Minipřípravka09.11.2020Jiří KozelPřečteno: 853x

MČR minipřípravek 2012 - Svítkov

V roce 2012 se tým Ježků zúčastnil MČR minipřípravek na Svítkově. Turnaje se zúčastnila pouze čtyři mužstva, takže to spíš byl menší turnaj, ale i tak je na co vzpomínat jelikož to bylo první MČR "plnokrevných" Ježků - již jsme nepotřebovali výpomoc hokejistů. Bylo to také poslední MČR Matyáše Bláhy v našem dresu...poslední gól dal, jak příznačně zrovna Svítkovu. 

Vrchol minipřípravkové sezóny se tentokrát konal ve Svítkově. Počet přihlášených mužstev čítal pouze čtyři mužstva a všechna z Východních Čech, což jasně naznačuje, kde se pracuje s mládeží již od těch nejmenších. Ježky z Heřmanova Městce doplnili hráči HBC Hradec Králové 1988, Autosklo HAK Pardubice a domácí tým ERA Svítkov Stars Pardubice.

 

Ježci Heřmanův Městec : ERA Svítkov Stars Pardubice 1:3 (0:0)

První utkání MČR ukázalo, že dokud malá Ježčata budou mít síly, tak se jen těžko budou porážet. Svítkov sice většinu utkání trávil v útočném pásmu, ale pozorná obrana Ježků dlouho nájezdům odolávala a Svítkov se do vyložených situací nedostával. Utkání rozhodla nenápadná střela z úhlu, kterou přes chumel hráčů brankář Adam Páv nemohl vidět. Poté přidal další dvě trefy. Závěr utkání mohl však nabídnout ještě pěkné drama, když nejdříve snížil Matyáš Bláha a minutu před koncem si vynutila Ježčata tlak, který volal po snížení.

 

Ježci Heřmanův Městec : HBC Autosklo HAK Pardubice 0:4 (0:1)

Po velice dobrém závěru prvního utkání, vlétla Ježčata stejným způsobem i na Autosklo a ačkoli to výsledek příliš nedokazuje, šlo o zcela vyrovnané utkání. Brankář Autosklářů pochytal i nemožné a na co již nedosáhl, pochytala branková konstrukce.

 

Ježci Heřmanův Městec : HBC Hradec Králové 1988 0:7 (0:0)

K poslednímu utkání ve skupině jsme nastoupili proti doposud neporaženému Hradci Králové. Pro nás utkání o ničem nerozhodovalo a již jsme věděli, že budeme hrát o 3. Místo. Řekněte to, ale malinkým Ježkům, kteří se chtěli proti soupeři vytáhnout. Opět se tak opakoval scénář z prvního utkání. Hradec v roli dobyvatele a Ježci v roli obránců své branky. Kluci si v první půlce sáhli na dno svých sil a v půlce již fyzicky odpadli. Po druhém obdrženém gólu, dostali ve hře hlavně prostor ti úplně nejmenší a kóre poskočilo až na 0:7.

 

Ježci Heřmanův Městec : HBC Autosklo HAK Pardubice 0:6 (0:4)

Chtěli jsme o třetí místo ještě zabojovat, ale sil už mnoho nezbylo. Autoskláři navíc brzy odskočili na rozdíl dvou branek a utkání ovládli. Pokusili jsme se ještě zabojovat, alespoň o vstřelení čestného úspěchu, ale to se nepodařilo.

 

Jiří Kozel: „Někdo může namítnout, že jsme skončili poslední, ale my to tak rozhodně nebereme. Na turnajích během sezóny jsme dokázali porážet mužstva jako jsou Hostivař, Svitavy, Polička, Nižbor, která se však z různých důvodů na MČR nepřihlásila. Myslím si tedy, že kluci můžou být hrdí na to, že jsou čtvrtí. Navíc jsme získali cenu pro nejslušnější mužstvo.“

Sestava: Páv Adam, Škorpík Filip – Bláha Matyáš, Jožák Jakub, Krásný Matěj, Kozel Lukáš, Čapka Jan, Málek Tomáš, Kozlová Anna, Hladký Ondřej, Daníček Kryštof, Musílek Vít, Holub Josef, Meissner Emilježčí Minipřípravka

»Zpravodajství
»Soupiska

poslední ČLÁNKY

»MČR minipřípravek 2014 - Hodonín
Minipřípravka01.12.2020
»MČR minipřípravek 2013 - Rakovník
Minipřípravka23.11.2020
»Počasí minipřípravku Ježků nezastavilo
Minipřípravka13.11.2019
»Minipřípravka na prvním turnaji
Minipřípravka04.10.2019
»Modrá a bílá minipřípravka
Minipřípravka14.06.2019