Muži B13.11.2019Lucie StaráPřečteno: 540x

Naděje Btýmu se rozplynula v mlze

Výrazně omlazená sestava Ježků se postavila silné Deltě, když v týmu převládali hráči dorostu. Premiérově si dres rezervního týmu oblékl V. Šmíd a v brance A. Páv.

Delta Pardubice - Ježci Heřmanův Městec “B” 9 : 1

Branky a asistence: Bohatý Matěj (Pavlíček, Šmíd)

 
V neděli jsme odehráli první zápas druhého kola, utkali jsme se s Deltou v Pardubicích. Dostali jsme tak hned na začátek soupeře, který po dosavadních uplynulých zápasech zatím s přehledem kraluje tabulce regionální ligy. V prvním kole jsme s Deltou na domácí půdě prohráli těsně 3:4, když jsme nezvládli v posledních minutách zápasu ubránit naše oslabení. Věděli jsme, že máme Deltě co vracet, ale zároveň nám bylo jasné, že Delta je velmi kvalitním soupeřem, jehož hru není snadné překonat. O tom jsme se konec konců víc než dost přesvědčili v uplynulém utkání. 
 
Vstup do zápasu nebyl vůbec špatný. Během první třetiny padla pouze jedna jediná branka, která skončila v naší síti za zády brankáře Kučery. Nicméně jsme bojovali ze všech sil a snažili jsme se držet s Deltou krok. Naskytlo se nám několik slušných střeleckých příležitostí. Gólu naproti se vydal kupříkladu Mlejnek, Šídlo, Macenauer nebo Šmíd, nikdo z nich však nezvládl úspěšně zakončit. Pozadu nezůstala ani jediná dívka, Lucka Bártová, která je ozdobou naší soupisky. Zaznamenala v utkání několik obdivuhodných momentů, kterými dala jasně najevo, že jí nezastraší ani dosud kralující Delta. Zatímco my jsme se v dalších okamžicích spíše trápili a štěstí nestálo na naší straně, tak soupeři se dařilo vedení navýšit. Po uplynutí druhé části hrací doby vedla Delta už 3:0. V poslední třetině nabral zápas zcela jiné obrátky. Ježčí síly docházely, žádná akce nám nevycházela tak, jak jsme si přáli. Dostali jsme další dva góly a za stavu 5:0 došlo z naší strany ke střídání brankářů. Do brány se postavil dorostenec Adam Páv. Ten bohužel schytal v 38. minutě hned dva rychlé góly za sebou, čímž už bylo víc než jasné, že tenhle zápas je na plné čáře prohraný. Až za stavu 7:0 dokázal snížit v tomto zápase náš jediný úspěšný střelec, Matěj Bohatý. "Bohy" znovu prokázal, že jeho střelecká úspěšnost stoupá, když po souhře se Šmídem a Pavlíčkem zakončil a připravil tím Snížka v bráně Delty o vychytanou nulu. Do konce padly ještě dvě branky. Tu poslední, devátou, vstřelila Delta během power play, které si v posledních chvílích utkání zahrála. 
 
Jakákoliv náděj na výhru Ježků se tak rozplynula v nedělní mlze. Delta s přehledem bere další 3 body do své sbírky a my se domů vracíme tentokrát s prázdnou. 
 
 
Sestava Ježků: Kučera, Páv, Holý, Šmíd, Baumgartner, Vohralík, Hasík, Svoboda, Šídlo, Bohatý, Mlejnek, Macenauer, Vajda, Pavlíček, Bártová