Dorost11.04.2019Jiří KozelPřečteno: 766x

Nuda na Ježkovce

Na Ježkárnu dorazil Svítkov, který na jaře zatím neměl příliš přesvědčivé výsledky. O to víc musel na Ježkovce bodovat za tři body, aby zůstal ve hře o druhou příčku a tím o přímý postup na MČR.

Ježci Heřmanův Městec : HBC Svítkov Stars Pardubice 1 : 3 (0:2,1:0,0:1), střely 19:33

 

Začátek utkání byl pro diváky asi nezáživný, když Svítkov po ztrátě míčku okamžitě couvl do středního pásma a obránci Ježků si zdlouhavě přihrávali ve svém obranném pásmu a čekali na vhodnou příležitost s nahrávkou do pásma středního. Když se v 6. minutě prosadil po individuální akci J. Rakovský bylo jasné, že se obraz hry příliš nezmění. Celá třetina tedy přinesla pramálo zajímavého na obou stranách, ale Svítkov se dokázal prosadit ještě jednou v poslední minutě opět po individuální akci, tentokrát M. Bláhy.

Dvougólový polštář, nebo možná nezáživná hra změnila, alespoň pro začátek třetiny obrázek hry, když Stars začali opatrně napadat naše obránce a ti museli zrychlit rozehrávku, ale to jim nedělalo velké problémy. V půlce utkání byla Ježkům nabídnuta přesilová hra a při nahození míčku na branku, hostující brankář míček pouze vyrazil, před dobíhajícího V. Vohralíka a ten snížil na 1:2. Soupeř v té chvíli znejistěl a naše aktivní napadání jim činilo celkem slušné problémy.

Ve třetině třetí se hrál opět opatrný hokejbal ze strany Svítkova a velmi aktivního napadání Ježků, kterým se každé střídání čas na vyrovnání krátil. Největší šanci na vyrovnání měl opět V. Vohralík, před kterým chtěl míček uklidit do bezpečí brankář Svítkova, ale dostatečně včas se mu to nepovedlo, ale ani V. Vohralík nedokázal přes vyběhnutého gólmana zakončit. V půlce třetí třetiny se do šance dral J. Rakovský, ale jeho střela minula branku domácího A. Páva, ale zrovna tak nešťastně, že se míček přesně odrazil o zadní mantinel na hokejku M. Bláhy a ten dal výsledku definitivní podobu, ačkoliv se Ježci ještě snažili o zdramatizování utkání i včetně závěrečné hry bez brankáře.

 

Jiří Kozel: „Myslím, že můžeme být spokojený a to hlavně s tím, jak nás soupeři začínají brát. Zatímco na první utkání Svítkov dorazil na Ježkovku v dost rozjuchané náladě, tak tentokrát plně soustředěný. Tušili jsme, že opět budou zahušťovat střední pásmo a nabádali obránce k co nejpomalejší rozehrávce. Asi se na to nedalo moc koukat, ale proč někam spěchat, když není potřeba. Svítkov je individuálně velice silný, což prokázal u obou vstřelených gólů v první třetině. Nám nezbývalo než hrát v obraně co nejvíc trpělivě, ale s velikou aktivitou naopak v útočném pásmu, kde jsme se snažili na soupeřovi obránce neustále vyvíjet tlak. I v třetí třetině jsme nechtěli otevřít vrátka vzadu a věřili v nějakou bramboru, kterou tam nějak dokopeme. Trošku smolný gól nás dostal již proti dobře bránícímu soupeři do složité situace a ačkoliv jsme nějaké šance měli již zůstalo skóre nezměněno.“

 

Sestava: Páv – Čapka, Synek, Musílek, Jožák, Šmíd, Vohralík, Pilař, Málek, Kozel, Baumgartner, Daníček, Munzar, Hasík

 

Fotogalerie ze zápasu (M. Dyčka)

ježčí Dorost

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

5 : 3
17.10.21 - 13:30
Hodonín
HodonínExtraliga dorostu 2021-2022Dorost

nejbližší ZÁPAS

Extraliga dorostu 2021-2022
logo Ježci Heřmanův Městec Dorost - logo Eagles Brno Eagles Brno
24.10.2021
11:00

poslední ČLÁNKY

»Dorost obral Piráty
Dorost14.10.2021
»Dorost podlehl až po nájezdech
Dorost21.09.2021
»Zlatý dorost - 5. díl - finále, aneb pohádka nekončí
Dorost03.07.2021
»Zlatý dorost - 4. díl - semifinále
Dorost02.07.2021
»Zlatý dorost - 3. díl
Dorost01.07.2021