Muži A25.11.2021Lukyč VajdičPřečteno: 656x

Na asfaltu vítězně. Z Hodonína tři body!

Hodonín – po porážce Svítkova jsme si brousili zuby na Hodonín, který má ovšem doma asfaltový povrch, na který přece jen již nejsme zvyklý. Přesto jsme se vydali v dobré náladě společně k tomuto těžkému souboji. Již před zápas jsme předpokládali, že tento zápas budeme bez podpory našeho fanclubu díky restrikcím a i dálce. Opak byl však pravdou a i v Hodoníně jsme bojovali za zvuku bubnu a pokřiků.

HBC Hodonín v. Ježci HM  1:4  (0:0, 1:2, 0:2)

Sestava: Novelinka P. (Páv) – Macháček, Pecina, Böhm, Menc, Honek, Holý – Čejgl, Běloušek, Macenauer – Škoda, Novelinka L., Pilař – Kozel, Drápalík, Novák + FANCLUB!

1.třetina

Do první třetiny jsme nastoupili aktivně a hned na začátku se do šance dostal Běloušek, ale míček minul svůj cíl. Po mantinelu se o minutu později pokoušel prosadit Pilař, ale Škoda jeho pěknou přihrávku nevyužil. Domácí spíše sporadicky ohrožovali Novelinku, ale pokud ano, byla to velká šance. S jednou takovou si poradil pěkným zákrokem, kdy už, už to vypadalo, že soupeř půjde do vedení. Kozel se potom snažil vykličkovat do šance, ale jeho pokus i následnou dorážku Nováka zneškodnil domácí brankář Lindner. V závěru třetiny si však naši hráči, uvědomili, že dosud překvapivě nebyli vyloučeni, tak to hned dohnal Macenauer a po něm Škoda, ale Novelinka obě oslabení ustál a podržel náš tým pěknými zásahy.

2.třetina

Hned na začátku se dostal do šance Běloušek, ale míček nakonec jen o fous minul cíl. Po doběhnutí oslabení, které jsme si nesli z první třetiny se důrazně probojoval do pásma Macenauer, který našel volného Bělouška, ten předložil pěkný pas na FILIPA PECINU, který z prostoru mezi kruhy střílet umí - 0:1. Radost nám však nevydržela dlouho, už o minutu a půl bylo srovnáno, Novelinka sice dokázal reagovat na první střelu a dorážku, ale domácích houževnatost přesto vedla k druhé dorážce a tím i vyrovnávacímu zásahu - 1:1. V každém zápase hrajeme oslabeni o dva hráče a ani v tomto duelu tato nelichotivá převaha nechyběla. Výtečný Novelinka v brance a naše obětavost však nakonec výsledek udržela. Do kabiny se však přesto nešlo za nerozhodného stavu. Domácí nám v závěru přesilovku 5 na 3 nabídli též a prosadil se náš nejproduktivnější obránce JAN BÖHM, který vrátil vedení na naší stranu - 1:2.

3.třetina

Ta nám už od začátku vyšla skvěle. První útok si prodloužil střídání a po ose Běloušek, Macenauer a zakončující MARTIN ČEJGL, který pěknou střelou švihem navýšil skóre už o dvě branky. Jenže ONDŘEJ BĚLOUŠEK je zvyklý přidávat gólové korálky do sbírky a tak ho pěknou přihrávkou našel Čejgl o minutu a půl později a bylo hotovo - 1:4. O dvě minuty se domácí pokoušeli vrátit do zápasu, ale Novelinka se roztáhl od tyčky k tyčce a pěkným zákrokem nás podržel. Jeho bratr Lukáš Novelinka dostal o minutu později nabídku na gól od Škody, ale zvonila tyč. Stejný hráč si za chviličku šanci zopakoval, ale domácí brankář mu jeho pokus lapil na brankové čáře. Závěr třetiny jsme tak pro nás dost nezvykle, dohrávali v klidu a došli si tak pro zasloužené tři body.

 

V tomto zápase nešlo hráčům, kromě oslabení, nic vytknout. Dodržovali všechny pokyny a taktiku. Opravdu velké uznání patří i našemu fanclubu, který doplněný o naše marodné hráče, neúnavně povzbuzoval a jsme rádi, že jsme jim mohli ukázat hokejbal, na který jsou zvyklí a který je baví.

Bohužel to byl pro nás poslední zápas tohoto kalendářního roku. Byl v plánu sice ještě jeden zápas s dalším moravským soupeřem, ale ten bude odložen z důvodu vládních opatření, které necháme bez komentáře.

FOTOGALERIE:

 

ježčí Muži A

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

2 : 3
27.11.22 - 14:00
Pardubice - Polabiny
Pardubice B1.LIGA 2022-2023Muži A

nejbližší ZÁPAS

1.LIGA 2022-2023
logo SK Kometa Polička Polička - logo Ježci Heřmanův Městec Muži A
05.03.2023
11:00

poslední ČLÁNKY

»Černá série je u konce! Z Pardubic vezeme tři body
Muži A02.12.2022
»Petru Mencovi jsme dárek ke kulatinám nepřinesli. Boleslav odjíždí se všemi body.
Muži A22.11.2022
»Stopka v Českém Poháru, Hradec byl nad naše síly!
Muži A18.11.2022
»Drama v Českém Poháru rozhodlo duo Macenauer - Novelinka.
Muži A04.11.2022
»Dva góly Tomáše Pilaře na body nestačily. Z Malenovic bez bodu!
Muži A03.11.2022