Minipřípravka01.12.2020Jiří KozelPřečteno: 885x

MČR minipřípravek 2014 - Hodonín

Další MČR minipřípravek, tentokrát rok 2014 a hostitelským městem byl Hodonín. Do Hodonína jsme cestovali vlakem, spalo se přímo luxusně v Relax klubu Lipovka. Chytal tenkrát J. Zmek a v poli bylo pár jmen, které se již věnují jiným aktivitám a to Švadlenková, Jedlička, Tlapák. Do sestavy starších žáků se pro jaro možná vrátí Krbec, který si odskočil z hokejbalu na hokej.

Mistrovství České republiky hostil Hodonín o víkendu 31. 5.  – 1. 6. 2014. Turnaje se zúčastnilo 8 TOP mužstev z celé České republiky. Ve skupině A – TJ Paramo Svítkov Stars, Alpiq Kladno, Autosklo HAK Pardubice, Hodonín a ve skupině B – Ježci Heřmanův Městec, Dragons Ústí nad Labem, Veselští Medvědi a Sršni ze Svitav.

 

Do Hodonína se Ježčí reprezentace dopravila vlakem a po přesunu na hřiště jsme se po drobném rozkoukání začali připravovat na první utkání.

 

Ježci Heřmanův Městec : Veselští Medvědi 0:2

Veselské Medvědy jsme v letošní sezóně potkali dvakrát a vždy šlo o velice vyrovnaná utkání. Jedenkrát jsme odešli s těsnou prohrou 0:1 a jednou s remízou 2:2. Oboje však bylo na třetině hřiště, což se s hraním na celé hřiště nedá srovnávat. Další věcí co odlišovalo ostatní zápasy byl fakt, že mužstvo medvědů posílilo o hráče z nedalekých Malenovic a tak jsme tušili, že půjde o velice těžkého soupeře. Po krátkém oťukávání se začalo hrát na plno a brankáři na obou stranách museli ukázat své umění. Medvědi hrozili hlavně rychlostí, která nám v obranných řadách dělala velké problémy. My jsme naopak byli daleko důraznější v osobních soubojích a hlavně J. Pilař se dokázal několikrát dostat k míčku za soupeřovou brankou, ale míček se mu na žádného ze spoluhráčů dostat nepovedlo. Bohužel se jako první prosadili Medvědi a to z přečíslení 2 na 1, které po přihrávce zakončil jeden z nejmenších hráčů na hřišti nekompromisně pod břevno. Asi jsme chtěli až příliš brzo vyrovnat a zapomněli na zadní vrátka, která využil rychlonohý Kowalczyk a stav po první půlce byl 0:2. V druhé půlce jsme chtěli utkání alespoň zdramatizovat, ale ani nabídnutá přesilová hra a v ní několik střel z hole V. Musílka snížení nepřineslo. Do přečíslení se dostala dvojice O. Hladký a M. Krásný, ale druhý jmenovaný minul branku o pár centimetrů. V závěru jsme se chtěli pokusit odvolat brankáře, ale nepovedlo se nám usídlit v obranném pásmu soupeře a prohráli důležité utkání 0:2

 

Ježci Heřmanův Městec : Dragons Ústí nad Labem 0:5

Že zápas naděje, který nás může vrátit do hry, alespoň o druhé místo ve skupině bude přetěžký, bylo jasné již před zápasem. Výkonnostně vyrovnaný tým Ústí působil hodně sebevědomě, ale o jeho síle jsme naše svěřence příliš neinformovali a bylo to znát. Nastoupili jsme bez respektu a ve třetí minutě se řítil V. Kachlík sám na branku, ale do vedení se mu nás dostat nepovedlo. Na druhé straně zafungovalo, nedáš a dostaneš, kdy se jako první k vyraženému míčku dostal soupeř a zasunul míček do prázdné branky. Inkasovaná branka na nás přeci jen lehce dolehla a začali jsme prohrávat osobní souboje a přišla druhá branka jako přes kopírák té první. Opět jsme první polovinu prohráli 0:2 a začalo nám téct do bot. Stejně jako v prvním utkání, tak i v druhém nám byla nabídnuta přesilová hra. Tentokrát jsme ji zahráli přímo famózně a po celou minutu okupovali útočné pásmo. Hned třikrát se nám povedlo dostat míček na volného V. Musílka, ale všechny tři střely brankář vytěsnil mimo tři tyče. V přemíře snahy jsme na konci přesilovky faulovali a šlo se do našeho pásma. Soupeř naložil se svojí přesilovou hrou mnohem lépe a vedl 3:0. Dostat gól po tolika šancích byl tvrdý direkt a naše hra se rozpadla. Do konce utkání jsme se nevzpamatovali a inkasovali další dva góly.

 

Ježci Heřmanův Městec : TJ Sršni Svitavy 3:5

Po obědě a společné procházce okolím jsme se nachystali na poslední zápas ve skupině, ve kterém se již o moc nehrálo. Svitavy svá utkání dovedli vždy do penalt, ale ani v jednom rozstřelu se neradovali a tak jim byla také přisouzeno bojovat o 3. nebo 4. místo ve skupině. Nehrálo se však jen na papíře, na hřišti probíhala bitva, kde každý chvilku tahal pilku. Zatímco naše první pětice byla často zatlačena do obranného pásma, tak druhá pětka naopak soupeře dostávala pod tlak. První gól na sebe nenechal dlouho čekat a Sršni šli do vedení. V sedmé minutě se však prosadil O. Hladký, kterému namazal V. Kachlík. Remízový stav vydržel pouhých 28 vteřin a Sršni byli zase o gól napřed. Vyrovnat se nám však povedlo po střele V. Kachlíka ještě do poloviny zápasu, a tak se začínalo v druhé půlce od znova. Po dvou minutách druhé půle nám vyšla nacvičená bule, kterou okamžitě uklidil za záda brankáře M. Krásný – všichni hráči stáli ještě na svých místech na buly, když se míček kutálel z branky ven. Svitavy gól zaskočil a najednou jsme byli lepším týmem. Bohužel jsme nepřidali čtvrtý gól, který mohl srazit Sršně definitivně. Naopak se měnilo skóre na druhé straně, když si vybral slabší chvilku v brance chytající J. Zmek a míček nahozený ze středního pásma, který se kutálel nejspíš vedle branky, hokejkou usměrnil za svá záda. Sršni ožili a najednou jsme nestíhali naopak my. Svitavy však své šance využili a odskočili na konečných 3:5.

 

Poslední zápas se Sršni se hrál již docela pozdě, a tak z plánované společné večeře sešlo a objednávala se pizza přímo na penzion. Ubytování sneslo ty nejvyšší kritéria. O děti bylo postaráno, že se museli cítit, jako v bavlnce. Pokoje po dvou s vlastním sociální zařízením, sprchou a TV. Kdo jede do Hodonína, určitě můžeme doporučit ubytování www.lipovka.cz .

 

V neděli ráno byla na programu snídaně a přesun směr hokejbalové hřiště. Díky 4. místu ve skupině B jsme narazili na 3. ze skupiny A a to Autosklo Pardubice. Již v sobotu se říkalo, že skupina B je skupina smrti, a tak jsme toto tvrzení chtěli jako první naplnit my.

 

Ježci Heřmanův Městec : Autosklo HAK Pardubice 3:0

Pokud bych zde měl vypsat všechny šance a motanice kolem branky Autoskla, tak by se nám článek nevešel na deset stran. Se vší úctou k Autosklu musím napsat, že jsme po celý zápas jasně dominovali. Škoda, že se v Hodoníně nepočítali střeli, rád bych věděl jejich počet. Brankář Pardubic však byl z jiného světa – obdržet pouze tři branky byl nadlidský výkon. K vidění byli krásné akce, kdy jsme si dokázali několikrát krásně nahrát a ze soupeřů udělali jen přihlížející. I tak jsme však stále trnuli, jelikož jsme skóre navyšovali hodně pozvolna. Nejdříve se trefil M. Krásný, kterého pak napodobil V. Kachlík. Třetí gól však stále nikde. Často jsme využívali volné obránce, kteří pálili jednu střelu za druhou. V. Musílek několikrát provětral brankářovi rukavice a J. Holub zase tyčky. Když se již zdálo, že třetí gól nám je odepřen, tak se prosadil nejmladší hráč týmu M. Krásný a upravil na konečných 3:0.

 

Následovali i další utkání, kde se potkali mužstva ze skupin B a A. Všechny vyhráli mužstva z naší skupiny B a tak utkání o umístění byla opakováním zápasů ze skupin. My jsme potkali podruhé Sršně, kteří můžou na systém žehrat asi nejvíc, jelikož za celý turnaj neprohráli ani jednou v základní hrací době, ale byli odsouzeni bojovat s námi o 5. místo.

 

Ježci Heřmanův Městec : TJ Sršni Svitavy 1:4

Začít zápas inkasovaným gólem ve 12 vteřině je těžké i pro daleko zkušenější a starší hráče, na tož pro minipřípravkový tým. Za celou první půlku jsme nepředvedli souvislou akci a museli jsme být rádi za pouze 2 inkasované góly v naší brance. V druhé půlce jsme se konečně začali prosazovat a jiskřičku naděje vykřesal O. Hladký, který prostřelil malého šikulu v brance. Hra se vyrovnala, ale góly již stříleli pouze Sršni a tak utkání o 5. místo skončilo jasným výsledkem 1:4. Ježci skončili sice na 6. místě, ale poprávu byli svými rodiči vytleskáni a mohli si tak i v posledním zápase skočit na mantinel a zaradovat se.

 

 

Jiří Kozel (trenér): MČR bereme, jako jeden z dalších turnajů, který je výjimečný tím, že se hraje na velkém hřišti a pro mnoho hráčů to je vždy poslední turnaj ve své kategorii. Největším cílem tedy vždy je si turnaj maximálně užít a to se nám povedlo. Klub přichystal pro hráče a hráčku nadstandartní podmínky ať se to týká cestování vlakem, ubytováním i stravování a jsem rád, že se nám to vrátilo v podobě velice dobrých výkonů. Každým rokem jde úroveň MČR minipřípravek nahoru a já tvrdím, že pokud bychom měli tento tým na MČR v Hostivaři před 4 lety, tak bereme zlato. Ostatně to je jen a jen dobře pro hokejbal, že výkonnost dětí roste a je vidět, že se kluby o děti starají od rannějšího věku než tomu bylo dřív. Každou účast na MČR bereme jako úspěch a 6. místa si strašně ceníme.

 

Sestava Ježků:

  1. Zmek – V. Musílek, E. Švadlenková, J. Holub, J. Jedlička, J. Pilař, M. Tlapák, M. Krbec, O. Hladký, V. Kachlík, M. Krásný

 

Konečné pořadí Mistrovství České republiky minipřípravek 2014

  1. SC Dragons Ústí nad Labem
  2. HBK Veselští Medvědi
  3. HBC Alpiq Kladno
  4. TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice
  5. TJ Sršni Svitavy
  6. Ježci Heřmanův Městec
  7. HBC Autosklo – H.A.K. Pardubice
  8. HBC Rigum Hodonín

FOTOGALERIE Z TURNAJEježčí Minipřípravka

»Zpravodajství
»Soupiska

poslední ČLÁNKY

»MČR minipřípravek 2013 - Rakovník
Minipřípravka23.11.2020
»MČR minipřípravek 2012 - Svítkov
Minipřípravka09.11.2020
»Počasí minipřípravku Ježků nezastavilo
Minipřípravka13.11.2019
»Minipřípravka na prvním turnaji
Minipřípravka04.10.2019
»Modrá a bílá minipřípravka
Minipřípravka14.06.2019