Muži B13.05.2019Josef KozelPřečteno: 820x

Mlejnek + Mlejnek = 83 let v plném běhu...

Nestává se často, že by otec se synem dokázali své sportovní kariéry tak sladit, aby spolu mohli hrát v jednom týmu. Náš klub těchto dvojic nabízí hned několik - tou nejledovanější byli na jaře bezesporu Kamil a Viktor Mlejnkovi.

Kamilovi se Viktor narodil v revolučním roce 1989. Tehdy Kamilovi bylo 23 let. Pln energie a rozpuku. Dnes jsme o třicet let dále a Kamil je stále pln eregie a stále je v rozpuku. Rozhodně na závěr kariéry nevypadá. Viktor se blíží do let, kdy o ní pomalu mluvit bude... Na jaře je svedla ježčí cesta k sobě. A oba byli na hřišti znát.

Sezóna je u konce, béčko ve čtvrtfinále nestačilo na Jokerit. Jak hodnotí celou sezónu Kamil Mlejnek?

Sezóna za mne super. Hra nás bavila, scházeli jsme se až v neuvěřitelném počtu. Občas jsme se málem nevešli na zápis. Hráli jsme stále všichni a myslím, že rádi.

Kamile, o tvém sportovním umění nikdo nepochybuje, jsi spokojen se svou sezónou jako hráč?

Za mne super, hra mě stále baví a tuším, že jsem nevynechal ani jeden zápas. Zdraví drželo, myslím, že jsem stále platný hráč týmu a to mě stále nabíjí do dalšího hraní. Občas mě hodně pobaví, s jakými ročníky hraji a proti jakým hraji. Chci podotknout, že stále hraji díky fajn spoluhráčům a i protihráčům.

V průběhu jara se vrátil k hraní tvůj syn Viktor, musel jsi ho hodně přemlouvat?

Viktor se vrátil mezi Ježky, ale ne mým přičiněním. Oslovil ho Radek s Čejglisem. Myslím, že se vrátil rád.

A jak se Viktorovi dařilo po dlouhé pauze, teď bych rád znal tvůj pohled očima trenéra.

Viktor toho má herně jak v hokeji, tak i v hokejbale hodně za sebou. I přes velkou pauzu to dával dobře. Hraje zkušeně – už toho tolik nenaběhá J. Nevím úplně, jak v „A“ týmu, ale když hrál za „B“, tak byl v obraně s mladíkem z dorostu a ten tuším díky tomu dostal hodně rad a jak jsem sledoval už i díky věku Viktora. (Skoro otcovských). Závěrem, hraje stále s přehledem.

A jak očima otce? Jaké to je zahrát si se synem?

Moc rád jsem si opět zahrál s Viktorem a je pravda, že jsem ho o to požádal (hrát i za „B“ tým). Přeci jenom nevím, zda to ještě někdy dopadne.  Nastupovali jsme společně v jedné lajně a tak se i společně radovali z mých dvou vstřelených branek :-).

Viktore, a jak ty? Spokojen se svými výkony na hřišti po delší pauze?

Je pravda, že pauza byla celkem dlouhá. Nemohu soudit svůj výkon na hřišti. Hodnocení je na trenérovi, ale po té době nic nedělání se mi hrálo celkem dobře. Ta kila navíc jsou docela znát, už to tak neběhá (smích).

Viktore a co táta? Nehodnoť prosím jeho sportovní část, hodnoť ho z pohledu syna na otce v jednom týmu... :)

Je dobře, že mu zdraví slouží, já v jeho věku budu chodit o berlích. Přehled má, tak už nepotřebuje tolik běhat, nee že by neběhal :) Musím před ním smeknout, jaké výkony na hřišti podává.

Kamile i Viktore, doufám, že jsme vás na jednom hřišti neviděli naposled. Jak to vidíte do budoucna? Hlavně ty Viktore. Táta vydrží v klidu ještě tak 20 let….

Viktor: V to také doufám, z mé strany bude zájem hrát, má to bohužel jedno velké ALE. Je to se mnou složité ohledně času, jsem poměrně velkou část z roku mimo Českou Republiku. Ale když budu doma, určitě bych si rád za Ježky zahrál. 

Kamil: Rád si s Viktorem vždy zahraju a pokud mě to zdraví dovolí a jemu patrně čas, tak to určitě nebylo naposled.

V to jistě věří i fanoušci. Přeci jenom ve 54 končit je dost brzo, ještě je co mladým ukazovat ;-)