Dorost03.12.2018Jiří KozelPřečteno: 787x

Malenovice sestřeleny

Den před utkáním pokrývala hřiště souvislá vrstva sněhu, ale Ježkům se utkání nechtělo odkládat a tak hřiště očistili a v neděli již nebránilo nic tomu, aby se zde odehrálo další kolo mladšího dorostu.

Ježci Heřmanův Městec : HBC Malenovice 6 : 1 (3:1,0:0,:3:0), střely 33:15

Zápas začal velikánským tlakem Ježků, kteří hýřili pohybem, zatímco soupeř jen lehce našlapoval a seznamoval se s povrchem. Soupeř se pokoušel zahustit střední pásmo a příliš nenapadal, ale to Ježci dokázali překonat a soupeře trápili v jejich obranném pásmu. V 8. minutě poprvé zaúřadovala dvojice V. Šmíd a V. Vohralík a za další necelé dvě minutky ještě jednou a rázem domácí vedli 2:0. Malenovice do té doby prověřili brankáře Ježků A. Páva velmi sporadicky, ale přišlo nahození od červené čáry, které propadlo za jeho záda a rozdíl branek byl jednogólový. Aktivita Ježků však slavila ještě jednou úspěch, když se výstavní trefou prezentoval T. Málek a vymetl šibenici.
V první přestávce Malenovice přezouvali boty a vrhli se do zápasu s větším elánem. Hlavně se přitvrdilo u mantinelu a najednou se hrál vyrovnaný hokejbal. Šance se střídali na obou stranách. Největší příležitost měl hostující Hradil, ale míček skončil pouze na boční síťce a následně vychytal A. Páv senzačně soupeře lapačkou a odolal i nadvakrát dorážejícímu soupeři při přečíslení 2 na 1. Na druhé straně se nejvíce prosazoval domácí V. Šmíd, ale jeho přihrávky zůstaly pro tentokrát bez využití. Zároveň ve druhé třetině přibylo strkanic a zápas začal být čím dál víc vyhrocený.
Před třetí třetinou začalo vydatně pršet. Malenovice se chtěli hnát za vyrovnáním, ale hned v druhé minutě navýšil vedení V. Baumgartner a to již neunesl kapitán soupeře Hradil a rozpůlil svoji hokejku o horní tyč za což vyfasoval osobní trest. Hosté začali hledat chyby všude jinde než na své hře přibývalo provokací a potyček. Ježci si vzali timeout ve kterém apelovali na dohrání utkání v klidu a hlavně nevyfasovat nějaký zbytečný

vyšší trest. Stále byli aktivnější a drželi utkání ve svých rukou. Ve 40. minutě V. Šmíd potřetí nahrává V. Vohralíkovi na gól a je rozhodnuto. Soupeř Ježků sice ještě zkusil odvolat brankáře, ale V. Šmíd rozvlnil síť po šesté a zaokrouhlil svůj počet bodů z tohoto utkání na 5 (1+4).

Jiří Kozel: „Soupeř před zápasem řešil tradičně povrch a než se vzpamatoval byl stav 3:1 a konec třetiny. Následné přezouvání jim dodalo odvahy a najednou bylo utkání víceméně vyrovnané. Snažili jsme se o vstřelení čtvrté branky, která jak jsme věřili, by soupeře zase nahlodala a poslala do kolen. Stalo se tak od 4. branky opět narostl počet stížností a starání se o vše možné jen né o hru. Stejně jako nám nesedí asfalt v jakékoliv podobě, tak asfalťákům nesedí mokrý plast. Od poloviny utkání bylo utkání značně vyhrocené. Po celou dobu jsme se snažili apelovat na hráče, aby utkání v klidu dohráli a na závěrečné minuty dokonce úplně stáhli V. Vohralíka, aby se nám nevyfauloval. Celé utkání jsme odehráli přesně, jak jsme chtěli, snad jen vyloučených jsme mohli mít méně. Potřebujeme mít hráče ve hře a né na trestné lavici.“

Sestava: Páv – Holý, Čapka, Musílek, Jožák, Synek, Šmíd, Vohralík, Pilař, Baumgartner, Kozel, Málek, Daníček

 

Fotogalerie ze zápasu (M. Dyčka)

ježčí Dorost

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

5 : 3
17.10.21 - 13:30
Hodonín
HodonínExtraliga dorostu 2021-2022Dorost

nejbližší ZÁPAS

Extraliga dorostu 2021-2022
logo Ježci Heřmanův Městec Dorost - logo Eagles Brno Eagles Brno
24.10.2021
11:00

poslední ČLÁNKY

»Dorost obral Piráty
Dorost14.10.2021
»Dorost podlehl až po nájezdech
Dorost21.09.2021
»Zlatý dorost - 5. díl - finále, aneb pohádka nekončí
Dorost03.07.2021
»Zlatý dorost - 4. díl - semifinále
Dorost02.07.2021
»Zlatý dorost - 3. díl
Dorost01.07.2021