KLUB05.12.2020Josef KozelPřečteno: 533x

Klub čeká první restart, chceme čelit COVIDu s rozumem!

Nelehké období nás pronásleduje celý rok. Týká se celé společnosti, celosvětově a dopadá i na sport. Poslední PSÍ posuny v nařízeních vlády nám otevřely cestu k obnově činnosti a tím i boji o zdraví aktivním pohybem. Díky tomu, že jsme venkovní sport, tak naštěstí ne s nesmyslem na puse a ne jen v deseti. Vedení klubu tak rozhodlo o návratu k tréninkům. Otázkou bude, co na to samotná příroda a počasí.

Aby byla zajištěna maximální snaha o zdravý přístup v rámci složité doby, je rozhodnutí výboru obnovit částečnou činnost podmíněno pevně danými pravidly, jak je možné venkovní stadion Aréna Ježkárna užívat:

Tréninky o sobotách:

 • 10:00-12:00 - muži A+B
 • 14:00-16:00 - junioři+dorost

Tréninky o nedělích:

 • 08:00-10:00 - hobby tým
 • 10:00-12:00 - přípravka+mini+mikro
 • 14:00-16:00 - starší žáci+mladší žáci

V pracovní dny nebude Aréna Ježkárna pro tréninkovou činnost využívána!

Pravidla uživání areálu v rámci tréninku:

 • za přípravu tréninku, jeho průběh a ukončení zodpovídá trenér dané kategorie - všichni ostatní jsou povinni respektovat jeho pokynů
 • kabiny = využívat mohou jen brankáři za účelem převlečení, nikdo jiný kromě trenéra do prostor kabin nemá přístup - po každém tréninku proběhne dezinfekce prostor
 • WC a sprchy = uzavřeno
 • hráči = přichází na trénink již převlečeni - nebude umožněno převlékat se na střídačkách
 • branky - budou po každém tréninku dezinfikovány
 • platí striktní zákaz vstupu na stadion mimo tréninkové jednotky a určené dny a časy!

Osvětlení stadionu - připravena kompletní rekonstrukce

Od pondělí 7.12.2020 budou probíhat přípravné práce na úplné demontáži stavajícího osvětlení stadionu. Dojde ke kompletní demontáži stávajících světel, odstranění stávajících sloupů a nahrazení novými sloupy, novými světly s parametry odpovídajícími regulím TK Českomoravského svazu hokejbalu, aby příští rok na jaře hřiště disponovalo licencí pro utkání a tréninky s parametry až po Extraligu hokejbalu.

Současná podoba již těmto regulím nevyhovuje, což zná z vlastní zkušenosti i každý člen klubu v rámci tréninkového působení. Nové parametry jsou nastaveny matematickým modelem na 500lx a především osazením LED světel, které budou i z pohledu provozu výrazně úspornější.

Klubovou investici ve výši téměř 700.000 Kč uhradí klub z vlastních zdrojů a věříme i v kladný příspěvek města Heřmanův Městec, které by o podpoře ve výši 250.000 Kč mělo rozhodnout na jednání zastupitelstva města v pondělí 14.12.2020. Rada města již tento příspěvek doporučila, věříme, že i zastupitelstvo podpoří hokejbalový klub v této náročné investici a dopomůže nám vyřešit velmi zásadní problém s fungováním všech kategorií.

"Nacházíme se ve velmi těžké době, jak nevzdávat své sportovní touhy a sportovní radosti - klubová investice díky sponzorům klubu a našeho města v takové výši je pro nás nezbytná. Já osobně to neberu jako vánoční dárek Ježíška, protože si výrazně ovlivníme vlastní finance a finanční stabilitu na rok 2021 a zřejmě ji 2022, ale shodli jsme se, že je to nezbytné proto, abychom z hrany, na které jsme nespadli mimo možnosti hrát a trénovat. Věřím, že zvládneme s rozumem tréninky, boj o vlastní zdraví a také boj s velkou investicí. Jako vždy s hlavním heslem S JEŽKEM V SRDCI!" uzavírá Josef Kozel, předseda klubu

poslední ježčí ČLÁNKY

»Dorost roli favorita zvládl
Dorost09.06.2021
»Vem si roušku
Junioři08.06.2021
»Konečně v zápase
Mladší žáci08.06.2021
»Přípravka jako první zpátky ve hře!
Přípravka01.06.2021
»Mládež má jasno - odehraje v červnu republikové poháry
KLUB28.05.2021

ježčí ZPRAVODAJSTVÍ

»Muži A
»Muži B
»Junioři
»Dorost
»Starší žáci
»Mladší žáci
»Přípravka
»Minipřípravka
»Mikropřípravka
»Ženy
»Hobby tým
»KLUB