Muži A20.09.2021Lukyč VajdičPřečteno: 655x

Nové dresy štěstí nepřinesly, druhý bod jede do Pardubic

Heřmanův Městec –  první derby v letošní sezoně, přijeli k nám hokejbalisti rezervy z Pardubic. Před tímto duelem každý očekával běhavý hokejbal. Papírové předpoklady i před tímto zápasem byly na straně soupeře, i přestože jsme minulé utkání s Brnem jasně vyhráli.

Ježci HM v. HBC Pardubice B   4:5 p (2:0, 1:2, 1:2 - 0:1)

V sestavě chyběl Roman Jošt a Martin Drápalík, do sestavy se naopak vrátil Ondřej Běloušek, Radek Böhm a Filip Pecina. Premiéru za A tým pak absolvoval další nadějný junior Vojtěch Šmíd. Prozatím v pozici náhradníka pak z juniorky ještě na svou příležitost čekal Lukáš Kozel.

Sestava: Synek (Novelinka P.) – Menc L., Pecina, Böhm J., Trojek, Macháček, Hudec, Musílek, Drbohlav – Pilař, Škoda, Kopriva P. – Macenauer, Novelinka L., Böhm R. – Šmíd, Běloušek, Novák (náhr. Kozel L.).

Takto jsme vyběhli v nových dresech na hřiště...

 

1.třetina

Na soupeře jsme se vrhli s chutí a bylo o co stát, hned krátce po buly se po přihrávce Koprivy dostal Škoda, ale míček jen minul horní břevno hostující svatyně. Hosté měli problém se střídáním a to se projevilo ještě před vypršením první minuty, když šli do čtyřech kvůli příliš mnoho hráčů na hrací ploše. V přesilovce pálil, nejprve Menc, míček se dostal odrazem od síťky za brankou k Lukášovi Novelinkovi, ten však i přes důraz míček neprotlačil. V závěru přesilovky hrozil Šmíd po přihrávce Bělouška, ale i to Foršt chytil. Výbuch radosti však přišel vzápětí, když se po přihrávce Radka Böhma trefil JAN BÖHM a rozvlnil síť hostů poprvé - 1:0. O pět minut později si to vyměnili, Jan Böhm našel Dominika Macenauera, který přiťuknul RADKOVI BÖHMOVI a ten pěknou střelou vymetl pavučiny - 2:0. V závěru se dostal ještě do pěkné příležitosti, po přihrávce Petra Koprivy, Tomáš Pilař, ale střela skončila až v rostliném porostu u budovy Ježkárny.

2.třetina

Tu jsme začali opět velmi aktivně, přesto se k první vážnější příležitosti dostal hostující Kohoutek, ale Lukáš Synek byl dobře připraven. Bohužel, se o pár minut později doslova prostrkal míček přece jen do naší sítě, hostující Janeček byl poslední, který si sáhnul na míček - 2:1. Mohlo být zase dobře, ale Novelinkovu přihrávku Macenauer stečoval pouze do boční sítě branky. A tak naopak bylo ještě hůř, k míčku se po nedůrazu dostal opět hostující Kohoutek a ten se už nemýlil - 2:2. Na to jsme však dokázali velmi rychle odpovědět, Tomáš Pilař sice nemá na střelu nastavená mířidla, ale přihrávky dává příkladné, když nabídnul šanci našemu PETRU Džegrovi KOPRIVOVI a bylo zase veselo - 3:2. Potom ještě zahrozil z blízka Beloušek, ale míček skončil v rukavicích Foršta.

3.třetina

Hned ze začátku se dostal do velké šance po Škodově přihrávce Pilař, ale ten bohužel opět ohrozil pouze živý plot za mantinelem. Pak nám hosté opět nabídli přesilovku. Parádně střílel Hudec, ale míček po teči ohrozil spíše pivaře u stánku. A tak přišel trest. Po nepřesné přihrávce dostal míček na hůl Janeček, ten přihrál přesně Kohoutkovi a bylo opět srovnáno - 3:3. Mohlo být ještě hůř v závaru před brankou měl sice míček už pod kontrolou náš Synek, přesto ho hosté nakonec dobodali do branky, pískot rozhodčích nás naštěstí uchránil. Pak za hru vysokou holí se musel bez pardonu odebrat na trestnou hostující Kunc. A my jsme to potrestali dokonale, po trojose Pecina, Hudec a zakončující ONDŘEJ BĚLOUŠEK se míček opět dostal za záda hostujícího brankáře - 4:3. Hosté neměli co ztratit a tak přidali na tempu. Z toho pramenil faul Radka Böhma za sekání ve středním pásmu. Už už to vypadalo, že přesilovku přežijeme bez gólu, jenže 15 před koncem trestu při vypíchnutí míčku nešťastně fauloval Hudec. Hosté se usadili v pásmu a když se do hřiště vrátil první trestanec hosté z hole Janečka srovnali - 4:4. Hosté ještě špatně střídali a nabídli nám v poslední půl minutě výhodu o jednoho hráče navíc. Jenže Jan Böhm nechtěl už nic riskovat a raději míček zavezl za Synka a počkal na konec normální hrací doby.

Prodloužení

Tak, jak jsme měli dobré vstupy do třetin, tak do prodloužení bohužel ne. Langr po pár vteřinách vystihl naší rozehrávku, našel Kouhoutka a bylo po zápase - 4:5.

==

Přesto, že jsme nakonec druhý bod nebrali, neodehráli jsme špatný zápas. Šli jsme za vedením, ale hosté dokázali velkou odolnost a vždy se vrátili do zápasu. Zbytečná vyloučení, kterým jsme se v prvním zápase vyvarovali nás bohužel dnes zastihla a prohrála nám zápas, i když rozhodující gól padnul paradoxně v naší přesilovce. Soupeři nezbývá nic jiného než pogratulovat a popřát hodně štěstí do dalších zápasů. Nás teď čeká první venkovní utkání ve Svítkově, kde budeme mít možnost na reparát a pokusit se vzít si ztracené body ze závěru zápasu zpět.

Josef Kozel, hlavní trenér: "Oproti prvnímu kolu nás čekal typově zcela jiný soupeř. Pohybově skvěle připravené Pardubice. Zápas se musel líbit, byl plný nasazení, rychlosti a pohybu. My měli skvělou první třetinu a šli zaslouženě do dvoubrankového vedení. Ve druhé třetině nás hosté ztrestali za dvě chyby směrem dozadu z rychlých výpadů. Závěr třetiny se nám povedl velký tlak a opět odskočení na 3:2. Ve třetí třetině byl průběh podobný. Nejprve srovnání ze strany Pardubic a pak náš gól v úspěšně sehrané přesilovce. I to našeho soupeře nesrazilo. Nabídli jsme mu přesilovku a on dokázal dovést zápas k remízovému stavu. V prodloužení naopak byla přesilovka na nás, ale duo Langr-Kohoutek uspělo s výpadem do otevřené obrany a rozhodlo. Máme bod, ale víme, že jsme měli na tři. Nezbývá než soupeři pogratulovat a věřit, že příště budeme lepší."

==

První venkovní utkání čeká náš A tým v neděli 26.9. od 14:00 na Svítkově. Přijeďte fandit, přijeďte nás podpořit - není to daleko!