KLUB21.12.2019Josef KozelPřečteno: 986x

Město ocenilo nejlepší sportovce, Ježci mají i své první dva zástupce v síni slávy!

V úterý 17.prosince 2019 proběhlo v městském kině tradiční oceňování nejlepších sportovců města Heřmanův Městec za rok 2019. Ježci byli slyšet ve všech kategoriích a po dvaceti letech existence klubu máme i první dva, kteří byli zapsáni do tzv. síně slávy heřmanoměsteckého sportu.

Nejprve přišlo na řadu oceňování nejlepších kolektivů - tady kromě atletek a skvělých stolních tenistů tleskal zaplněný sál městského kina starším žákům Ježků. Vicemistři České republiky za rok 2019 byli zaslouženě vybráni k tomuto prestižnímu ocenění. Svěřenci trenérů Jiřího Kozla a Bohuslava Kubáta zaznamenali v uplynulém roce největší úspěch v mládežnických kategoriích a potvrzují, že medaile z věku přípravek či úspěchy v mladších žácích nijak tuto generaci nezastavily. Naopak roste nám do krásy.

Mezi jednotlivci bylo oceněno 26 sportovců a hned 7 jich bylo z dresu Ježků:

  • MARTIN ČEJGL - nejlepší hráč 2.hokejbalové ligy - 41KB z 12 zápasů
  • VOJTĚCH ŠMÍD - nejlepší útočník finálového turnaje MČR 2019
  • VÍT VOHRALÍK - člen širšího kádru reprezentace ČR U16
  • VÍT MUSÍLEK - člen širšího kádru reprezentace ČR U15
  • MATĚJ KRÁSNÝ - nejlepší brankář žákovské soutěže VČ regionu 2019
  • JOSEF SEDLÁK - člen výběru Pardubického kraje v celostátním turnaji krajů
  • VÁCLAV KACHLÍK - člen výběru Pardubického kraje v celostátním turnaji krajů

V závěru tohoto bloku jednotlivců se speciálního ocenění dočkala i manželská dvojice Lucie a Jiří Kozlovi nejen za vedení vicemistrů v žákovské kategorii, ale především za vedení všech mládežnických týmů pod hlavičkou Hokejbalového centra mládeže. O to cenější bylo, když zaznělo, že nominaci podpořili jak ostatní trenéři mládeže, tak i rodiče našich mládežnických hráčů.

Závěr oceňování patřil Síni slávy heřmanoměsteckého sportu. Ta dosud žádné hokejbalové jméno nezaznamenala. Po dvaceti letech klubové existence tak přišlo i na toto prestižní ocenění.

Jako první byl uveden pan Bronislav Stuchlík (in-memoriam) - ocenění převzala dcera Pavlína společně s přítelem Marcelem Filipem (ten byl i jeho hráčský svěřenec v dresu Ježků, dnes hráč Svítkova). Bronislav Stuchlík je podepsán pod největší úspěchy klubu v mužských soutěžích. Začínal v Ježkách jako trenér žáků v roce 2005, od roku 2007 působil na střídačce mužů – v roce 2009 vyhrál s týmem 2.hokejbalovou ligu, vyhrál baráž o 1.ligu a tím i postup do druhé nejvyšší soutěže v ČR a v premiérové sezóně v 1.lize dovedl tým až do finále, kde nakonec Ježci prohráli 3:2 na zápasy s TJ Kovo Praha. Bohužel podlehl zákeřné nemoci v roce 2016 v pouhých 53 letech. Zcela po právu je to právě on, kdo byl za Ježky navržen jako první za hokejbal do této speciální kategorie Síně slávy Heřmanoměsteckého sportu. A potlesk zaplněného kina mu bezesporu patřil.

Druhým jménem, které bezprostředně poté následovalo, byl Kamil Mlejnek. Dlouholetý trenér Ježků, ale také i reprezentace ČR se kterou získal v roce 2012 bronzové medaile na MS do 18ti let. V roce 2010 převzal štafetu po Bronislavu Stuchlíkovi a s týmem Ježků vyhrál 1.hokejbalovou ligu a poté i baráž o Extraligu hokejbalu. Ta se v Heřmanově Městci nikdy nehrála, protože klub neměl odpovídající zázemí a stadion. Ačkoli je mu 54 let tak stále působí nejen jako šéftrenér klubu, který dohlíží nad rozvojem trenérů v Heřmanově Městci, ale jako hráč B týmu mužů v Krajské lize a v současnosti mu patří i třetí příčka v kanadském bodování týmu 15 bodů ve 12 zápasech a je současně s největší pravděpodobností nejstarším hráčem působícím v oficiálních soutěžích Českomoravského svazu hokejbalu.

Velké pocty, velký potlesk i uvedená ocenění jsou milým poděkováním za dřinu, kterou ježčí svět přináší. Věřme ale, že i motivací pro roky budoucí pro další a další tváře v našem dresu.