 15:30 - HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice (1.LIGA)

Ze všech účastníků, které Ježky čekají je Svítkov na úrovni mužských elitních týmů jejich nejčastějším soupeřem. Navíc poslední dvě sezóny funguje v této kategorii i spolupráce a tak řada hráčů oblékala nebo bude oblékat v této sezóně svítkovský dres.

Petr Kopečný, hlavní trenér: "Prakticky vysoké cíle na turnaj nemáme. Ty jsme si kladly v uplynulém porovnávání sil v Přelouči (uplynulý víkend pozn.red.) a následném středečním utkání s Kovem Praha. Sobotní den budeme hrát v relativně plné sestavě, v neděli budeme v hodně okleštěné sestavě, jelikož se turnaj kříží se svazovým juniorským turnajem, za který hraje valná část našeho áčka. Budeme rádi, když si hráči týden před ligou zahrají těžké zápasy a nikdo se nezraní :-)"

Předpokládaná sestava (sobota): Majerníček, Šťovíček - Flos, Pelikán, Birta, Staněk, Korbel - Černický, Paukrt, Dudík, Kubal, Jankura, Čech, Bláha, Bureš, Bláha
Předpokládaná sestava (neděle): Majerníček - Flos, Pelikán, Staněk, Adámek, Birta - Paukrt, Kubal, Jankura, Čech, Bureš, Černický

Kromě Českého poháru, kde se oba týmy potkaly v historii jednou (remíza 2:2 v roce 2006), pak v letech 2008 - 2012 plné čtyři sezóny soupeřili v 1.lize. Tam byla bilance veskrze pozitivní pro Ježky. Zhoršila ji až poslední sezóna, kde Svítkov uštědřil našim hráčům dva debakly. Od té doby (11.3.2012) se oba týmy nepotkaly.

Z V R P Skóre
9 5 1 3 24:25

 

NEDĚLE 10:30 - HBC Hostivař (EXTRALIGA)

Extraligový nováček pro letošní sezónu je pro mnoho klubů nedostižným vzorem v práci s mládeží, ale i sportovním marketingu a fungování klubu, coby hokejbalové komunity. Nijak nezastíráme, že nám jeho pojetí klubového fungování, je velmi blízké. Navíc pro svou premiérovou sezónu angažovali velmi zkušeného kouče Martina Davídka, který má i reprezentační zkušenosti. Budou jistě patřit k ozdobám turnaje.

Martin Davídek, hlavní trenér: "Uvítali jsme možnost zahrát si tento turnaj. Vyjednával jsem přípravné zápasy se Svítkovem a Hradcem a protože náhody neexistují, díky turnaji, který pořádají Ježci HM ve Skutči, s oběma týmy se utkáme. Turnaj bude velkou prověrkou našich sil pro nadcházející premiérovou sezonu v extralize. Skladba soupeřů se zdá být ideální. Silná mužstva extraligového Hradce Králové, jeden z největších adeptů na postup do extraligy Svítkov, vynikající "junioři" z Pardubic a i domácí Ježci budou chtít své soupeře potrápit. Pro nás ideální příležitost poskládat jednotlivé pětky, zkoušet si herní varianty a určitě se nám odhalí na čem ještě před startem sezony zapracovat."

Předpokládaná sestava: Štoural, Merta - Kubeš, Konečný, Macek, Dušák, Vaniš D., Kučera, Fic, Novotný - Vaniš J., Čejka, Malina, Brož, Urbanec, Kalaš, Kucharčík, Lhot T., Hroch, Fišer, Zyta, Vosátka, Krupka

I tady historie pamatuje vzájemná měření sil a to z doby nejlepších sezón Ježků v 1.lize. Tehdy nepoznali se soupeřem porážky. Paradoxně tak čekáme více než 10 let na opětovné měření sil a tentokrát je karta favorita rozhodně na straně pražanů.

Z V R P Skóre
2 2 0 0 12:7

 

NEDĚLE 15:00 - HBC Autosklo-HAK Pardubice B (1.LIGA)

Turnaj Ježci otevřou a také posledním hracím utkáním uzavřou. Soupeřem jim bude věkově zřejmě nejmladší tým rezervy extraligových Pardubic. Autoskláři svůj elitní juniorský výběr posunuli díky zisku práv na vyšší soutěž od Přelouče do 1.ligy a zcela jistě nechtějí být v této republikové soutěži otloukánkem. Dlouhodobě klub produkuje skvělé mládežníky a jistě se v dobrém světle představí i ve Skutči.

Jiří Doležal, hlavní trenér: "Turnaj je pro nás ideální možností vyzkoušet si před 1.ligou, co obnáší ryze dospělý hokejbal.  Celá sezóna pro nás bude nesmírně náročná, takže výběry, se kterými se střetneme na turnaji, nás dokonale prověří. Největším cílem je konsolidace sestavy a vyzkoušet si herní styly a sledovat reakce soupeřů. Samozřejmě, největší nápor bude na naši obrannou činnost. Budeme se učit. Sestava by měla být prakticky totožná, se kterou začneme hrát i ligu. Chybět budou pouze 2-3 hráči. V brance vyzkoušíme jak mladého Jirku Bitnara, tak extraligou ostříleného Pavla Foršta. Bohužel Kuba Třináctý je na nějaký čas mimo, takže jeho budeme moct využít až v průběhu sezóny. Na turnaj už se těšíme a přejeme si, abychom se neztratili a předvedli se v tom nejlepším světle."

V tomto případě je statistické ohlédnutí za minulostí velmi ošidné. Kluby se potkávaly v době pardubické předextraligové často, společně sváděly řadu bitev a soubojů v 2.lize. Jejich vzájemné vyšší ambice se protnuly až v sezóně 2009-2010, kdy náš klub zažil největší úspěch ve své historii v mužském hokejbale, tj. vítězství v 1.lize a vítězství v baráži o extraligu. Právě extraligová práva tehdy společně z řadou opor zamířila do Pardubic, které od té doby vylaďují k dokonalosti stálý extraligový klub a mají už i krom vítězství v Českém poháru na svém kontě i tituly republikové mládežnické i jeden nejcenější v kategorii mužů z roku 2016.

Pro naše statistické ohlédnutí jsme tak posoudili pouze vzájemná měření sil v 1.lize, kde byla bilance vyrovnaná:

Z V R P Skóre
1 1 0 1 8:8

 

A pokud jste dočetli až sem, tak vám děkujeme za výdrž a těšíme se, že s námi společně prožijete superhokejbalový víkend od penalt po skvělá utkání ve Skutči. Držte nám pěsti!

#budetojizda #sjezkemvsrdci #jntjhmcup2020

ježčí Muži A

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

1 : 4
19.09.20 - 14:00
Chlumec nad Cidlinou
Chlumec n/C.2.Liga 2020-2021Muži A

nejbližší ZÁPAS

2.Liga 2020-2021
logo Ježci Heřmanův Městec Muži A - logo TJ Lokomotiva Česká Třebová Č.Třebová
26.09.2020
16:00

poslední ČLÁNKY

»Asfaltová bitva pro Ježky! Třetí výhru přivezl A tým z Chlumce
Muži A21.09.2020
»A tým srazil i výborné Pardubice. Utkání výjimečné úrovně bavilo!
Muži A13.09.2020
»Vstup do soutěže na výbornou! Přelouč padla 6:2
Muži A06.09.2020
»Kvůli tomu týmu a partě, která v Ježcích je, jsem to dávno nevzdal!
Muži A01.09.2020
»JnTJ HM-CUP 2020 se vydařil. Ježci ukázali svou sílu.
Muži A31.08.2020