Mikropřípravka09.03.2016Miloš ŠvadlenkaPřečteno: 1628x

Mikropřípravka opět s dvěma týmy

Nejmenší hráči Ježků Heřmanův Městec se zúčastnili 6.3.2016 turnaje O pohár RSHb Čechy Východ v   kategorie mikropřípravek (ročník 2008 a mladší) v Pardubicích-Polabinách za účasti mužstev HBC Autosklo-HAK Pardubice (modrý tým a bílý tým), TJ Sršňů Svitavy (černý a žlutý tým), SK Hokejbal Letohrad, HC Jestřábi Přelouč a dvou týmů našich Ježků (modrý a bílý tým). 

Za Ježky (modrý tým) nastoupili: Jan Švadlenka, Jakub Peřina, Oskar Meissner, Vodehnal Vojtěch, Tomáš Němeček, Šimon Kapička

Za Ježky (bílý tým) nastoupili:  Michal Mareček, Adam Švejk, Matyáš Kosnar, Michal Málek, Vojtěch Jílek, Alexandr Školník, Mathew Parker, Matyáš Vejtruba, Soňa Sirová

S obavami jsme očekávali první letošní turnaj na venkovním hřišti a přáli si, aby nám vyšlo počasí. Počasí k nám, ale nebylo moc vlídné a tak jsme začali turnaj i s kapkami deště na zádech. Toto ale nebylo první překvapení. To první překvapení nám připravili hráči z HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice, kteří se na poslední chvilku z turnaje odhlásili. Škoda, protože zápasy s nimi mají vždy skvělou atmosféru a všichni se na tento zápas těší.

Turnaje byly rozlosován do dvou skupin, skupina Modrá, skupina Červená a na každé mužstvo čekalo odehrát celkem 4 zápasy.

Modré skupiny se zúčastnila mužstva: HBC Autosklo-HAK Pardubice (bílý tým), SK Hokejbal Letohrad, Ježci Heřmanův Městec (modrý tým), TJ Sršni Svitavy (černý tým)

Červené skupiny se zúčastnila mužstva: HC Jestřábi Přelouč, Ježci Heřmanův Městec (bílý tým),  TJ Sršni Svitavy (žlutý tým), HBC Autosklo-HAK Pardubice (modrý tým)

  Turnaj začal náš modrý tým a s týmem z HBC Autosklo-HAK Pardubice (bílý tým), který tento zápas zvládl, podařilo se skórovat všem nominovaným hráčům. V dalším zápase nás čekal celek ze Svitav a to jejich konkrétně černý tým. Opět se nám podařilo vyhrát a s očekáváním jsme vzhlíželi k poslednímu zápasu ve skupině, který rozhodoval o vítězi Modré skupiny a tím pádem i o postupu do finále. Posledním soupeřem nám byl celek SK Hokejbal Letohrad. Tento tým předváděl po celý turnaj velmi kvalitní hru a čekal se velmi vyrovnaný duel. V tomto zápase jsme poprvé a naposledy prohrávali, ale všichni hráči ještě více zabrali a utkání se podařilo otočit a posléze i se štěstím ubránit jedno gólové vítězství. Tímto vítězstvím jsme si zaručili postup do finále a čekali, jak dopadla Červená skupina s našim bílým týmem.  

 Bílý tým začal svůj turnaj s HBC Autosklo-HAK Pardubice (modrý tým) a čekali jsme, jak to hráči zvládnou, protože v tomto týmu nastoupili hned 4 noví hráči a čekala je premiéra v dresu s Ježkem na dresu. Zápas všichni zvládli, ale ukázala se lepší sehranost soupeře a zároveň se k nám obrátila štěstěna zády a my nemohli trefit branku a prohráli. Jak se později ukázalo byl toto největší problém tohoto mužstva trefit soupeřovu branku. Dalším soupeřem nám byl celek HC Jestřábi Přelouč a zde opět všichni bojovali, ale ani jednomu mužstvu se vstřelit branku nepodařilo a viděli jsme první bezbrankovou remízu v této kategorii. Posledním soupeřem nám byl celek TJ Sršni Svitavy (žlutý tým) a zde se nám konečně podařilo vyhrát. Branku sice trefil pouze Mates Kosnaru, ale obrana fungovala správně v čele s našim nováčkem a jedinou hráčkou Soňou Sirovou. Tímto vítězstvím jsme si zajistili zápas o 5.místo v turnaji. V tomto zápase jsme neuspěli a obsadili 6.místo v turnaji a čekali na finále našeho modrého týmu.

Ve finále se našemu modrého týmu postavili do cesty hráči domácího týmu HBC Autosklo-HAK Pardubice (modrý tým). Tento zápas všichni hráči zvládli a bez porážky turnaj vyhráli.

Miloš Švadlenka: „Na nedělní turnaj mikropřípravek konaný v Pardubicích-Polabinách jsme opět přihlásili dva týmy a to tým Modrých Ježků a tým Bílých Ježků. V týmu Bílých Ježků nastoupila polovina hráčů z náborové akce Zápis do školy a byl jejich první hokejbalový turnaj. A musím říci, že se i tito nováčci zhostili svého úkolu na jedničku a důstojně reprezentovali Ježka na hrudi. Jediné co tento tým dosti eliminovalo bylo, že nemohl trefit branku. Přeci jenom ze čtyř zápasů dát jeden gól je málo a musíme se více zaměřit na tento nedostatek a ještě více připravit tento tým do dalších zápasů.

Modrý tým nám dělal radost, střelba šla, obrana také fungovala a turnajem prošel bez porážky. Tady je nutno vyzdvihnout výkon hráčů z Letohradu, kteří bojovali jak se patří, ale štěstí v koncovce se přiklonila na naši stranu. Super výkon a byla škoda, že to nebyl závěrečný zápas. Ale i u tohoto týmu se našly chyby, na které se musíme zaměřit při trénincích.

Na závěr bych chtěl pochválit všechny hráče – i ti nejmenší ze sebe vydali maximum. Takže kluci a holky – DÍKY. Děkujeme i všem rodičům za podporu. Díky patří i organizátorům za bezproblémový průběh. Snad jedinou výtku bych měl k umístění turnaje pro nejmenší hráče začátkem března ven. Bylo velmi složité přemlouvat rodiče, aby s dětmi jeli hrát ven. Vím, že je problém sehnat v této době tělocvičnu, ale např. v květnu tato kategorie vůbec nehraje. Stálo by za zamyšlení, zdali by nebylo do budoucna vhodné přesunout tento turnaj na pozdější datum. Ale i přes tuto výtku musím uznat, že se turnaj povedl a těšíme se do Přelouče 10.4.2016!!".

Výsledky:

Modrá skupina

Ježci HM (modrý tým)  : HBC Autosklo-HAK Pardubice (bílý tým)       12 : 1   branky: 4x Němeček T., 3x Švadlenka J., 2x Kapička Š., Peřina J., Vodehnal V., Meissner O

Ježci HM (modrý tým)  : TJ Sršni Svitavy (černý tým)              7 : 1    branky: 3x Peřina J., 3x Kapička Š., Němeček T.

Ježci HM (modrý tým)  : SK Hokejbal Letohrad     4 : 3    branky:  Meissner O., Švadlenka J., Peřina J., Vodehnal V.

Červená skupina

Ježci HM (bílý tým)  : HBC Autosklo-HAK Pardubice (modrý tým)     0 : 4   branky: 

Ježci HM (bílý tým)  : HC Jestřábi Přelouč              0 : 0    branky: 

Ježci HM (bílý tým)  : TJ Sršni Svitavy (žlutý tým)              1 : 0    branky: Kosnar M.

Zápas o 5.místo

Ježci HM (bílý tým)  : TJ Sršni Svitavy (černý tým)   0 : 7   branky: 

Finále

Ježci HM (modrý tým)  : HBC Autosklo-HAK Pardubice (modrý tým)     6 : 0   branky: 3x Kapička Š., 2x Peřina J., Meissner O.

 

FOTOGALERIEježčí Mikropřípravka

»Zpravodajství

poslední ČLÁNKY

»Nejmenší na turnaji v Hradci Králové
Mikropřípravka06.10.2020
»Mikropřípravka v Hradci Králové
Mikropřípravka11.10.2019
»Na dva týmy
Mikropřípravka31.05.2019
»Mikropřípravka v České Třebové
Mikropřípravka10.05.2019
»Turnaj pod střechou
Mikropřípravka11.03.2019