Junioři06.10.2021Jiří KozelPřečteno: 548x

Nejdřív Svítkov potom Brno

Ve sváteční den 28.9. junioři zavítali do Svítkova, kde jen těsně podlehli vedoucímu celku soutěže. V domácím utkání, které odehráli 2.10. proti Brnu však už zase brali 3 body a drží si 4. příčku, ačkoliv mají ještě zápas k dobru.

HBC Svítkov Stars Pardubice : Ježci Heřmanův Městec 2 : 1 (0:1,1:0,1:0), střely 35:16

 

Jiří Kozel: "Svítkov do utkání nastoupil s dvaceti hráči o tom se nám může momentálně jen zdát, jelikož nás kosí různá zranění a onemocnění. I tak jsme nepřijeli na Svítkov hrát jen beton, ale chtěli jsme být rovnocenným soupeřem. Utkání mělo celkem slušné tempo a hráči obou týmů se dokonale znají a je již těžké se navzájem nějak překvapit. Svítkovskou ofenzívu režíroval M. Bláha a M. Kábrt od nás zase nejvíce hrozilo duo L. Kozel a V. Šmíd, které se i postaralo o první změnu skóre, když jsme se dostali do vedení 1:0. Svítkov věřil, že nás postupně uběhá a přehraje větším počtem hráčů a vlastně jim to i vyšlo, když se nejprve gólově dotáhli a následně jednu branku přidali navrch. Hodně sil nás stálo samotné bránění soupeřových útoků a čím víc se blížil zápas k závěru tím jsme byli méně nebezpeční vpředu. Prostě nezbývaly síly i tak nebýt tyčky po střele T. Málka mohlo se třeba i prodlužovat. Stinnou stránkou jinak slušně hraného utkání bylo zranění soupeřova útočníka, který v běžném souboji utrpěl zranění kolene. Tohle prostě při sportu vidět nechcete - bohužel to k němu, ale patří a jsem rád, že podle posledních zpráv bude hráči stačit doléčit koleno klidem a nebude následovat žádná operace. Přejeme mu ještě jednou brzké uzdravení."

 

Sestava:

Páv, Vašák - Jožák, Holý, Musílek, Čapka, Daníček, Kozel, Šmíd, Baumgartner, Vohralík, Málek, Zlesák

 

Ježci Heřmanův Městec : HBK Bulldogs Brno 2 : 0 (0:0,1:0,1:0), střely 22:11

 

Jiří Kozel: "Že Ježci nejsou jediní, kteří se perou v této době s marodkou ukázala soupiska Brna, která čítala jen 9 hráčů do pole. My jsme naopak povolali další dorostence a tak jsme mohli pro tento zápas počítat s 12 hráči. Chtěli jsme na soupeře nastoupit velmi aktivně a věřili, že počet hráčů nakonec bude ten rozhodující faktor. Zatímco v úvodní třetině s námi soupeř skutečně držel krok v dalších dvou třetinách jsme již udávali tempo my. Dlouho se nám však nedařilo prostřelit skvěle chytajícího Čáru, kterého známe již z působení v Přelouči. Prostě dostat míček za Čáru a čáru není tak jednoduché. Toho jsme nakonec překonali hned několikrát, ale asi 5x stála za ním dobře připravená konstrukce branky a my se tak museli spkojit s alespoň dvěma góly. V závěru utkání jsme trošku zmatkovali a stejně jako v Malenovicích 2x minuli prázdnou branku při soupeřově powerplay, ale nakonec nás to nemuselo mrzet."

 

Sestava:

Páv - Holý, Sedlák, Musílek, Zmek, Daníček, Kozel, Šmíd, Málek, Vohralík, Zlesák, Kovář, Jožák