KLUB09.09.2021Lukyč VajdičPřečteno: 863x

Komunita Ježků roste jako pupky některých hráčů mužské kategorie

Heřmanův Městec – liga juniorky již odstartovala, ale pro drtivou většinu našich kategorii startuje sezóna až následující hrací víkend. O pro nás klíčové sezoně se rozpovídal předseda klubu a trenér „A“ týmu Josef Kozel, který letos povede tým v první národní hokejbalové lize.

Ahoj Pepo, než přistoupíme k „A“ týmu, pojďme se na klub podívat celkově, máme obsazení v každé kategorii a jsme z malého města, v čem to?

Není to nic složitého. Prostě sklízíme plody své práce. Je za tím strašně moc úsilí, volného času a trpělivosti. Podařilo se nám utvořit kolektiv trenérů, vedoucích, spolupracovníků tak, že děti mají komfort a taky si troufnu tvrdit, že to je i tím, že to děláme jinak. Chceme se hraním bavit. A tak lákáme i další k sobě. Honit výsledky je krátkozraké. Však ony přijdou...

Co se v jednotlivých kategoriích změnilo?

Samozřejmě se nám posouvají generačně. Uvidíme, jak sezónu prožije zejména dorost a žáci. Tam máme "početní" rezervy. Ale věřím, že všechny týmy si užitou sezónu na maximum.

Jaké jsou klubové cíle do další sezóny?

Klubové cíle jsou každý rok stejné, budovat komunitu Ježků, co roste. A tím nemyslím břicha některých hráčů u týmu mužů. (smích)

Stadion prochází revitalizací, na co vše se můžeme těšit a jaké budou ještě změny?

Každý rok se snažíme stadionu dodat něco nového. Letos byla velkou výzvou rekonstrukce osvětlení. To je obří bonus hlavně pro podzimní měsíce a zimu. Úpravou prochází šatny. Tam hraje prim šikovnost Petra Mence a jeho kreativita. Je to klubový poklad nejen z pohledu sportovního.  

„Brno nás prověří do detailu“

Pojďme, ale už naplno k „A“ týmu. Před vámi je velká výzva, jak se tým připravuje na účast v první lize?

Příprava byla jaká byla. Turnaj v Jihlavě se povedl. Přípravné utkání jsme bohužel ale odehráli jen jedno. Ale splnilo účel. O tom jak jsme připraveni nám ale ukáží až naši soupeři. Brno nás prověří hned v prvním kole určitě do detailu. Ale těšíme se a věříme, že vyvoláme i zájem diváků.

Jak si spokojený ty sám s přípravou týmu?

S ohledem na velké nejasnosti jaká vlastně bude sezóna, tak si myslím, že jsme udělali maximum. Teď už jen vylaďujeme (usměv)

Co se změnilo v „áčku“ od minulých sezón?

Jsem rád, že téměř nic. Těším se, že nám pomohou i mládežníci. Už teď je tým doplněn o Jarda Nováka a Jana Koprivu, co hráli na jaře ještě v juniorské kategorii. Rád bych v zápasech viděl i mnohé další. Máme prostě svoje odchovance, takže už se jen můžeme těšit na to, jak v A týmu budou řádit. A navíc generace do v áčku dozrála to má jako bonus ke svému skvělému kolektivu.

Jaké jsou cíle v první národní lize?

Cíle jsou jednoduché. Chceme hrát svůj styl, svou hru a chceme mít z hraní radost. Nemáme nosy nahoře, soutěž to bude silná a těžká, ale já věřím, že nebudeme jen otloukánky.

Na závěr bych tě poprosil o pár slov především k malým hráčům.

A malým hráčům? Narážíš na mou výšku nebo na věk? Já ti odpovím jinak. V našem klubu nikdy nebylo upřednostnění jakékoliv kategorie. Takže si moc přeju ať můžeme hrát, ať nám radost ze hry nic nezkazí a ať vyhráváme v duchu našeho klubového hesla. Mládežníci ať na sobě makají a úspěchy přijdou. To už u nás funguje 22.sezónu.

 

Já ti Pepo moc děkuji a přeji především klidnou a dohranou sezónu 2021 – 2022.

Již 12.9. uvidí Heřmanův Městec po dlouhé době 1. Ligu, když se představí na Ježkárně tým z Brna. Přijď podpořit náš tým a staň se „šestým“ hráčem na hřišti.