Mikropřípravka10.03.2016Iva JanouškováPřečteno: 1412x

Miloš Švadlenka u zpovědi

Rozhovor s trenérem mini a mikropřípravky v minulých dnech přinesl web www.hokejbal-vychod.cz, pokud jste ho náhodou minuli, zde Vám ho znovu přinášíme.

Jaký byl pro Ježčí mládež podzim a jak se připravujete na jarní část?

Ježčí podzim se mi hodnotí celkem dobře. Podařilo se nám zapracovat nové hráče a sehráli jsme několik kvalitních turnajů. Podařilo se všem nominovaným hráčům vstřelit alespoň jeden gól a to je pro ně ta největší motivace, zároveň se nám podařilo spojit se s rodiči v jednu velkou partu. Dále musím vyzdvihnout výkon týmu HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice, který ve třech turnajích kategorie minipřípravek neprohrál žádný zápas i když některé zápasy jsme měli velmi vyrovnané a byla jenom škoda, že uvedené zápasy turnaje startovaly, ale nikoli uzavíraly.

V současné době jsou Ježci ještě v tělocvičně zdejší ZŠ a pilně trénují na jarní sezónu. I když jsou to prostory velmi stísněné, jsme za ně rádi a na dětech je vidět také radost, že se mohou proběhnout s oranžovým míčkem na hokejce. A to je to nejdůležitější, proč to děláme. Závěrečný pokřik upocených děcek s úsměvem na tváři, super zážitek.

 

Jaká je členská základna v Heřmanově Městci?

V současné době si myslím, že máme kvalitní členskou základnu, ale nesmíme se tímto stavem ukolébat a stále mají u nás dveře otevřené všechny děti od 5 let.

 

V Ježkárně probíhají různé náborové akce, jste poměrně vynalézaví. Co podle vás na náborech nejvíc frčí?

U nás se nejvíce dětí hlásí v náborové akci „Zápis do škol! Zápis na hokejbal!“

 

Chodí si mládež a muži v Heřmanově Městci vzájemně fandit? Jsou áčkaři pro Ježečky vzory? A jak funguje spolupráce mezi jednotlivými kategoriemi?

Myslím si, že vzájemná podpora všech Ježků musí být a bez té by to nešlo. Jsem velmi rád, že se podařilo zapojit hráče „A“ mužstva do náborových akcí a i jejich pomoc při trénincích je k nezaplacení. O spoluprací se staršími kategoriemi je myslím si také na dobré úrovni, ale myslím si, že by se i zde dalo určitě něco zlepšit. Nejsme přeci dokonalí (směje se).

 

Ježci jsou jedním ze tří klubů, které se pyšní statusem Hokejbalového centra mládeže. V čem je podle vás největší přínos tohoto statusu?

Statut HCM je vlastně novinkou, takže se teprve rozkoukáváme, ale pokud budou platit věci, které se probírali na dosavadních schůzkách, tak to pro kluby bude mít jistě finanční a materiální výhody. Značku HCM můžeme samozřejmě zviditelňovat i u partnerů. Jednotlivé semináře nám dávají možnost nakouknout, jak to dělají jinde. Semináře, které se budou chystat pro trenéry, zase napomůžou vylepšit tréninkové jednotky.

 

Jsou podle vás HCM cestou k rozvoji hokejbalu?

Jednoznačně. Jak se zatím zdá, jde opravdu o masivní podporu mládežnického hokejbalu.

 

Je v Heřmanově Městci dost nejen hráčů, ale i činovníků? Čím je ke spolupráci motivujete?

Krom výpadku ročníku 2006 a 2007 kde je dětí méně máme myslím slušný základ, který se nám daří úspěšně doplňovat. Co se týká činovníků, rozhodně by jich mohlo být víc a lákáme je na dobro v duši (směje se). Nyní, když jsme v HCM, bude možná nějaká i finanční odměna, ale na té bychom to neměli stavět, protože první je rozhodně láska ke klubu a hokejbalu!


Vy sám trénujete nejmenší děti, mini a mikropřípravka, Co vás na trénování baví?

Jak už jsem zmínil v předchozích otázkách, jde především o radost dětí při trénincích, na turnajích a v neposlední řadě jde i o partu lidí, které mám kolem sebe.

 

Aréna Ježkárna doznala v poslední době úprav šaten, chystáte se k dalším změnám? Jaké budou?

Přes zimní přestávku jsme dodělali další kabinu, kterou začnou využívat mladší žáci a přípravka. V roce 2016 bychom ještě rádi přidali další dvě kabiny. Další peníze již slupnou tradiční menší dodělávky.

 

ROZHOVOR PŘEVZAT z www.hokejbal-vychod.cz, autor: Iva Janoušková

ježčí Mikropřípravka

»Zpravodajství

poslední ČLÁNKY

»Nejmenší na turnaji v Hradci Králové
Mikropřípravka06.10.2020
»Mikropřípravka v Hradci Králové
Mikropřípravka11.10.2019
»Na dva týmy
Mikropřípravka31.05.2019
»Mikropřípravka v České Třebové
Mikropřípravka10.05.2019
»Turnaj pod střechou
Mikropřípravka11.03.2019