Junioři16.09.2020Luka VajdičPřečteno: 424x

Máme hodně mladý tým, který bude nabírat zkušenosti - říká Milan Holý

Od nové sezóny máme nový přírůstek a tím je naše Juniorka. A jedním ze stavebních pilířů je bezesporu Milan Holý. Milhaus, jak se mu říká, se rozpovídal pro vás v dalším díle rozhovorů z kabin našeho mužstva.

Juniorka má za sebou perný víkend, kdy nejprve v prodloužení a právě zásluhou Milana Holého brala body, ale druhý zápas se musela sklonit před Kertem z Prahy.

Ahoj Milane, o víkendu vám startovala juniorka, jak si na to připravoval a hlavně těšíl?

Ahoj, ano minulý víkend nám začínaly první dva zápasy, které byly hodně těžké, ale věříme si a to si myslím, že je hodně důležité k výhře. Příprava u mě probíhala s mojí kategorií, ale taky i s mužským A týmem, s kterým jsem absolvoval turnaj ve Skutči, kde jsem dostal k mému překvapení dost prostoru od trenéra a za to jsem mu hodně vděčný.

Máte za sebou první zápasy, jak bys je shrnul ty?

Oba zápasy byly hodně těžké. Přijely k nám kvalitní týmy, které chtěly body. První zápas byl v dobrém tempu a nevyvíjel se pro nás pozitivně. Za stavu 3:1 jsme ale našli sílu a dokázali zápas srovnat na 3:3 a v prodloužení otočit v náš prospěch. Druhý zápas byl úplně něco jiného. Soupeř byl o třídu jinde a určoval tempo. Byl tam znát věkový rozdíl. Měl lepší fyzičku, zkušenosti a na výsledku se to podepsalo.

Ty si dokonce dával proti Brnu gól v prodloužení, jaké je to pro tebe střelit vítězný gól?

Byl to skvělý pocit dát gól, ale hlavně mám radost že zajistil týmu výhru a dva body.

Vraťme se opět k přípravě,v Áčku si dostal šanci i při prvním zápase, byl jsi nervózní?

Já to mám tak, že před zápasem jsem hodně nervózní. Jak ale padne míček na buly, vše ze mě spadne a jdu hrát s čistou hlavou.

Na juniorku jste se chystali už hodně dlouho, jaký máte cíle?

Tak od té soutěže nevím co čekat. Nikdo z nás ji nikdy nehrál. Nemůžu mluvit za trenéra a za tým. Ale řekl bych, že tenhle rok jde hlavně o to, aby jsme nabrali zkušenosti. Upřímně si nemyslím, že budeme hrát o nejvyšší příčky v tabulce. Máme hodně mladý tým, který bude nabírat zkušenosti.

Ty máš už celkem zkušenosti a jsi stavební pilíř obrany, je to o to horší?

Určitě to není horší, máme v týmu hodně kvalitní hráče. Každý máme svůj styl a svojí roli v týmu. Já hraju tvrdě, často na hranici faulu, ale u hokejbalu jsem poměrně chvíli a kluci mají za sebou mnohem víc zápasů, takže to hrajou někdy víc hlavou oproti mě.

Ty jsi odehrál hodně zápasu i za B-tým, kde se ti hraje nejlépe?

V juniorce jsou hráči v mojí věkový kategorii, takže tam je pro mě ten kolektiv lepší. Za béčko si zahraju vždycky rád, ale nejde mě tam moc o výsledek. Spíš abych nabral zkušenosti v mužské kategorii, který si pak přenesu do juniorky.

Jaký vás čeká program dal?

Budeme hodně trénovat a připravovat se na další těžký zápas.

Milane, jak si se vlastně dostal k hokejbalu?

K hokejbalu jsem se dostal tak, že za mnou jednoho dne přišli kamarádi, jestli bych si to nechtěl vyzkoušet, tak jsem to zkusil a začalo mě to poměrně dost bavit, tak jsem u toho zůstal a hraju do teď. Hokejbal hraju už tři roky.

Milane i pro tebe mám otázku největší Ježčí osobnosti, která to pro tebe bude?

Lubomír Menc. Mám k němu přirozenou autoritu za to, jak vše jede naplno i v jeho letech. Líbí se mě jeho hra. Nikdy nic nevynechá a do vše jde na 100 %.

 

Milane, moc děkuji za rozhovor a přeji ti mnoho uspěchů.

poslední ježčí ČLÁNKY

»Mise Morava body nepřinesla!
Muži A14.10.2021
»Ani béčko z asfaltu body nevyválčilo
Muži B14.10.2021
»Dorost obral Piráty
Dorost14.10.2021
»V Hostivaři juniorka bez bodu
Junioři12.10.2021
»Zápas jako na houpačce
Starší žáci12.10.2021

ježčí ZPRAVODAJSTVÍ

»Muži A
»Muži B
»Junioři
»Dorost
»Starší žáci
»Mladší žáci
»Přípravka
»Minipřípravka
»Mikropřípravka
»Ženy
»Hobby tým
»KLUB