Minipřípravka06.10.2016Miloš ŠvadlenkaPřečteno: 2841x

Minipřípravka Ježků vstoupila do nové sezóny 2.místem ve Svitavách

V neděli 2.10. 2016 jsme se vypravili na 1. turnaj mikropřípravek do Svitav. Jednalo se o první turnaj v této sezóně a také turnaj mnoha premiér.

Nejprve jsme museli řešit brankářský post, kde nám v úterý Šimon oznámil, že chce hrát a nechce chytat. Tuto situaci jsme řešili nasazením Kubíka Peřiny do branky a vedl si výborně!! Další problémy začaly s omluvenkami, kde se nám postupně omlouvali Míša Starý (nemoc), Oskar Meissner (turnaj v kopané), Matyáš Kosnar (nemoc). Tento problém jsme, ale rychle vyřešili a nominovali jsme premiérově Tomáše Roztočila a Dominika Šulce. Opět se nám nominace povedla a všichni chytli svoji šanci za pačesy a hrdě reprezentovali Ježka na hrudi.

Kdo nás tedy reprezentoval?

Jakub Peřina - Jan Švadlenka, Tomáš Roztočil, Adéla Nepovímová, Dominik Šulc, Šimon Kapička, Vojtěch Vodehnal, Tomáš Němeček

Vzhledem k účasti celkem 12 mužstev byl Svitavský pohár rozlosován do dvou nezávislých turnajů a to Modrý turnaj a Červený turnaj. Naši Ježci byli zařazeni do Červeného turnaje a soupeři jim byla postupně mužstva HBC Hradec Králové 1988, TJ Sršni Svitavy (černý tým), SK Komety Polička, HBC Autosklo-HAK Pardubice (modrý tým) a SK Hokejbal Letohrad.

A jak jsme hráli?

Do turnaje jsme vstupovali s obavami, jak mužstvo zvládne, jak to půjde Kubíkovi v brance a jak si budou všichni rozumět. Prvním soupeřem nám bylo mužstvo HBC Hradec Králové 1988. Tento soupeř je pro nás vždycky hodně silný a první zápasy nám v loňské sezóně moc nešly. Zápas byl v první polovině velmi vyrovnaný, ale v druhé půli jsme ukázali všem, že na plastu umíme (i v dešti) a slavili jsme svoji první výhru na turnaji. Úspěšnou premiéru v dresu Ježků si zde odbyl Tomáš Roztočil, který v premiérovém zápase vstřelil i svůj premiérový gól za Ježky a to v čase 0:35!!  Dalším soupeřem nám bylo mužstvo TJ Sršni Svitavy (černý tým). Černý tým Sršňů byl věkově hodně mladý a i zde jsme slavili vítězství. Musím uznat, že soupeř bojoval a pokud mu vydrží takové nasazení a taková chuť budou v budoucnu velmi silným týmem. Dalším soupeřem nám byl tým SK Komety Polička.  Proti tomuto soupeři se nám už dlouhodobě špatně hraje a bylo to znát. Zápas, který, jak se později ukázalo určil vítěze turnaje se nám nevyvedl dle představ. To co nám vycházelo v předchozích zápasech, ale na hráče Komety neplatilo a po zásluze jsme prohráli a musíme dodat, že nebýt exelentního výkonu Kubíka v brance byl by to pro nás velmi krutý výsledek. Musíme uznat, že hráči Komety byli lepší a vyhráli po zásluze. Po tomto zápase jsme se utkali s mužstvem HBC Autosklo-HAK Pardubice (modrý tým) a řekli si, že zkusíme tomuto soupeři vrátit porážku z předchozího turnaje přípravek v Letohradu. Velmi vyrovnaný zápas se šťastným koncem tentokrát pro nás.. Posledním soupeřem ve skupině nám bylo mužstvo SK Hokejbal Letohrad a pokud jsme chtěli mít 2.místo v turnaji, museli jsme zvítězit. Opět  velmi vyrovnaný zápas a opět vítězství Ježků. V tomto zápase si dal svoji premiérovou branku náš nejmladší hráč Dominik Šulc a vzhledem k tomu, že v neděli slavil svoje 6.narozeniny byl to i pěkný dárek.

Na závěrečném vyhlašování jsme si mohli převzít pohár za krásné druhé místo. A kdo vyhrál? V červeném turnaji si pro vítězství došel tým SK Komety Polička a v Modrém turnaji domácí mužstvo TJ Sršni Svitavy (žlutý tým).

Výsledky:

Ježci HM  : HBC Hradec Králové 1988        7 : 1  (2 :1)   branky: 2x Jan Švadlenka, 2x Adéla Nepovímová, 2x Tomáš Němeček, Tomáš Roztočil

Ježci HM  : TJ Sršni Svitavy (černý tým)      10 : 0 (4 : 0)   branky: 3x Tomáš Němeček, 3x Jan Švadlenka, 2x Tomáš Roztočil, Adéla Nepovímová, Šimon Kapička

Ježci HM  : SK Kometa Polička      1 : 3 (0 : 3)   branky: Tomáš Roztočil

Ježci HM  : HBC Autosklo-HAK Pardubice (modrý tým)       4 : 2 (2 : 1)   branky: 2x Jan Švadlenka, Adéla Nepovímová, Tomáš Roztočil

Ježci HM  : SK Hokejbal Letohrad       5 : 1 (3 : 1)   branky: 2x Tomáš Roztoči,Jan Švadlenka, Šimon Kapička, Dominik Šulc

 

Miloš Švadlenka: "Závěrem bych chtěl všem hráčům poděkovat za předvedené výkony. Speciálně bych chtěl vyzdvihnout výkon Kubíka Peřiny v brance, který se role brankářské jedničky nezalekl a předváděl velmi kvalitní zákroky a mohli jsme se na něj spolehnout. Další hráč, který si zaslouží zmínit je Tomáš Roztočil. Tomu se na tomto turnaji podařilo vstřelit celkem 8 branek a společně s Honzou Švadlenkou byli našimi nejlepšími střelci.

Musím uznat, že po odchodu starších hráčů o kategorii výš jsme měli mnoho otazníků, ale všichni bojovali a zaslouží si od nás velkou pochvalu. Zároveň doufám, že nikdo neusne na vavřínech a ještě více bude bojovat jak v trénincích tak na dalších turnajích.

Další turnaj této kategorie se odehraje v Přelouči dne 23.10.2016 a již nyní se všichni moc těšíme."

 

PS: Stále hledáme nové Ježky a pokud chcete zažít skvělou atmosféru jak na hřišti, tak mimo něj, neváhejte a přijďte se podívat, zkusit si to. Stačí pouze sportovní oblečení a chuť. Na všechny se těšíme.

FOTOGALERIE z turnaje

!! S JEŽKEM V SRDCI !!ježčí Minipřípravka

»Zpravodajství
»Soupiska

poslední ČLÁNKY

»MČR minipřípravek 2014 - Hodonín
Minipřípravka01.12.2020
»MČR minipřípravek 2013 - Rakovník
Minipřípravka23.11.2020
»MČR minipřípravek 2012 - Svítkov
Minipřípravka09.11.2020
»Počasí minipřípravku Ježků nezastavilo
Minipřípravka13.11.2019
»Minipřípravka na prvním turnaji
Minipřípravka04.10.2019