Muži B18.10.2021Štěpán ŠídloPřečteno: 305x

Konečně výhra! Rezerva udolala Opatovice brankou čtyři minuty před koncem

Poté, co jsme v uplynulých týdnech inkasovali více proher, byli jsme nabuzeni tentokrát urvat body. Sešli jsme se v hojné a kvalitní sestavě. Utkání bylo zahájeno o čtvrt hodiny dříve, což bohužel pro některé naše fanoušky znamenalo, že nestihli samotný začátek zápasu.

HBC Opatovice nad Labem - Ježci HM B   1:2  (1:0, 0:1, 0:1)

Hned v prvních minutách jsme po hře vysokou holí Ondry Honka čelili čtyřminutovému oslabení, které jsme zdárně ustáli. Zanedlouho nás však štěstí opouští a my v desáté minutě prohráváme 1:0. Ani závěr této třetiny pro nás nebyl jednoduchý, neboť jsme se opět museli zhostit hry v oslabení, tentokrát po prvním přestupku Štěpána Šídla. Proč zmiňujeme, že šlo o první přestupek pochopíte v následujících částech tohoto článku.

A jak nám první třetina končila, velmi podobně se nám vyvíjela i třetina druhá. Štěpán opět fauloval, my jsme opět hráli v početní nevýhodě. Sotva se nám z trestné vrátil zpět do pole, už zase ta jeho vysoká hůl a znovu si to štráduje zpět odsedět – do třetice všeho dobrého a to doslova, v 23. minutě v oslabení skóruje přesnou ranou Dominik Macenauer, díky kterému vyrovnáváme na 1:1.

Přišlo několik dalších nabídek a povedených úniků z obou stran, avšak gólmani své sítě střežili.

Ve 41. minutě došlo k nepříjemnému naražení našeho hráče zezadu na mantinel. Následnou přesilovku se nám podařilo využít a pouhých pár minut před koncem se dostáváme do vedení 1:2. Střelcem branky byl znovu Dominik Macenauer.

Tento gól byl posledním v celém utkání. Přesilová hra, trefy Dominika a skvělý výkon brankáře Ondry Kučery rozhodly o naší výhře nad Opatovicemi.

Mise splněna, body vezeme domů na Ježkárnu!