Muži A11.10.2020Luka VajdičPřečteno: 952x

Nadstandardní zápas rozhodl těsně před koncem Radek Böhm

Na dlouhou dobu poslední utkání a završení JežekTour bylo zaručeně nejtěžší a také nutno podotknout, že jsme se opravdu do poslední chvíle rvali výsledek. Takové bylo sobotní střetnutí v Hradci s jejich rezervou. Oba týmy odehrály neskutečně kvalitní utkání plné rychlosti, důrazu a nasazení.

Je smutné, že bohužel tímto zápasem se pro náš elitní tým hokejbalové brány zavřely a proto je důležité, že z Hradce vezeme vydřené tři body.

HBC Hradec Králové 1988 B v. Ježci HM  3:4  (2:1, 0:1, 1:2)

1.třetina:

Byli to právě domácí, co už ve čtvrté minutě udeřili, když se po přihrávce Erbana prosadil Novotný - 1:0. Vstup do utkání patřil Pirátům. Hráli výborně, důrazně, rychle a k naší hře nás pouštěli jen v náznacích. Odpověď však přišla záhy, když zakladatel akce Martin Čejgl přihrál Radku Böhmovi, který ještě vylepšil pozici ONDŘEJI BĚLOUŠKOVI a bylo vyrovnáno - 1:1. Nutno podotknout, že přeci jen postupem času jsme aktivitu přebrali a i na střely jsme měli lepší skóre v první třetině my, přesto jsme do kabiny odcházeli s mankem. Ve třinácté minutě Kubát našel Erbana a domácí šli opět do vedení - 2:1.

2.třetina:

Tomuhle zápasu nechybělo vůbec nic. Mělo úroveň převyšující běžný zápas 2.ligy. Naštěstí pro nás také fauly domácích a když nám nabídl soupeř početní výhodu 4 na 3, tak jsme ji dokázali využít. Hudec našel ve dvacáté druhé minutě FILIPA PECINU a ten prostřelil domácího brankáře podruhé a srovnal skóre - 2:2. Pak došlo také na boxerský duel v podání Tomáše Hudce s domácím Ondřejem Rytířem. Po pěstním souboji se oba poroučeli předčasně do sprch. Tím skončila druhá třetina, ve které se nám podařilo srovnat skóre. Vedli jsme 27:18 na střely, ale královehradecký brankář Tomáš Dvořáček byl jako zeď.

3.třetina:

Krásný a bojovný hokejbal byl však v Hradci vidět i závěrečnou třetinu. Přece jen jsme byli opticky nakonec aktivnější skóre se stále dlouho neměnilo. Až v 39.minutě Patrik Škoda našel LUKÁŠE NOVELINKU a ten zařídil zvednutí našich rukou potřetí - 2:3. O vyrovnanosti zápasu svědčí hned o minutu později srovnání skóre. Když po přihrávce Svobody a Rakovského překonal našeho strážce svatyně Lukáše Synka Černý - 3:3. Už to vypadalo, že tak skončí i základní hrací doba. Jenže ve 41.minutě zbytečně a mimo hru sekl hrůzostrašně našeho kapitána Kroupa a též se šel předčasně zchladit do sprch. Rozhodčí tam k překvapení všech našli i faul Lubomíra Mence a tak dvě minuty byly věnovány hře 4 na 4 jako předzvěst prodloužení. Samotný závěr nám však ještě nebídl posledních 71 vteřin hry přesilovku. Dlouhou dobu to vypadalo, že to domácí přece jen zvládnou ubránit, ale obrovský tlak a touha rozhodnout přišla nakonec v náš prospěch. RADEK BOHM patnáct sekund před koncem sklepl ze vzduchu za záda domácího brankáře míček počtvrté. A bylo hotovo - 3:4!

 

Z opravdu horké půdy tak vezeme tři vydřené body a nasouváme další korálek naší neporazitelnosti.

Bohužel to vypadá, že Radek Böhm dal poslední gól našeho týmu ve druhé národní lize na dlouhou dobu. Zda byl poslední i v roce 2020 ukáží následující dny státních opatření. Byl to ale gól doslova zlatý. Soupeř rozhodně nedal nic zadarmo.

Hodnocení trenéra Josefa Kozla: "Pro oba týmy bylo utkání specifické. Na dlouhou dobu možná i poslední. Extraligové áčko navíc do Plzně nevyrazilo, a tak sestava domácích byla posílena. Za mne zcela jednoznačně stál proti nám super soupeř, který byl v některých momentech i nad naše síly. Utkání by jistě slušela víc remíza, protože výkon obou celků byl nesmírně kvalitní, urputný a bojovný a také vyrovnaný. Troufale si dovolím říci, že nás však zdobí ještě trochu něco víc. Když pominu úžasný kolektiv a partu a touhu bojovat jeden za druhého, tak je na nás vidět v závěrečných třetinách fyzická připravenost, kde přeci jen soupeři vadnou a my zápasy rozhodujeme. Rozhodnout v tomhle zápase nám však pomohl soupeř zcela hloupým faulem, který by v tak dobrém zápase být neměl. Naštěstí nevyvolal zranění a nám patnáct vteřin před koncem přinesl zisk třech bodů. Smekám však před oběma týmy. Opravdu zápas na 2.ligu nadstandardní!"

Sestava našeho výběru: Synek – Honek, Macháček, Pecina (1+0), Trojek, Menc, Böhm J (pouze 1.třetina) – Kopriva, Škoda (0+1), Pilař, Macenauer „A“, Novelinka 1+0, Hudec (0+1), Čejgl (0+1), Běloušek (1+0), Böhm R. (1+0), Bohatý M. (od 2.třetiny)

Bohatá fotogalerie Aleny Čížkové ZDE!

ježčí Muži A

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

odloženo
28.11.21 - 14:00
Heřmanův Městec
Muži A1.Liga 2021-2022Malenovice

nejbližší ZÁPAS

1.Liga 2021-2022
logo Ježci Heřmanův Městec Muži A - logo SK Kometa Polička Polička
06.03.2022
14:00

poslední ČLÁNKY

»Na asfaltu vítězně. Z Hodonína tři body!
Muži A25.11.2021
»Mizerná bilance s Pardubickými týmy zlomena. Svítkov jede domů bez bodu!!
Muži A16.11.2021
»Válka nakonec body nepřinesla, půl kůň svou tvrz uhájil!
Muži A10.11.2021
»Brněnská tvrz nedobyta. Od Špilberku bez bodu!
Muži A01.11.2021
»Kletba prolomena, drama v Poličce ukončeno Vojtěchem Šmídem!
Muži A20.10.2021