Muži A20.10.2021Lukyč VajdičPřečteno: 471x

Kletba prolomena, drama v Poličce ukončeno Vojtěchem Šmídem!

Polička – před utkáním se zastupující trenér Kamil Mlejnek musel potýkat hned s několika omluvenkami a též velkou marodkou, která vyvrcholila zdravotní stopkou pro oba brankáře. Na scénu tak musel zkušený Petr Menc, který původně měl jet do Poličky na výlet a nakonec se stal jedním z hlavních strůjců úspěchu.

SK Kometa Polička v. Ježci HM 3:4 ss  (2:0, 0:1, 1:2 - 0:2)

Sestava: Menc P. – Menc L., Pecina, Trojek, Macháček, Drápalík – Macenauer, Novelinka, Hudec – Šmíd, Běloušek, Novák – Kopriva P., Škoda, Pilař T. - Jošt

1.třetina

Úderná síla soupeře byla znát už od počátku zápasu, nelítostně se Poličský buldog, kterého mají ve znaku zakousl do Ježka. Petr Menc, nejprve musel krýt přízemní střelu od modré, následně vytáhnul parádní zákrok vyrážečkou a nakonec kryl i přečíslení dva na jednoho. Jenže po pěkné kombinaci Geby, Holce a střílejícího Štefky byl krátký - 1:0. Poté nestihl kapitán Menc Lubomír domácího útočníka a slyšel tak nelichotivý rozsudek dvou minut pro hákování. Oslabení jsme sice přežili, ale bezprostředně po skončení trestu překonal již ležícího Mence Tobiáš - 2:0. Petr Menc si pak neuštědřil spršku slov směrem k odcházejícím spoluhráčům. Nebýt totiž Petra mohlo být i hůř, ale domácí svou šanci neproměnili. V první třetině tak nejlepší výkon předvedl náš brankář a nepřeslechnutelný fantastický Ježčí fanklub, který vytrvale podporoval i za nepřiznivého stavu.

2.třetina

Snad to byl křik, snad to bylo probrání se, ale o druhé třetiny nastoupil úplně jiný mančaft. Karta se obrátila, a najednou se před brankou zjevil v obrovské šanci dorážející Kopriva, ale Šupíka nepřekonal. O chviličku pozdě se do šance dostal po Hudcově přihrávce Macenauer, ale Šupík byl připraven. Poté pálil Běloušek, ale míček skončil jen v rohu po odraze od tyče. Krásnou akcí se blýskl třetí útok, ale Pilař svou šanci bohužel v gól neproměnil. Kopriva potom našel volného Šmída, který vystřelil na branku, Šupík vyrazil naštěstí přímo na hůl LUKÁŠE NOVELINKY a bylo veseleji - 2:1. O minutu později se před brankou zjevil opět Macenauer, ale zvonila pouze tyč. Kopriva poté našel zpoza branky úplně volného Škodu, ale míček skončil bohužel až mezi chatkami.

3.třetina

Domácí se do šancí moc nedostávali a pokud ano, míček skončil na skvělém Mencovi. To Šupík musel krátce po zahájení krýt šanci Drápalíka, ale i to skončilo bez efektu. Při přesilové hře o dvě minuty později pálil kapitán Lubomír Menc, ale míček i po následné dorážce Nováka skončil jen na Šupíkovi. Čas rychle plynul, ale nakonec se vyrovnat podařilo. Běloušek vybojoval míček pro DOMINIKA MACENAUERA a ten krásnou střelou vyrovnal - 2:2. Pak ovšem ukázal rozhodčí na Šmída, který údajně vysekl hůl soupeři. Domácí však ve skvělém smyslu fair play trest odvolali. Krásné gesto od soupeře, děkujeme! Za pár sekund však na trestnou musel domácí Tobiáš. Kopriva při přesilovce naservíroval míček na střelu přímo TOMÁŠI HUDCOVI a ten se rozhodně v této pozici nemýlil - 2:3! Obratový gól navíc patřičně oslavil s fanoušky. Jenže radost netrvala dlouho. Domácí výrazně přidali a po pěkné akci odčinil Tobiáš svůj trest, když trefil lapačku Mence tak, že míček se odrazil přímo do branky - 3:3.

Prodloužení

Dost opatrné prodloužení pár šancí přineslo, ale gól bohužel ne.

Na řadě byla tak nájezdová loterie.

  1. Nájezdář Dominik Macenauer bohužel svůj um nepředvedl a Šupík neměl s jeho pokusem žádný problém.
  2. Pak si však vzal míček Vojtěch Šmíd, který parádním nájezdem překonal domácího brankáře poprvé v nájezdech.
  3. Definitivní tečku v zápase přidal Tomáš Hudec a třetí útočník tak už jezdit nemusel.

 

Zápas tak skončil 3:4 po sn. Nájezdy jsme vyhráli 0:2 a my se tak mohli jít rozloučit s fanoušky, které máme nejlepší široko – daleko.

Kdyby nám někdo před zápasem řekl, že povezeme z Poličky dva body, tak ještě po první třetině by tomu nevěřil ani největší optimista. Jenže skvělou hrou druhé a třetí třetiny nakonec jsou dva body možná i málo, protože minutu před koncem jsme ještě po parádním obratu vedli. Bohužel. Přesto vezeme první výhru v prodloužení z této sezony a předvedená hra druhé a třetí třetiny ukázala, že Ježci letos mohou hrát opravdu s každým. Teď nás čeká pauza, která přišla právě v čas, máme možnost doléčit nachlazení a další zranění, protože pak nás čeká souboj s Brnem, a tedy odvety...

#MYJSMEJEZCI

ježčí Muži A

»Zpravodajství
»Soupiska
»Statistiky
»Tabulky
»Zápasy

poslední ZÁPAS

odloženo
28.11.21 - 14:00
Heřmanův Městec
Muži A1.Liga 2021-2022Malenovice

nejbližší ZÁPAS

1.Liga 2021-2022
logo Ježci Heřmanův Městec Muži A - logo SK Kometa Polička Polička
06.03.2022
14:00

poslední ČLÁNKY

»První Ježek s výhrou v MMA v kickboxu = Josef Macháček!
Muži A13.01.2022
»A tým zahajuje zimní přípravu 18.ledna, v přípravě jej čekají dva extraligoví soupeři
Muži A07.01.2022
»Na asfaltu vítězně. Z Hodonína tři body!
Muži A25.11.2021
»Mizerná bilance s Pardubickými týmy zlomena. Svítkov jede domů bez bodu!!
Muži A16.11.2021
»Válka nakonec body nepřinesla, půl kůň svou tvrz uhájil!
Muži A10.11.2021